Grand Boracay Resort

Feriebolig med Vandsportsfaciliteter (ved hotellet)

3 stjerner
7,5
God
baseret på 202 anmeldelser
202 verificerede bedømmelser
ons. 30.9
-
tor. 1.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
192 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Superior-værelse, ukendt sengetype
192 kr.
Superior-værelse, ukendt sengetype
197 kr.
Superior-værelse, ukendt sengetype
233 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Grand Boracay Resort room price & deals

ons. 30.9
-
tor. 1.10
Opholdstype
Bookinglink
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Resort Amenities & Facilities

  • Vandsportsfaciliteter (ved hotellet)
  • Udendørspool
  • Indendørs pool
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Café
  • Gratis parkering
  • Wi-fi i alle områder

Pool og spa

  • Massage
  • Poolbar
  • Spa
  • Indendørs pool
  • Udendørspool

Service og bekvemmelighed

  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Døgnåben reception

Restauranter

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Minibar
  • Café

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Aircondition

Parkering og transport

  • Gratis lufthavnsbus
  • Gratis parkering

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab

Medier og underholdning

  • Kabel- eller satellit-tv

Tilgængelighed

  • Rygeområde

Bad

  • Hårtørrer

Udendørs

  • Have

Aktiviteter

  • Vandsportsfaciliteter (ved hotellet)

Generelt

  • Bagageopbevaring

Grand Boracay Resort Reviews

7,5
God202 verificerede bedømmelser

Grand Boracay Resort room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvordan er Grand Boracay Resort prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Boracay?

    I gennemsnittet koster Grand Boracay Resort mindre end den gennemsnitlige pris for 3-stjernede hoteller i Boracay. Prisen per døgn hos Grand Boracay Resort er typisk omkring 190 kr., hvorimod den gennemsnitlige pris er 209 kr. mere i Boracay.

  • Hvor langt er Grand Boracay Resort fra Boracay Godofredo P. Ramos?

    Hvis der ikke er trafik burde den 5,3 km køretur mellem Boracay Godofredo P. Ramos og Grand Boracay Resort kun tage omkring 9 min.. Hvis dit hotel ligger i et storbyområde, kan rejsetiden være længere på grund af øget trafik.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Grand Boracay Resort fra Boracay Godofredo P. Ramos?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Boracay Godofredo P. Ramos til Grand Boracay Resort, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos Grand Boracay Resort?

    Grand Boracay Resort har restaurant på hotellet som både overnattene og besøgende kan benytte. Spørg efter åbningstider i receptionen eller ring til Grand Boracay Resort på +63 362 885 360. Hvis du bor hos Grand Boracay Resort, er du meget velkommen til at bestille mad gennem hotellets room service menu.

  • Har Grand Boracay Resort en pool?

    Ja. Mange af momondos brugere, der rejser til Boracay, leder specifikt efter hoteller med en pool. Grand Boracay Resort har mange regler og retningslinjer ift. brug af pool, så sørg for at spørge ind til pool-åbningstider mv.

  • Hvad er telefonnummeret til Grand Boracay Resort?

    For at få assistance fra en medarbejder hos Grand Boracay Resort skal du ringe på +63 362 885 360.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Grand Boracay Resort?

    Ja, Grand Boracay Resort har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Grand Boracay Resort?

    Den almindelige udtjekning på Grand Boracay Resort er kl. 12:00. Gæsterne kan tjekke ind efter kl. 14:00.

  • Hvor meget koster et værelse på Grand Boracay Resort?

    215 kr./nat er en god gennemsnitspris lige nu, og nogle brugere har rapporteret om tilbud fra kun 182 kr./nat. Priserne kan dog ændre sig, afhængigt af hvornår på året du booker, den værelsestype, du foretrækker, osv. Udfyld formularen ovenfor for at få tilbud på din rejse.

  • Er der vaskeservice på Grand Boracay Resort?

    Overnatningsstedet har vaskeservicer for alle gæster.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Boracay?

    Antallet af udbydere for hoteller i Boracay er 915 fra september 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Boracay?

    Priser for hoteller i Boracay opdateres hver dag.

Places of interest near Grand Boracay Resort

Attractions in Boracay, Filippinerne curated by momondo

Beliggenhed: Grand Boracay Resort, Station 2, Balabag, Boracay

Populære seværdigheder

D'Mall D'Boracay0,1 km
White Beach0,3 km
Bulabog Beach0,4 km
Willy's Rock Formation0,9 km

momondo’s favorite Boracay hotels

Henann Prime Beach Resort

Station 1, Boracay

9,1
5 stjerner

459 kr.

Alta Vista De Boracay

Barangay Yapak, Boracay

8,2
4 stjerner

210 kr.

Henann Garden Resort

Station 2, Boracay

9,0
5 stjerner

380 kr.

Villa Sunset Boracay

Manggayad, Boat Station 2, Boracay

9,0
3 stjerner

236 kr.

La Carmela De Boracay Resort Hotel

Station 2, Balabag, Boracay

8,5
3 stjerner

201 kr.

Calypso Beach and Dive Resort

Station 3, White Beach Path, Malay, Aklan, Boracay

8,8
3 stjerner

233 kr.

Patio Pacific Boracay

Boat Station 1, Barangay Balabag, Boracay

9,2
3 stjerner

229 kr.

Boracay Mandarin Island Hotel

Beachfront, Station 2, Boracay

9,3
4 stjerner

373 kr.

Savoy Hotel Boracay

Newcoast Drive, Boracay

8,6
4 stjerner

249 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Boracay på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
ons. 30.9
tor. 1.10

Find bedre resultater til dit ophold i Boracay

Populære byer i Filippinerne