Hoteller i Centro / Baixa, Porto

Find tilbud på 289 hoteller i Centro / Baixa, Porto

Centro / Baixa - Porto, Portugal
22. mar. — 23. mar.2
tor. 23.3
man. 27.3

Oplevelser i Centro / Baixa, Porto


Hvornår skal man booke et hotel i Centro / Baixa, Porto?

Brug oplysningerne nedenfor til at finde det bedste tilbud på et hotelværelse i Centro / Baixa, Porto
LavsæsonjanuarDet billigste tidspunkt
Højsæsonoktoberdet dyreste tidspunkt
45%forventet prisfald
44%forventet prisstigning

Rejsepriser

536 kr. - 1.763 kr.

Billigeste dag på ugenmandagis the cheapest day of the week to book
Dyreste dag på ugensøndagis the most expensive day of the week to book
1.049 kr.is the average per night cost for a hotel on this day
548 kr.is the average per night cost for a hotel on this day
Billigste tidspunkt at bookeDet billigste tidspunkt at booke hoteller i Centro / Baixa er: 1-2 stjerne, 90 dage før.

1-2 stjerne

313 kr. - 418 kr.

3 stjerne

557 kr. - 591 kr.

4-5 stjerne

800 kr. - 932 kr.


Hvad koster et hotel i Centro / Baixa, Porto pr. nat?

Brug oplysningerne herunder til at finde billige priser på hotelværelser af god kvalitet i Centro / Baixa, Porto

5-stjernede hoteller

Billigst 1.049 kr.

Gennemsnitlig 1.169 kr.

Dyrest 1.577 kr.

Søg efter 5-stjernede hoteller

Nyttig indsigt i hoteller i Centro / Baixa

Få et hurtigt overblik over priser og overnatningstendenser for dit besøg i Centro / Baixa

Laveste hotelpris

167 kr.

Mest populære hotel (5-stjernet)

Hotel Infante Sagres

Hoteller i nærheden af lufthavnen

8361

Gennemsnitslængde på ophold

20 dage
Den billigste pris for et værelse i Centro / Baixa, der er blevet fundet i løbet af de seneste 7 dage, kostede 167 kr./nat. Prisen er tilgængelig hos Best Guest Porto Hostel, et 1-stjernet hotel.
Få en komfortabel rejse med en booking på Hotel Infante Sagres, det mest populære 5-stjernede hotel i Centro / Baixa(bedømmelse på 8,9/10 ud fra 990 anmeldelser).
Der er 8.361 hoteller i Centro / Baixa tæt på Porto. Room near the airport er det nærmeste og ligger 1,3 km fra denne lufthavn.
I gennemsnit er folk der i 20 dage, når de overnatter på hoteller i Centro / Baixa. Gennemsnitsprisen for en overnatning på 20 dage i Centro / Baixa lå i sidste uge på 17.196 kr..

Information about staying in Centro / Baixa, Porto

Læs disse vigtige rejsetips, inden du booker hotel i Centro / Baixa, Porto

20 nætter er det gennemsnitlige ophold for personer, der besøger Centro / Baixa.

Et hotelværelse i Centro / Baixa vil normalvis koste ca. 583 kr. pr. nat. Prisen er en gennemsnitspris, og priser vil variere afhængig af faciliteter, placering og tilgængeligheden på det givne hotel.


Hvorfor vælge momondo?

Det er nemt at booke overnatning eller hoteller i Centro / Baixa med momondo. Vi er gratis at bruge, og der er ingen skjulte omkostninger eller gebyrer. momondo sammenligner hundredvis af websites og giver dig alle mulighederne for hoteller og overnatning i Centro / Baixa på ét samlet sted.

momondo finder et godt sted at overnatte i Centro / Baixa for dig ved at gøre det muligt for dig at filtrere og tilpasse din søgning. Du kan filtrere efter pris, placering, faciliteter, gæstevurderinger og meget mere.


Derfor vælger rejsende at bruge momondo
Omfattende rejsesøgning
momondo sammenligner over 3 mio. hoteller og andre former for overnatning for at sikre, at du kan finde det bedste overnatningssted.
Intuitive søgefiltre
Filtrer efter pris, faciliteter, gratis afbestilling, øget rengøring, gratis morgenmad med mere.
Smarte prisagenter
Hvis du har fundet et sted, kan momondo holde øje med prisen og underrette dig, når den ændrer sig.

Kom i gang med at planlægge din rejse til Centro / Baixa