Basis
Bad
Restauranter
Service og bekvemmelighed
Tilgængelighed
Parkering og transport
Familievenligt
Arbejdsområde
Generelt
Medier og underholdning
Vaskeri
Soveværelse
Sundhed og sikkerhed
Fitness
Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 11:00
Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.
Der er en forskel i den gennemsnitlige pris på 1.711 kr./nat for 4-stjernede hoteller i Tokyo (2.408 kr./nat) og en gennemsnitlig pris på Mercure Tokyo Haneda Airport (697 kr./nat).
Der er 3,7 km mellem Tokyo Haneda og Mercure Tokyo Haneda Airport. Turen til og fra lufthavnen burde tage omkring 6min, alt afhængig af trafikken. Det kan tage længere på højt trafikerede tider - særligt i byområderne.
Mercure Tokyo Haneda Airport giver gæster mulighed for at parkere ved hotellet. Med det i tankerne, kan den mest effektive måde, ikke blot at komme fra Tokyo Haneda til hotellet men også rundt i Tokyo under dit ophold, være at leje en bil. Biludlejning i Tokyo koster i gennemsnit 301 kr./dag. En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til Mercure Tokyo Haneda Airport. Lufthavnen tættest på hotellet er Tokyo Haneda.
Der er en restaurant i Mercure Tokyo Haneda Airport som kan benyttes af gæster på hotellet. Man kan spise der eller tage maden med sig. Ring til receptionen på +81 337 415 271 for at få oplyst køkkenets åbningstider.
Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Mercure Tokyo Haneda Airport. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Mercure Tokyo Haneda Airport er +81 337 415 271.
Når du overnatter i Mercure Tokyo Haneda Airport er der kun 14,6 km mellem dig og Tokyo centrum. Når du skal på tur ind i Tokyo by, så planlæg et smut forbi Roppongi Hills, samt de forskellige butikker og restauranter.
For at få assistance fra en medarbejder hos Mercure Tokyo Haneda Airport skal du ringe på +81 337 415 271.
Ja, Mercure Tokyo Haneda Airport har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.
Ja. Hvis du leder efter et hotel med fitness center, så er Mercure Tokyo Haneda Airport et godt valg.
På Mercure Tokyo Haneda Airport er udtjekning senest kl. 11:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 15:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.
Gæster kan i øjeblikket forvente at betale 969 kr. i gennemsnit for en nat på Mercure Tokyo Haneda Airport, Tokyo. Indtast dine ønskede rejsedatoer i formularen ovenfor for at finde tilbud fra 49 kr. pr. nat.
Fra januar 2025 er der 11.181 udbydere at vælge mellem for hoteller i Tokyo.
Priser for hoteller i Tokyo blev sidst opdateret i dag.
Beliggenhed: Mercure Tokyo Haneda Airport, 1-2-4 Haneda, Ohta-ku, Tokyo 144-0043
Shibuya
Vis mere