Urbain Hiroshima Central

3-stjernet hotel med Gratis wi-fi

3 stjerner
ons. 19.8
-
tor. 20.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
279 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
279 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
280 kr.
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
285 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Om Urbain Hiroshima Central, Hiroshima

Renlighed
8,2
Komfort
8,3
Beliggenhed
8,4
Serviceydelser
8,1
Ansatte
8,6
Valuta for pengerne
8,4
Overnatningsstedet har en sauna, kaffe/te på fællesarealer og mikrobølgeovn på fællesareal. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer vaskeservice, vaskeri på stedet og en døgnåben reception. Urbain Hiroshima Central har 170 værelser med aircondition og hjemmesko samt hårtørrer. Sengene har linned af dundyner. 22-tommers fladskærms-tv med satellitkanalerkanaler og betalingsfilm. Badeværelserne har bideter, toiletter med elektronisk bidet og gratis toiletartikler. Dette hotel i Hiroshima har gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel. Skriveborde og telefon er tilgængelig. Rengøring tilbydes dagligt, og der kan anmodes om massage på værelset. 2 boblebade findes på stedet. Andre fritidsfaciliteter omfatter en sauna.

Priser og tilbud på værelser på Urbain Hiroshima Central

ons. 19.8
-
tor. 20.8
Opholdstype
Bookinglink
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Hotel

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Internet
  • Spa
  • Tøjvask
  • Vaskeri

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Nattøj
  • Skraldespande
  • Balsam

Bad

  • Bruser
  • Badekar
  • Bidet
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Eget badeværelse

Generelt

  • Vindue
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Bagageopbevaring

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt
  • Buksepresse

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Tilgængelighed

  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Elevator
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Rygeområde

Restauranter

  • Elkedel
  • Keddel
  • Køleskab
  • Automat til drikkevarer

Soveværelse

  • Fjerpude
  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur

Service og bekvemmelighed

  • Vækning
  • Adgang med nøglekort
  • Døgnåben reception

Spa

  • Massage
  • Spa
  • Sauna

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Aktiviteter

  • Cykeludlejning

Anmeldelser af Urbain Hiroshima Central

8,0
Meget god
2706 verificerede bedømmelser
Fantastisk
985
Meget god
713
God
514
Okay
212
Rimelig
159
Middelmådig
66
Dårlig
57
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Oplysninger om værelsesbooking på Urbain Hiroshima Central

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvordan er Urbain Hiroshima Central prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Hiroshima?

    I Hiroshima, koster 3-stjernede hoteller gennemsnitlig 656 kr.. Urbain Hiroshima Central er 423 kr. billigere end gennemsnittet i byen til kun 233 kr./nat.

  • Hvor langt er Urbain Hiroshima Central fra MCAS Iwakuni?

    Der er 35,1 km mellem MCAS Iwakuni og Urbain Hiroshima Central. Turen til og fra lufthavnen burde tage omkring 1 t. 5 min., alt afhængig af trafikken. Det kan tage længere på højt trafikerede tider - særligt i byområderne.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Urbain Hiroshima Central fra MCAS Iwakuni?

    En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til Urbain Hiroshima Central. Lufthavnen tættest på hotellet er MCAS Iwakuni.

  • Har Urbain Hiroshima Central en pool?

    Ifølge vores data har Urbain Hiroshima Central ikke en pool, men hoteller renoverer ofte og udvider deres tilbud, og det er ikke altid, vi får besked. Det er derfor bedst at ringe til Urbain Hiroshima Central på +81 825 115 211.

  • Hvad er telefonnummeret til Urbain Hiroshima Central?

    Det bedste kontaktnummer for Urbain Hiroshima Central er +81 825 115 211.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Urbain Hiroshima Central?

    Ja, Urbain Hiroshima Central har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Urbain Hiroshima Central?

    Den almindelige udtjekning på Urbain Hiroshima Central er kl. 11:00. Gæsterne kan tjekke ind efter kl. 15:00.

  • Hvor meget koster et værelse på Urbain Hiroshima Central?

    Priserne kan variere afhængigt af værelsestype, datoer og tilgængelighed. Du kan i øjeblikket finde gode tilbud på værelser på Urbain Hiroshima Central for mellem 197 kr. og 499 kr. pr. nat. Indtast dine foretrukne datoer i formularen ovenfor for at se de tilbud, der passer dig bedst.

  • Er der vaskeservice på Urbain Hiroshima Central?

    Der er mulighed for vaskeservice på Urbain Hiroshima Central. Kontakt receptionen for at få flere oplysninger. Du kan lade rejsestrygejernet blive hjemme og bruge overnatningsstedets strygejern i stedet.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Hiroshima?

    Fra august 2026 er der 883 udbydere at vælge mellem for hoteller i Hiroshima.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Hiroshima?

    Priser for hoteller i Hiroshima opdateres dagligt.

Interessante steder i nærheden af Urbain Hiroshima Central

Seværdigheder i Hiroshima, Japan – udvalgt af momondo
Beliggenhed: Urbain Hiroshima Central, 5-20 Teppo-Cho Naka-ku, Hiroshima 730-0017

Populære seværdigheder

  • Hatchobori Station Hiroshima266 m
  • Hiroshima Prefectural Art Museum0.4 km
  • Shukkei-en0.5 km
  • Hiroshima Museum of Art0.6 km
  • Kamiya-cho-nishi Station0.7 km
  • Hiroshima Castle0.7 km
  • Hondori Station0.7 km
  • Hiroshima Children's Museum1 km
  • Hiroshima Railway Station1.1 km
  • Hiroshima National Peace Memorial Hall for the Atomic Bomb Victims1.1 km
  • Hiroshima Peace Memorial Park1.2 km
  • Hiroshima Peace Memorial Museum1.2 km

momondos yndlingshoteller i Hiroshima

En Hotel Hiroshima

7-8 Kanayamacho, Nakaku, Hiroshima

8,2
3 stjerner

247 kr.

Sheraton Grand Hiroshima Hotel

12-1 Wakakusa-Cho, Hiroshima

8,8
4 stjerner

1.153 kr.

Hotel Hokke Club Hiroshima

7-7 Nakamachi, Naka-ku, Hiroshima

8,2
3 stjerner

253 kr.

Daiwa Roynet Hotel Hiroshima

Yomiuri Hiroshima Building, 1-3-20 Kokutaijimachi Naka-ku, Hiroshima

8,2
3 stjerner

291 kr.

Toyoko Inn Hiroshima Ekimae Ohashi Minami

1-1-1 Matobacho, Minami-ku, Hiroshima

8,0
3 stjerner

343 kr.

Urbain Hiroshima Executive

16-13, Wakakusa-Cho, Higashi-ku, Hiroshima

7,6
3 stjerner

220 kr.

Oriental Hotel Hiroshima

6-10 Tanaka-Machi, Naka-ku, Hiroshima

8,0
4 stjerner

269 kr.

J-Hoppers Hiroshima Guesthouse

5-16, Dobashi-Cho, Naka-ku, Hiroshima

8,3
1 stjerne

266 kr.

Akicafe Inn Guesthouse

2-7-1f, Enkobashi-Cho, Minami-ku, Hiroshima

9,0
1 stjerne

442 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Hiroshima på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
ons. 19.8
tor. 20.8

Find bedre resultater til dit ophold i Hiroshima

Populære byer i Japan