The Green Park Pendik

5-stjernet hotel med Udendørspool

5 stjerner
lør. 11.7
-
søn. 12.7
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
334 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
334 kr.
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
373 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
389 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed
Kåret som vinder af Europas bedste rejseapp 2023

Om The Green Park Pendik, Istanbul

Renlighed
8,2
Komfort
8,2
Beliggenhed
8,6
Serviceydelser
8,2
Ansatte
8,3
Valuta for pengerne
8,0
Overnatningsstedet har 5 restauranter, en marina og en indendørs pool. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer 2 barer/lounger, et motionscenter og en bar ved poolen. The Green Park Pendik har 538 værelser med minibar og pengeskab med plads til bærbar computer. Værelserne har separat siddeområde. 32-tommers LCD-tv med premium-kabelkanalerkanaler. Badeværelserne har hjemmesko og hårtørrer. Skriveborde og telefon er tilgængelig. Værelserne kan desuden have gratis mineralvand og mørklægningsgardiner. Rengøring tilbydes dagligt. En marina og et motionscenter findes på dette hotel. Indendørs pool, en sæsonbestemt udendørs pool og boblebad findes på stedet. Andre fritidsfaciliteter omfatter en sauna og fitnesscenter. De aktiviteter, der er vist nedenfor, findes på stedet eller i nærheden. Gebyrer kan forekomme.

Priser og tilbud på værelser på The Green Park Pendik

lør. 11.7
-
søn. 12.7
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
334 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
373 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Priserne er pr. nat, inklusive afgifter, men eksklusive skatter.

Faciliteter på Hotel

  • Udendørspool
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Parkeringsservice
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Hammam (tyrkisk bad)
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Fodmassage
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Allergivenlig
  • Allergivenlig pude
  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Fjerfri pude
  • Rygeområde
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Generelt

  • Bagageopbevaring
  • Havudsigt
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Flise-/marmorgulv
  • Byudsigt

Restauranter

  • Elkedel
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Keddel
  • Automat til drikkevarer

Bad

  • Højt toilet
  • Hårtørrer
  • Eget badeværelse
  • Hævet toilet
  • Badehætte
  • Badekar
  • Bidet
  • Toilet
  • Toiletpapir

Pool og spa

  • Spa
  • Indendørs pool
  • Udendørspool
  • Pool med udsigt
  • Dampbad
  • Massage
  • Poolbar
  • Sauna

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Kuliltealarm
  • Pengeskab

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Aftenunderholdning
  • Skønhedssalon
  • Bordtennis
  • Biliard
  • Natklub

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)
  • Parkeringsservice

Soveværelse

  • Fjerpude
  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Stikkontakter med børnesikring

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Udendørs

  • Have
  • Liggestole

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Fitness

  • Fitnesshold
  • Fitnesscenter

Anmeldelser af The Green Park Pendik

7,9
God
4917 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1581
Meget god
704
God
590
Okay
403
Rimelig
465
Middelmådig
289
Dårlig
885
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Oplysninger om værelsesbooking på The Green Park Pendik

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Licensnummer: 10684

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvordan er The Green Park Pendik prissat i forhold til andre 5-stjernede hoteller i Istanbul?

    5-stjerners hoteller Istanbul koster typisk 1.212 kr./nat, men The Green Park Pendik kan typisk bestilles til 463 kr./nat, og har fået den samme vurdering som konkurenterne.

  • Hvor langt er The Green Park Pendik fra Istanbul Sabiha Gokcen?

    Hvis der ikke er trafik burde den 5,6 km køretur mellem Istanbul Sabiha Gokcen og The Green Park Pendik kun tage omkring 10 min.. Hvis dit hotel ligger i et storbyområde, kan rejsetiden være længere på grund af øget trafik.

  • Hvad er den bedste måde at komme til The Green Park Pendik fra Istanbul Sabiha Gokcen?

    The Green Park Pendik giver gæster mulighed for at parkere ved hotellet. Med det i tankerne, kan den mest effektive måde, ikke blot at komme fra Istanbul Sabiha Gokcen til hotellet men også rundt i Istanbul under dit ophold, være at leje en bil. Biludlejning i Istanbul koster i gennemsnit 187 kr./dag. Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Istanbul Sabiha Gokcen til The Green Park Pendik, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos The Green Park Pendik?

    Der er en restaurant i The Green Park Pendik som kan benyttes af gæster på hotellet. Man kan spise der eller tage maden med sig. Ring til receptionen på +90 216 491 7272 for at få oplyst køkkenets åbningstider. Hvis du bor hos The Green Park Pendik, er du meget velkommen til at bestille mad gennem hotellets room service menu.

