The Pearl- A Royal Residency

3-stjernet hotel, Kun voksne

3 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
151 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Superior-værelse, ukendt sengetype
151 kr.
Superior-værelse, ukendt sengetype
198 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Om The Pearl- A Royal Residency, New Delhi

Renlighed
7,4
Komfort
7,7
Beliggenhed
8,3
Serviceydelser
7,4
Ansatte
8,1
Valuta for pengerne
7,5
The Pearl- A Royal Residency har en god beliggenhed i centrum af New Delhi og har et fælles opholdsområde og gratis privat parkering samt gratis wi-fi overalt. Overnatningsstedet ligger ca. 4,8 km fra Gurudwara Bangla Sahib, 5,8 km fra Jantar Mantar og 6,5 km fra Gurudwara Sis Ganj Sahib. Overnatningsstedet har roomservice, en døgnåben reception og en reception der kan hjælpe med valutaveksling. Alle værelser hos hotellet har aircondition, skrivebord, fladskærms-tv, privat badeværelse, sengetøj, håndklæder og en terrasse med udsigt til byen. Det private badeværelse har bruser, gratis toiletartikler og en hårtørrer. Værelserne har et klædeskab og kedel. Til morgenmad er der buffet, kontinentale retter eller amerikanske retter. The Pearl- A Royal Residency har en restaurant der serverer kinesiske retter og indiske retter. Der kan også anmodes om vegetariske retter, laktosefri retter og halalretter. Du kan spille bordtennis på dette hotel med 3 stjerner, og der er mulighed for udlejning af biler. Rashtrapati Bhavan ligger 6,8 km fra overnatningsstedet, mens Feroz Shah Kotla Ground ligger 6,9 km fra overnatningsstedet. New Delhi Indira Gandhi Lufthavn ligger 14 km væk, og overnatningsstedet tilbyder lufthavnstransport mod betaling.

Priser og tilbud på værelser på The Pearl- A Royal Residency

tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Hotel

  • Kun voksne
  • Restaurant
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Café
  • Parkeringsservice
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Håndklæder/lagner (mod gebyr)
  • Skraldespande
  • Balsam

Tilgængelighed

  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Allergivenlig
  • Allergivenlig pude
  • Lav vask
  • Rygeområde
  • Privat indgang
  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Handicapvenligt
  • Kun voksne
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Allergivenligt værelse
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Øverste etager tilgængelige med trapper

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Vækning
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Minimarked ved hotellet
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøgle
  • Hurtig check-out
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske
  • Kapel

Restauranter

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Levering af dagligvarer
  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Café
  • Minibar
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab

Generelt

  • Vindue
  • Tilgang til executive-lounge
  • Træ- eller parketgulv
  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Skab med lås
  • Bagageopbevaring
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Byudsigt

Bad

  • Højt toilet
  • Hårtørrer
  • Eget badeværelse
  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Badehætte
  • Ekstra toilet
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Myggenet
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Kuliltealarm
  • Pengeskab

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse
  • Strygejern og strygebræt
  • Tørretumbler

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Børnevenlig buffet
  • Børnegitter
  • Stikkontakter med børnesikring

Soveværelse

  • Ekstra lange senge (> 2 meter)
  • Fjerpude
  • Stikkontakt nær sengen
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Parkeringsservice

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Grill

Aktiviteter

  • Skønhedssalon
  • Bordtennis

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af The Pearl- A Royal Residency

7,4
God
27 verificerede bedømmelser
Fantastisk
15
Meget god
0
God
2
Okay
3
Rimelig
1
Middelmådig
2
Dårlig
4
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Oplysninger om værelsesbooking på The Pearl- A Royal Residency

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 12:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Licensnummer: HTL/DCPLic/2011/62

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvordan er The Pearl- A Royal Residency prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i New Delhi?

    Der er en forskel i den gennemsnitlige pris på 73 kr./nat for 3-stjernede hoteller i New Delhi (214 kr./nat) og en gennemsnitlig pris på The Pearl- A Royal Residency (141 kr./nat).

  • Hvor langt er The Pearl- A Royal Residency fra New Delhi Delhi Indira Gandhi?

