Anew Hotel Hluhluwe

4-stjernet hotel med Snorkling

4 stjerner
man. 24.8
-
tir. 25.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
630 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, ukendt sengetype
630 kr.
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
793 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
840 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Om Anew Hotel Hluhluwe, Hluhluwe

Renlighed
8,8
Komfort
8,7
Beliggenhed
8,6
Serviceydelser
8,3
Ansatte
8,8
Valuta for pengerne
8,0
Overnatningsstedet har en udendørs pool, en restaurant og en bar/lounge. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer en bar ved poolen, et døgnåbent forretningscenter og et konferencecenter. ANEW Hotel Hluhluwe har 81 delte indkvarteringer, som har adgang via udendørs korridorer og har pengeskab og gratis mineralvand. Værelser har adgang til balkoner eller terrasser. Sengene har linned af premium-sengetøj. En pudemenu er til rådighed. 32-tommers LCD-tv med satellitkanalerkanaler. Badeværelserne omfatter bruser, gratis toiletartikler og hårtørrer. Dette hotel i Hluhluwe har gratis trådløs internetforbindelse. Af forretningsvenlige faciliteter kan nævnes skriveborde, kontorstole og telefon. Værelserne kan desuden have kaffe-/temaskine og mørklægningsgardiner. Rengøring tilbydes dagligt, og der kan anmodes om strygejern/strygebræt. Fritidsfaciliteterne på dette hotel omfatter en udendørs pool. De aktiviteter, der er vist nedenfor, findes på stedet eller i nærheden. Gebyrer kan forekomme.

Priser og tilbud på værelser på Anew Hotel Hluhluwe

man. 24.8
-
tir. 25.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, 2 store senge
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Hotel

  • Snorkling
  • Udendørspool
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Hiking
  • Økoturisme
  • Fiskeri
  • Bræt-/puslespil
  • Cykling
  • Dykning
  • Dykning
  • Snorkling
  • Ridning
  • Biliard

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Turskranke
  • Døgnåben reception

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Grill
  • Udendørs ildsted
  • Picnicområde
  • Have

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Tilgængelighed

  • Handicapvenligt
  • Handicapparkering
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Rygeområde

Restauranter

  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger

Familievenligt

  • Børnemenuer
  • Indendørs legeområde
  • Udendørslegeudstyr til børn
  • Babysitting/børnetjenester (tillæg)
  • Legeplads

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Køkken

  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Tekøkken

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask

Generelt

  • Familieværelser
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Bagageopbevaring

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Pool

  • Poolbar
  • Udendørspool

Medier og underholdning

  • Fjernsyn

Bad

  • Hårtørrer

Anmeldelser af Anew Hotel Hluhluwe

8,2
Meget god
1319 verificerede bedømmelser
Fantastisk
570
Meget god
263
God
212
Okay
101
Rimelig
87
Middelmådig
40
Dårlig
46
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Oplysninger om værelsesbooking på Anew Hotel Hluhluwe

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 10:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Ofte stillede spørgsmål

  • Er der mad tilgængelig hos Anew Hotel Hluhluwe?

    Anew Hotel Hluhluwe har restaurant på hotellet som både overnattene og besøgende kan benytte. Spørg efter åbningstider i receptionen eller ring til Anew Hotel Hluhluwe på +27 355 624 000.

  • Har Anew Hotel Hluhluwe en pool?

    Ja. Mange af momondos brugere, der rejser til Hluhluwe, leder specifikt efter hoteller med en pool. Anew Hotel Hluhluwe har mange regler og retningslinjer ift. brug af pool, så sørg for at spørge ind til pool-åbningstider mv.

  • Hvad er telefonnummeret til Anew Hotel Hluhluwe?

    Det bedste kontaktnummer for Anew Hotel Hluhluwe er +27 355 624 000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Anew Hotel Hluhluwe?

    Ja, Anew Hotel Hluhluwe har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Anew Hotel Hluhluwe?

    Udtjekning på Anew Hotel Hluhluwe er kl. 10:00. Sen udtjekning kan være muligt ved henvendelse til receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Anew Hotel Hluhluwe?

    1.039 kr./nat er en god gennemsnitspris lige nu, og nogle brugere har rapporteret om tilbud fra kun 720 kr./nat. Priserne kan dog ændre sig, afhængigt af hvornår på året du booker, den værelsestype, du foretrækker, osv. Udfyld formularen ovenfor for at få tilbud på din rejse.

  • Er der vaskeservice på Anew Hotel Hluhluwe?

    Overnatningsstedet har vaskeservicer for alle gæster.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Hluhluwe?

    Fra august 2026 er der 104 udbydere at vælge mellem for hoteller i Hluhluwe.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Hluhluwe?

    Priser for hoteller i Hluhluwe blev sidst opdateret i dag.

Interessante steder i nærheden af Anew Hotel Hluhluwe

Seværdigheder i Hluhluwe, Sydafrika – udvalgt af momondo
Beliggenhed: Anew Hotel Hluhluwe, 104 Main Road, 3960 Hluhluwe, KwaZulu-Natal

Populære seværdigheder

  • False Bay Park10.4 km
  • Phinda Resource Reserve17.5 km
  • iSimangaliso Wetland Park22.9 km
  • Hluhluwe-Imfolozi Park31.4 km

momondos yndlingshoteller i Hluhluwe

Malkoha Lake St. Lucia

Hluhluwe, KwaZulu-Natal

8,2

2.368 kr.

Leopard Walk Lodge

Hluhluwe, KwaZulu-Natal

8,5

806 kr.

Thanda Safari

Hluhluwe, KwaZulu-Natal

9,3

3.406 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Hluhluwe på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
man. 24.8
tir. 25.8

Find bedre resultater til dit ophold i Hluhluwe