Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel

5-stjernet hotel med Fitnesscenter

5 stjerner
9,3
Fantastisk
baseret på 1167 anmeldelser
1.167 verificerede bedømmelser
man. 28.9
-
tir. 29.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
1.376 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
1.376 kr.
Klassisk værelse, 2 dobbeltsenge
1.591 kr.
Klassisk værelse, ukendt sengetype
1.618 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel, Cuzco

Renlighed
9,6
Komfort
9,7
Beliggenhed
9,7
Serviceydelser
9,5
Ansatte
9,6
Valuta for pengerne
8,7
Overnatningsstedet er røgfrit og har en spa med fuld service, en restaurant og et fitnesscenter. Andre faciliteter inkluderer en bar/lounge, en snackbar/deli og en sauna. Rengøring er tilgængelig efter anmodning. Palacio del Inka, A Luxury Collection Hotel by Marriott har 203 værelser med minibar og pengeskab med plads til bærbar computer. Sengene har topmadras samt dundyner og premium-sengetøj. 32-tommers LED-tv med kabelkanalerkanaler. Badeværelserne omfatter en kombination af bruser/badekar, badekåber, hjemmesko og designertoiletartikler. Dette hotel i Cusco har gratis internetforbindelse via kabel. Af forretningsvenlige faciliteter kan nævnes skriveborde og gratis aviser samt telefon. Der er mulighed for gratis lokalopkald (begrænsninger kan forekomme). Værelserne kan desuden have gratis mineralvand og hårtørrer. Der kan anmodes om allergivenligt sengetøj, udskiftning af håndklæder og udskiftning af sengetøj. Der tilbydes aftæpning til natten, og rengøring tilbydes dagligt. Fritidsfaciliteterne på dette hotel omfatter en sauna og fitnesscenter.

Property safety measures

Øget sanitet

Daglig rengøring, flere hygiejneprodukter.

Afstandspolitik

Lobbyer med afstandsmarkeringer.

Kontaktløs ind- og udtjekning

Reduceret kontakt ved indtjekning, kontaktløse transaktioner og papirløs udtjekning

Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel room price & deals

man. 28.9
-
tir. 29.9
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 1 ekstra stor seng
Luksus-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 2 dobbeltsenge
Deluxe-værelse, 2 dobbeltsenge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 2 dobbeltsenge
Deluxe-værelse, 2 dobbeltsenge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 2 dobbeltsenge
Deluxe-værelse, 2 dobbeltsenge
Deluxe-værelse, 2 dobbeltsenge
Klassisk værelse, 2 dobbeltsenge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 2 dobbeltsenge
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 2 dobbeltsenge
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, 2 dobbeltsenge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, 2 dobbeltsenge
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Café
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel Reviews

9,3
Fantastisk
1167 verificerede bedømmelser
Fantastisk
981
Meget god
80
God
47
Okay
21
Rimelig
22
Middelmådig
6
Dårlig
12
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvor langt er Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel fra Cuzco Velazco Astete?

    Hvis du vil rejse direkte fra Cuzco Velazco Astete til Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel, skal du forvente en kørsel på 7 min., da de ligger ca. 3,9 km fra hinanden.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel fra Cuzco Velazco Astete?

    Et meget populært valg for rejsene, der bor på Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel er at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra Cuzco Velazco Astete direkte til hotellet.

  • Er der mad tilgængelig hos Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel?

    Der er en restaurant i Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel som kan benyttes af gæster på hotellet. Man kan spise der eller tage maden med sig. Ring til receptionen på +51 8423 1961 for at få oplyst køkkenets åbningstider. Gæster, der bor på Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel en pool?

    På nuværende tidspunkt viser vores data, at der ikke er en pool tilgængelig hos Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel. Men nogle hoteller laver renoveringer, der kan medføre store ændringer på bygningen. For et mere nøjagtigt svar er det bedst at ringe direkte til hotellet på +51 8423 1961.

  • Hvad er telefonnummeret til Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel?

    Hvis du har spørgsmål vedrørende Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel eller din reservation, så kan du ringe direkte til receptionen på +51 8423 1961.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel?

    Ja, Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel?

    Der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på hotel Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel. De fleste gange er der ikke døgnåbent i fitnesscentrer på hoteller, så det kan være en god idé at dobbelttjekke åbningstiderne.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel?

    Udtjekning skal ske inden kl. 12:00. Planlæg din tid inden afgang i henhold hertil, så du undgår eventuelle gebyrer.

  • Hvor meget koster et værelse på Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel?

    De billigste tilbud, der er fundet, starter fra kun 1.839 kr. pr. nat. Gennemsnitsprisen for værelser på Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel ligger i øjeblikket på ca. 3.203 kr./nat. Indtast dine datoer i formularen ovenfor for at se mere.

  • Er der vaskeservice på Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel?

    Ja, der er. Kontakt Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel, Cuzco, for at få flere oplysninger om alle vaskeservicer. Strygejern og strygebræt er en del af faciliteterne.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Cuzco?

    Fra september 2026 er der 3.159 udbydere at vælge mellem for hoteller i Cuzco.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Cuzco?

    Priser for hoteller i Cuzco opdateres dagligt.

Places of interest near Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel

Attractions in Cuzco, Peru curated by momondo
Beliggenhed: Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel, Plazoleta Santo Domingo 259, Cuzco 08002

Top landmarks

  • Coricancha62 m
  • Santo Domingo Church75 m
  • Centro de Textiles Tradicionales del Cusco Store and Museum200 m
  • UNSAAC-Yale International Center for the Study of Machu Picchu and Inca Culture318 m
  • Cusco Museum of Popular Art394 m
  • Cusco City Centre401 m
  • Cusco Cathedral0.5 km
  • Plazoleta de San Blas0.5 km
  • Plaza de Armas0.5 km
  • La Merced Church0.5 km
  • Museo Inka0.6 km
  • ChocoMuseum0.6 km

momondo’s favorite Cuzco hotels

Aqua Hotel Cusco

218 Av. Garcilaso, Cuzco

7,3
3 stjerner

228 kr.

Quinta San Blas by Ananay Hotels

Calle Carmen Alto 218, Cuzco

9,2
3 stjerner

586 kr.

Hotel Santa Maria

Calle Santa Catalina Angosta, 158, Cuzco

7,7
2 stjerner

365 kr.

Casa Esmeralda by Katari

Pasaje Esmeralda, 160, Cuzco

8,9
3 stjerner

417 kr.

Antigua Casona San Blas

Calle Carmen Bajo 243, Cuzco

9,7
4 stjerner

1.420 kr.

Saphi Inn Cusco

Calle Saphi 107, Cuzco

8,2
2 stjerner

215 kr.

Apart y Hostal 'El Puma'

Calle Resbalosa 410, Cuzco

8,5
2 stjerner

176 kr.

Kurumi Hostel

Calle Arcoiris 488, Cuzco

7,7
2 stjerner

104 kr.

Aranwa Cusco Boutique Hotel

San Juan De Dios 255, Cuzco

9,4
5 stjerner

1.258 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Cuzco på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
man. 28.9
tir. 29.9

Find bedre resultater til dit ophold i Cuzco