Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle

4-stjernet hotel med Udendørspool

4 stjerner
8,6
Meget god
baseret på 3306 anmeldelser
3.306 verificerede bedømmelser
tor. 24.9
-
fre. 25.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
378 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Deluxe-værelse, 1 x to enkeltsenge
378 kr.
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
435 kr.
Deluxe-værelse, 1 stor seng
603 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Property safety measures

Øget sanitet

Daglig rengøring, flere hygiejneprodukter.

Afstandspolitik

Lobbyer med afstandsmarkeringer.

Kontaktløs ind- og udtjekning

Reduceret kontakt ved indtjekning, kontaktløse transaktioner og papirløs udtjekning

Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle room price & deals

tor. 24.9
-
fre. 25.9
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder

Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle Reviews

8,6
Meget god
3306 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1894
Meget god
596
God
419
Okay
155
Rimelig
107
Middelmådig
49
Dårlig
86
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 10:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvor langt er Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle fra Newcastle Williamtown?

    Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle er 21,8 km fra Newcastle Williamtown. Du kan typisk forvente at det tager 40 min. at køre fra Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle til Newcastle Williamtown. Det kan være en idé at tjekke tendenser i trafikken omkring dit hotel, hvis du vil være sikker på at spare tid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle fra Newcastle Williamtown?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Newcastle Williamtown til Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle?

    Ja, Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i Newcastle for dem, der er på udkig efter noget andet. En af de nemmeste måder at få mad på for Newcastle gæster, der bor i Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle, er at bestille roomservice, som er tilgængelig for alle hotellets gæster.

  • Har Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle en pool?

    Ja, Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle har en pool som gæster kan benytte. Typisk er der restriktioner ift. brug af poolen baseret på tidspunkt. Sørg derfor altid for at tale med receptionen før du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle?

    Hvis du har spørgsmål vedrørende Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle eller din reservation, så kan du ringe direkte til receptionen på +61 249 436 733.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle?

    Ja, Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle?

    Der er fitnesscenter tilgængelig for Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle?

    På Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle er udtjekning senest kl. 10:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 14:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle?

    Prisen varierer afhængigt af den værelsestype, du foretrækker, og dine rejsedatoer. Gennemsnitsprisen pr. nat på Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle, Newcastle, er 1.145 kr., men du kan finde gode tilbud på helt ned til 632 kr.. Du kan finde priser til din rejse i formularen ovenfor.

  • Er der vaskeservice på Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle?

    Ja, der er vaskeservice for gæsterne på Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle, Newcastle. Har du brug for at glatte dit tøj? Overnatningsstedet har strygebræt og strygejern.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Newcastle?

    Der er 315 udbydere for hoteller i Newcastle fra september 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Newcastle?

    Priser for hoteller i Newcastle opdateres dagligt.

Places of interest near Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle

Attractions in Newcastle, Australien curated by momondo
Beliggenhed: Best Western Plus Apollo Hotel Newcastle, 290 Pacific Highway, Newcastle, NSW 2290

Top landmarks

  • Newcastle International Hockey Centre4.6 km
  • Merewether Baths5.1 km
  • Newcastle Showground5.2 km
  • Merewether Beach5.3 km
  • Waratah Railway Station6.7 km
  • Newcastle Exhibition and Convention Centre6.9 km
  • St Andrews Presbyterian Church7.2 km
  • Newcastle Art Gallery7.4 km
  • Newcastle Civic Theatre7.4 km
  • Newcastle Museum7.5 km
  • Victoria Theatre Newcastle8 km
  • Christ Church Cathedral8 km

momondo’s favorite Newcastle hotels

Mercure Newcastle

12 Steel Street, Newcastle, NSW

7,1
4 stjerner

715 kr.

ibis Newcastle

700 Hunter Street, Newcastle, NSW

6,8
3 stjerner

558 kr.

Warners At The Bay

320 Hillsborough Road, Newcastle, NSW

8,9
4 stjerner

736 kr.

Citigate Motel Newcastle

418-422 Maitland Rd, Newcastle, NSW

8,1
3 stjerner

597 kr.

The Gateway Inn

26 William Street, Newcastle, NSW

8,4
4 stjerner

810 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Newcastle på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tor. 24.9
fre. 25.9

Find bedre resultater til dit ophold i Newcastle

Populære byer i Australien