    Turen fra New Delhi Delhi Indira Gandhi til The Pearl- A Royal Residency kommer til at tage omkring 23 min. alt afhængig af trafikken, og har en distance på 12,8 km. Hoteller i de mest populære områder er som regel omgivet af mere trafik, hvilket giver en øget rejsetid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til The Pearl- A Royal Residency fra New Delhi Delhi Indira Gandhi?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra New Delhi Delhi Indira Gandhi til The Pearl- A Royal Residency, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos The Pearl- A Royal Residency?

    Ja, The Pearl- A Royal Residency har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i New Delhi for dem, der er på udkig efter noget andet. Gæster, der bor på The Pearl- A Royal Residency, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har The Pearl- A Royal Residency en pool?

    Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos The Pearl- A Royal Residency. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til The Pearl- A Royal Residency er +91 114 509 8000.

  • Hvad er telefonnummeret til The Pearl- A Royal Residency?

    Hvis du har spørgsmål vedrørende The Pearl- A Royal Residency eller din reservation, så kan du ringe direkte til receptionen på +91 114 509 8000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos The Pearl- A Royal Residency?

    Ja, The Pearl- A Royal Residency har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på The Pearl- A Royal Residency?

    Den almindelige udtjekning på The Pearl- A Royal Residency er kl. 11:00. Gæsterne kan tjekke ind efter kl. 12:00.

  • Hvor meget koster et værelse på The Pearl- A Royal Residency?

    Gennemsnitsprisen for en nat på The Pearl- A Royal Residency er for nylig blevet fundet til 214 kr. og kan gå helt ned til 139 kr./nat. Bemærk, at priserne kan blive påvirket af rejsedatoer, værelsestype og tilgængelighed. For at se aktuelle tilbud skal du indtaste dine datoer i formularen ovenfor.

  • Er der vaskeservice på The Pearl- A Royal Residency?

    Der er mulighed for vaskeservice på The Pearl- A Royal Residency. Kontakt receptionen for at få flere oplysninger. Har du brug for at glatte dit tøj? Overnatningsstedet har strygebræt og strygejern.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i New Delhi?

    Fra juli 2026 er der 7.750 udbydere at vælge mellem for hoteller i New Delhi.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i New Delhi?

    Priser for hoteller i New Delhi opdateres hver dag.

Interessante steder i nærheden af The Pearl- A Royal Residency

Seværdigheder i New Delhi, Indien – udvalgt af momondo
Beliggenhed: The Pearl- A Royal Residency, 7A-43, W.E.A, Karol Bagh, New Delhi

Populære seværdigheder

  • Karol Bagh1.1 km
  • Sadar Bazaar3 km
  • Paharganj3.3 km
  • Connaught Place3.8 km
  • Chandni Chowk4.6 km
  • Jama Masjid4.9 km
  • Red Fort5.7 km
  • India Gate5.8 km
  • Rajouri Garden5.8 km
  • Pitampura TV Tower6.6 km
  • Pragati Maidan6.8 km
  • Delhi Cantonment7 km

momondos yndlingshoteller i New Delhi

Hyatt Regency Delhi

Bhikaiji Cama Place Ring Road, New Delhi

8,3
5 stjerner

746 kr.

Le Méridien New Delhi

Windsor Place, New Delhi, 110001, India, New Delhi

8,4
5 stjerner

861 kr.

Airport Hotel Grand

L-73 L-Block, Mahipalpur Extention, NH8, New Delhi

8,0
4 stjerner

98 kr.

Hotel Ajanta

36 Arakashan Road, Ram Nagar, New Delhi

7,6
3 stjerner

139 kr.

Holiday Inn New Delhi Aerocity By IHG

Asset Area 12, Hospitality District, New Delhi

8,7
5 stjerner

553 kr.

Hotel Aura - Near to New Delhi Railway Station

31 Arakashanroad Paharganj, New Delhi

7,8
3 stjerner

125 kr.

Shangri-La Eros New Delhi

19 Ashoka Road, Connaught Place, New Delhi

8,8
5 stjerner

843 kr.

The Leela Palace New Delhi

Diplomatic Enclave Chanakyapuri, New Delhi

9,5
5 stjerner

1.308 kr.

Bloomrooms @ New Delhi Railway Station

8591, Arakashan Road, Opp Railway Station, New Delhi

8,1
3 stjerner

184 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til New Delhi på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tir. 4.8
ons. 5.8

Find bedre resultater til dit ophold i New Delhi

Populære byer i Indien