Haadyao Bungalows

Feriebolig med Restaurant

3 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for Haadyao Bungalows
Udbyder for Haadyao Bungalows
Udbyder for Haadyao Bungalows
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Om Haadyao Bungalows, Ko Pha Ngan

Renlighed
8,0
Beliggenhed
8,0
Ansatte
6,0
Valuta for pengerne
6,0
Samlet
6,0
Rooms Make yourself at home in one of the 14 air-conditioned rooms featuring flat-screen televisions. Rooms have private balconies. Complimentary wireless Internet access keeps you connected, and cable programming is available for your entertainment. Bathrooms with showers are provided. Amenities Pamper yourself with onsite massages or enjoy recreation amenities such as an outdoor pool. Additional features at this resort include complimentary wireless Internet access and tour/ticket assistance. Property Location With a stay at Haadyao Bungalows in Ko Pha-ngan, you'll be on the beach, just a 3-minute walk from Haad Yao Beach and 13 minutes by foot from Haad Chao Phao Beach. This beach resort is 0.8 mi (1.3 km) from Salad Beach and 2.4 mi (3.8 km) from Hin Kong Beach. Dining At Haadyao Bungalows, enjoy a satisfying meal at the restaurant. Relax with your favorite drink at the bar/lounge or the beach bar. Breakfast is available for a fee. Mandatory Charges You'll be asked to pay the following charges at the property: The charges below are included in your overall room price: New Year's Eve gala dinner fee We have included all charges provided to us by the property. Check-In Checkin starts at 2:00 PM Checkin end at 10:00 PM The minimum age of Checkin 18 Extra-person charges may apply and vary depending on property policy Government-issued photo identification and a credit card, debit card, or cash deposit may be required at check-in for incidental charges Special requests are subject to availability upon check-in and may incur additional charges; special requests cannot be guaranteed This property accepts credit cards Safety features at this property include a carbon monoxide detector, a fire extinguisher, a smoke detector, a security system, a first aid kit, and window guards This property offers transfers from the cruise terminal and ferry terminal (surcharges may apply). Guests must contact the property with arrival details 24 hours prior to arrival, using the contact information on the booking confirmation. Check-Out Checkout is done at 12:00 PM Pets Service animals not allowed Pets allowed (no fees) General instructions No rollaway/extra beds available No cribs (infant beds) available Property is cleaned with disinfectant Staff wears personal protective equipment Protective clothing is available to guests Gloves are available to guests Shield between guests and staff in main contact areas Guests are provided with free hand sanitizer Social distancing measures are in place Contactless check-in is available Property follows regional sanitization guidelines Safety and Health Administration (Thailand) Property confirms they are implementing enhanced cleaning measures Individually-wrapped food options are available Individually-wrapped food options are available through room service Gap period enforced between guest stays - 24 hours Staff temperature checks are conducted regularly Temperature checks are available to guests Bed sheets and towels are washed at a temperature of at least 60°C/140°F Commonly-touched surfaces are cleaned with disinfectant Property confirms they are implementing guest safety measures Contactless check-out is available Guest accommodation is sealed after cleaning Electrostatic spray is used for disinfection Cashless transactions are available Masks are compulsory at the property Contactless food service / room service is available Reservation might be required for some facilities onsite Food service has been amended for enhanced safety Property follows sanitization practices of WELL Health-Safety Rating (IWBI) Property does not offer onsite COVID-19 testing Property does not require health documentation at check-in

Priser og tilbud på værelser på Haadyao Bungalows

tir. 4.8
-
ons. 5.8

Faciliteter på Resort

  • Restaurant
  • Roomservice
  • Cykeludlejning
  • Gratis wi-fi
  • Tøjvask
  • Vaskeri
  • Pengeautomat
  • Babysitning eller børnepasning
  • Valutaveksling
  • Køleskab

Restauranter

  • Restaurant
  • Minibar
  • Køleskab

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Roomservice
  • Valutaveksling

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Legeplads

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Aircondition

Aktiviteter

  • Cykeludlejning

Generelt

  • Bagageopbevaring

Anmeldelser af Haadyao Bungalows

7,7
God64 verificerede bedømmelser
6,8Venner
7,8Familier
7,0Solorejsende
8,3Par

Oplysninger om værelsesbooking på Haadyao Bungalows

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvordan er Haadyao Bungalows prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Ko Pha Ngan?

