Vansana Vang Vieng

3-stjernet hotel med Udendørspool

3 stjerner
man. 14.9
-
tir. 15.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
210 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
210 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
279 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
287 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Vansana Vang Vieng, Vang Vieng

Renlighed
7,3
Beliggenhed
9,2
Ansatte
7,6
Valuta for pengerne
7,7
Samlet
7,9
Overnatningsstedet har en udendørs pool, en restaurant og en snackbar/deli. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer et forretningscenter, konferencelokaler og vaskeservice. Vansana Vang Vieng har 38 værelser med aircondition og minibar samt pengeskab. Værelser har adgang til balkoner. Køleskabe og te-/kaffemaskiner stilles til rådighed. Badeværelserne omfatter bruser og gratis toiletartikler. Dette hotel i Vang Vieng har gratis trådløs internetforbindelse. Der er kabelkanaler-tv. Rengøring tilbydes dagligt, og der kan anmodes om hårtørrer. Fritidsfaciliteterne på dette hotel omfatter en udendørs pool.

Vansana Vang Vieng room price & deals

man. 14.9
-
tir. 15.9
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Udendørspool
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Lufthavnsbus
  • Tøjvask
  • Vaskeri

Service og bekvemmelighed

  • Mødelokaler
  • Roomservice
  • Kontor og konference
  • Døgnåben reception

Restauranter

  • Kaffemaskine
  • Minibar
  • Køleskab

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Aircondition
  • Gratis toiletartikler

Udendørs

  • Balkon
  • Have

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask

Sundhed og sikkerhed

  • Pengeskab
  • Daglig rengøring

Parkering og transport

  • Lufthavnsbus

Medier og underholdning

  • Kabel- eller satellit-tv

Pool

  • Udendørspool

Vansana Vang Vieng Reviews

7,8
God268 verificerede bedømmelser
7,8Venner
8,0Solorejsende
7,7Par
7,0Familier

Vansana Vang Vieng room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Er der mad tilgængelig hos Vansana Vang Vieng?

    Gæster, der bor på Vansana Vang Vieng, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har Vansana Vang Vieng en pool?

    Vansana Vang Vieng har en pool som hotellets gæster kan benytte. Vær opmærksom på at hoteller ofte har regler forbundet med brugen af poolen. momondo anbefaler derfor at du tjekker med receptionen før du hopper i poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Vansana Vang Vieng?

    Hvis du har spørgsmål vedrørende dit ophold hos Vansana Vang Vieng, kan du ringe til receptionen på +856 2351 1598.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Vansana Vang Vieng?

    Ja, Vansana Vang Vieng har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Vansana Vang Vieng?

    12:00 er tidpunktet for at tjekke ud på Vansana Vang Vieng. Sen udtjekning kan være muligt, men afhænger af hotellet.

  • Hvor meget koster et værelse på Vansana Vang Vieng?

    Priserne kan variere afhængigt af værelsestype, datoer og tilgængelighed. Du kan i øjeblikket finde gode tilbud på værelser på Vansana Vang Vieng for mellem 233 kr. og 280 kr. pr. nat. Indtast dine foretrukne datoer i formularen ovenfor for at se de tilbud, der passer dig bedst.

  • Er der vaskeservice på Vansana Vang Vieng?

    Der er mulighed for vaskeservice på Vansana Vang Vieng. Kontakt receptionen for at få flere oplysninger.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Vang Vieng?

    Antallet af udbydere for hoteller i Vang Vieng er 321 fra september 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Vang Vieng?

    Priser for hoteller i Vang Vieng opdateres dagligt.

momondo’s favorite Vang Vieng hotels

Riverside Boutique Resort, Vang Vieng

Ban Viengkeo, PO Box 360, Vang Vieng, Vientiane Province, Lao, Vang Vieng

9,3
4 stjerner

547 kr.

Silver Naga Hotel

Nam Song Riverside, Vang Vieng

7,5
3 stjerner

193 kr.

Vang Vieng Savanh Sunset View Resort

01 Ban Muang Song, Vang Vieng

7,7
3 stjerner

122 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Vang Vieng på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
man. 14.9
tir. 15.9

Find bedre resultater til dit ophold i Vang Vieng