Basis
Service og bekvemmelighed
Køkken
Bad
Pool og spa
Tilgængelighed
Generelt
Restauranter
Aktiviteter
Parkering og transport
Medier og underholdning
Vaskeri
Udendørs
Soveværelse
Arbejdsområde
Sundhed og sikkerhed
Familievenligt
Fitness
Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 10:00
Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.
Der er 2,6 km mellem Johannesburg OR Tambo og Sunrock Guesthouse. Turen til og fra lufthavnen burde tage omkring 4min, alt afhængig af trafikken. Det kan tage længere på højt trafikerede tider - særligt i byområderne.
Hvis du er interesseret i at leje en bil til turen mellem Johannesburg OR Tambo og hotellet, kan du få ro i sindet ved at vide at Sunrock Guesthouse tilbyder parkering ved hotellet. Biludlejning i området koster typisk 127 kr./dag for udlejning af en basismodel. Det kan være svært at komme fra Johannesburg OR Tambo til hotellet uden en udlejningsbil. Heldigvis tilbyder Sunrock Guesthouse en lufthavnsbus som service til deres gæster. Et meget populært valg for rejsene, der bor på Sunrock Guesthouse er at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra Johannesburg OR Tambo direkte til hotellet.
Ja, Sunrock Guesthouse har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i Kempton Park for dem, der er på udkig efter noget andet.
Ja, Sunrock Guesthouse har en pool som gæster kan benytte. Typisk er der restriktioner ift. brug af poolen baseret på tidspunkt. Sørg derfor altid for at tale med receptionen før du bruger poolen.
For spørgsmål angående hotellet eller dit ophold hos Sunrock Guesthouse, ring på +27 113 943 772.
Ja, Sunrock Guesthouse har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.
Der er et fitnesscenter i Sunrock Guesthouse, som er tilgængelig for hotellets gæster. Nogle gange er der ikke døgnåbent i fitnesscentrer på hoteller, så det kan være en god idé at dobbelttjekke åbningstiderne.
Udtjekning på Sunrock Guesthouse er kl. 10:00. Sen udtjekning kan være muligt ved henvendelse til receptionen.
Prisen varierer afhængigt af den værelsestype, du foretrækker, og dine rejsedatoer. Gennemsnitsprisen pr. nat på Sunrock Guesthouse, Kempton Park, er 790 kr., men du kan finde gode tilbud på helt ned til 480 kr.. Du kan finde priser til din rejse i formularen ovenfor.
Ja, der er vaskeservice for gæsterne på Sunrock Guesthouse, Kempton Park.
Fra januar 2025 er der 314 udbydere at vælge mellem for hoteller i Kempton Park.
Priser for hoteller i Kempton Park opdateres dagligt.
Beliggenhed: Sunrock Guesthouse, Park Street 11, 1620 Kempton Park, Gauteng