  • Har The Green Park Pendik en pool?

    Ja, The Green Park Pendik har en pool som gæster kan benytte. Typisk er der restriktioner ift. brug af poolen baseret på tidspunkt. Sørg derfor altid for at tale med receptionen før du bruger poolen.

  • Hvor tæt er The Green Park Pendik på Istanbul centrum?

    Bydelen nærmest The Green Park Pendik er Istanbul, hvilket er 28,9 km væk fra hotellet. Der kan du finde Taksim Plads, som er en populær seværdighed i området.

  • Hvad er telefonnummeret til The Green Park Pendik?

    For at få assistance fra en medarbejder hos The Green Park Pendik skal du ringe på +90 216 491 7272.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos The Green Park Pendik?

    Ja, The Green Park Pendik har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på The Green Park Pendik?

    Der er fitnesscenter tilgængelig for The Green Park Pendik gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på The Green Park Pendik?

    Den almindelige udtjekning på The Green Park Pendik er kl. 12:00. Gæsterne kan tjekke ind efter kl. 14:00.

  • Hvor meget koster et værelse på The Green Park Pendik?

    De billigste tilbud, der er fundet, starter fra kun 404 kr. pr. nat. Gennemsnitsprisen for værelser på The Green Park Pendik ligger i øjeblikket på ca. 594 kr./nat. Indtast dine datoer i formularen ovenfor for at se mere.

  • Er der vaskeservice på The Green Park Pendik?

    Overnatningsstedet har vaskeservicer for alle gæster.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Istanbul?

    Der er 8.312 udbydere for hoteller i Istanbul fra juli 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Istanbul?

    Priser for hoteller i Istanbul blev sidst opdateret i dag.

Interessante steder i nærheden af The Green Park Pendik

Seværdigheder i Istanbul, Tyrkiet – udvalgt af momondo
Beliggenhed: The Green Park Pendik, Kaynarca Mah. Erol Kaya Cad. No:204 Pendik, Istanbul 34890

Populære seværdigheder

  • Istanbul Park15.6 km
  • Bosporusbroen27 km
  • Topkapi-paladset27.2 km
  • Hagia Sophia27.2 km
  • Istanbuls arkæologiske museum27.3 km
  • Sultan Ahmed Moské27.3 km
  • Hippodrome of Constantinople27.4 km
  • Lille Hagia Sophia27.4 km
  • İstanbul Surlari27.7 km
  • Den Store Bazar28.2 km
  • Bayezid II Mosque28.3 km
  • Istanbul City Centre28.7 km

momondos yndlingshoteller i Istanbul

DoubleTree by Hilton Istanbul - Moda

Caferaga Mh Albay F Sozdener Cd 31, Istanbul

8,1
5 stjerner

1.065 kr.

The Elysium Taksim

Taksim Inonu Mah Yedikuyular Caddesi, Cayiri Sokak No 4 Sisli Taksim, Istanbul

8,9
5 stjerner

491 kr.

Elite World Istanbul Florya

Gultepe Mah Sehit Kiziltas Sok Kucukcekmece, 1, Istanbul

8,6
5 stjerner

431 kr.

Miracle Istanbul Asia Airport Hotel & Spa

Harmandere Mahallesi Dedepaşa Cad. Site Sokak No:8 Kurtköy, Istanbul

9,1
5 stjerner

457 kr.

Dosso Dossi Hotels & Spa Downtown

Vatan Caddesi No:46-48 Fatih, Istanbul

8,5
5 stjerner

594 kr.

Akgun Istanbul Hotel, WorldHotels Crafted

Adnan Menderes Bulvari Cayir Meydani Caddesi No: 43 Fatih, Istanbul

9,0
5 stjerner

477 kr.

CVK Park Bosphorus Hotel Istanbul

Gümüssuyu Mah. Inönü Cad. No:8, Istanbul

9,2
5 stjerner

1.411 kr.

Legacy Ottoman Hotel

Hobyar Mahallesi Hamidiye Cad. No: 16, Istanbul

8,0
5 stjerner

630 kr.

Elite World Grand Istanbul Basin Ekspres

Basin Ekspres Caddesi No. 4, Istanbul

8,7
5 stjerner

503 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Istanbul på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
lør. 11.7
søn. 12.7

Find bedre resultater til dit ophold i Istanbul

Populære byer i Tyrkiet