    Haadyao Bungalows koster typisk mindre end den gennemsnitlige pris for 3-stjernede hoteller i Ko Pha Ngan. I gennemsnit kan du forvente at betale 604 kr. per nat i Ko Pha Ngan. Haadyao Bungalows koster typisk omkring 440 kr. pr. nat, hvilket er 165 kr. billigere end den gennemsnitlige pris på Ko Pha Ngan.

  • Hvor langt er Haadyao Bungalows fra Koh Samui?

    Hvis der ikke er trafik burde den 27,2 km køretur mellem Koh Samui og Haadyao Bungalows kun tage omkring 50 min.. Hvis dit hotel ligger i et storbyområde, kan rejsetiden være længere på grund af øget trafik.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Haadyao Bungalows fra Koh Samui?

    Et meget populært valg for rejsene, der bor på Haadyao Bungalows er at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra Koh Samui direkte til hotellet.

  • Er der mad tilgængelig hos Haadyao Bungalows?

    Der er en restaurant i Haadyao Bungalows som kan benyttes af gæster på hotellet. Man kan spise der eller tage maden med sig. Ring til receptionen på +66 77 349 000 for at få oplyst køkkenets åbningstider. Hvis du bor hos Haadyao Bungalows, er du meget velkommen til at bestille mad gennem hotellets room service menu.

  • Har Haadyao Bungalows en pool?

    Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Haadyao Bungalows. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Haadyao Bungalows er +66 77 349 000.

  • Hvad er telefonnummeret til Haadyao Bungalows?

    Det bedste kontaktnummer for Haadyao Bungalows er +66 77 349 000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Haadyao Bungalows?

    Ja, Haadyao Bungalows har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Haadyao Bungalows?

    Den almindelige udtjekning på Haadyao Bungalows er kl. 12:00. Gæsterne kan tjekke ind efter kl. 14:00.

  • Er der vaskeservice på Haadyao Bungalows?

    Ja, der er. Kontakt Haadyao Bungalows, Ko Pha Ngan, for at få flere oplysninger om alle vaskeservicer.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Ko Pha Ngan?

    Fra juli 2026 er der 1.891 udbydere at vælge mellem for hoteller i Ko Pha Ngan.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Ko Pha Ngan?

    Priser for hoteller i Ko Pha Ngan opdateres dagligt.

Interessante steder i nærheden af Haadyao Bungalows

Seværdigheder i Ko Pha Ngan, Thailand – udvalgt af momondo

Beliggenhed: Haadyao Bungalows, 53/6 Moo 8, Haad Yao, Haad Salad, Ko Pha Ngan 84280

Populære seværdigheder

Haad Yao Beach0,3 km
Haad Son Beach0,9 km
Haad Chao Phao Beach1,2 km
Haad Salad Beach1,2 km
Sri Thanu Beach2,3 km
Srithanu Beach2,3 km
Haad Mae Haad Beach2,3 km
Haad Khom Beach5,7 km
Ao Nai Wok Beach6,8 km

momondos yndlingshoteller i Ko Pha Ngan

Pen's Bungalow

8/3,Moo 5, Thong Nai Pan Yai, Ko Pha Ngan

8,5
3 stjerner

230 kr.

Haad Yao Bayview Resort & Spa - Sha Plus Certified

57 Moo. 8 Haad Yao Beach, Ko Pha Ngan

6,7
3 stjerner

171 kr.

Kupu Kupu Phangan Beach Villas & Spa

69/13 Moo 4 Naiwok, Ko Pha Ngan

9,2
5 stjerner

2.119 kr.

Buri Rasa Village Phangan

55 Moo 5, Thong Nai Pan Noi Beach, Ko Pha Ngan

9,3
4 stjerner

762 kr.

Maehaad Bay Resort

106/4 Moo 7, Ko Pha Ngan

8,3
4 stjerner

363 kr.

Smile Bungalow Bottle Beach

74/9 Moo 7 Haad Khuad, Ko Pha Ngan

7,4
3 stjerner

144 kr.

Starlight Resort

6/4,Moo 5, Thong Nai Pan Yai, Koh Phangan, Suratthani, Ko Pha Ngan

7,7
3 stjerner

223 kr.

Anantara Rasananda Koh Phangan Villas

5/5 Moo 5, Thong Nai Pan Noi Beach, Ko Pha Ngan

9,4
5 stjerner

2.375 kr.

Long Bay Resort

58/5 Haad Yao, Ko Pha Ngan

8,4
3 stjerner

223 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Ko Pha Ngan på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tir. 4.8
ons. 5.8

Find bedre resultater til dit ophold i Ko Pha Ngan

Populære byer i Thailand