Radisson Hotel, Astana

5-stjernet hotel med Indendørs pool

5 stjerner
ons. 16.9
-
tor. 17.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
972 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, ukendt sengetype
972 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
1.015 kr.
Superior-værelse, ukendt sengetype
1.043 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Radisson Hotel, Astana, Astana

Renlighed
8,7
Komfort
8,7
Beliggenhed
8,8
Serviceydelser
8,4
Ansatte
8,9
Valuta for pengerne
8,0
Radisson Hotel Astana ligger i Astanas centrum, 1 km fra parlamentsbygningen samt kongres- og messecentret. Der tilbydes gratis trådløs internetadgang og gratis parkering. Samtlige lyse værelser har aircondition, fladskærms-tv, minibar, værdiboks og kedel. Der er gratis toiletartikler, tøfler, badekåber og hårtørrer på badeværelset. Capri Restaurant serverer forskellige europæiske og kazakske retter. Der serveres morgenbuffet hver morgen, og gæsterne kan nyde en drink i baren. Radisson Hotel Astana har indendørs swimmingpool, fitnesscenter, sauna, tyrkisk dampbad og spa-center. Astana Station ligger 6 km derfra, og der er 17 km til Astana Internationale Lufthavn.

Property safety measures

Øget sanitet

Daglig rengøring, flere hygiejneprodukter.

Afstandspolitik

Lobbyer med afstandsmarkeringer.

Kontaktløs ind- og udtjekning

Reduceret kontakt ved indtjekning, kontaktløse transaktioner og papirløs udtjekning

Radisson Hotel, Astana room price & deals

ons. 16.9
-
tor. 17.9
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference

Radisson Hotel, Astana Reviews

8,4
Meget god
494 verificerede bedømmelser
Fantastisk
235
Meget god
80
God
66
Okay
21
Rimelig
31
Middelmådig
18
Dårlig
43
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Radisson Hotel, Astana room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvor langt er Radisson Hotel, Astana fra Astana Nursultan Nazarbayev Intl?

    Afstanden fra Astana Nursultan Nazarbayev Intl til Radisson Hotel, Astana og omvendt er 15,2 km og den samlede kørsel er på omkring 28 min.. Rejsetiden varierer afhængig af tidspunkt og trafik.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Radisson Hotel, Astana fra Astana Nursultan Nazarbayev Intl?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Astana Nursultan Nazarbayev Intl til Radisson Hotel, Astana, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos Radisson Hotel, Astana?

    Ja, Radisson Hotel, Astana har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i Astana for dem, der er på udkig efter noget andet. En af de nemmeste måder at få mad på for Astana gæster, der bor i Radisson Hotel, Astana, er at bestille roomservice, som er tilgængelig for alle hotellets gæster.

  • Har Radisson Hotel, Astana en pool?

    Ja, Radisson Hotel, Astana har en pool som gæster kan benytte. Typisk er der restriktioner ift. brug af poolen baseret på tidspunkt. Sørg derfor altid for at tale med receptionen før du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Radisson Hotel, Astana?

    For spørgsmål angående hotellet eller dit ophold hos Radisson Hotel, Astana, ring på +7 717 267 0777.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Radisson Hotel, Astana?

    Ja, Radisson Hotel, Astana har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Radisson Hotel, Astana?

    Der er fitnesscenter tilgængelig for Radisson Hotel, Astana gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Radisson Hotel, Astana?

    12:00 er tidpunktet for at tjekke ud på Radisson Hotel, Astana. Sen udtjekning kan være muligt, men afhænger af hotellet.

  • Hvor meget koster et værelse på Radisson Hotel, Astana?

    Gæster kan i øjeblikket forvente at betale 1.600 kr. i gennemsnit for en nat på Radisson Hotel, Astana, Astana. Indtast dine ønskede rejsedatoer i formularen ovenfor for at finde tilbud fra 1.091 kr. pr. nat.

  • Er der vaskeservice på Radisson Hotel, Astana?

    Ja, du kan vaske tøj på Radisson Hotel, Astana. Der leveres også strygejern og strygebræt. Du kan bede om det i receptionen, hvis de ikke er tilgængelige på værelset.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Astana?

    Der er 1.530 udbydere for hoteller i Astana fra september 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Astana?

    Priser for hoteller i Astana opdateres dagligt.

Places of interest near Radisson Hotel, Astana

Attractions in Astana, Kasakhstan curated by momondo
Beliggenhed: Radisson Hotel, Astana, Sary Arka 4, Astana 010000

Top landmarks

  • Kazhimukan Munaitpasov Stadium345 m
  • Kazakhstan Ministry of Foreign Affairs3.4 km
  • Korme Exhibition Complex3.4 km
  • Bayterek Tower3.7 km
  • Singing Fountain4 km
  • Palace of Peace and Reconciliation5.4 km

momondo’s favorite Astana hotels

Best Western Plus Astana

13A Dostyk street, Astana

7,9
4 stjerner

540 kr.

Hotel Jumbaktas

ul. Karasakal Erimbetov, 65, Astana

8,0
4 stjerner

579 kr.

Hilton Garden Inn Astana

Kabanbai Batyr Avenue, 15, Astana

9,4
4 stjerner

649 kr.

Comfort Hotel Astana

Kosmonavtov 60, Astana

8,3
4 stjerner

604 kr.

The Ritz-Carlton, Astana

16 Dostyk Street, Astana

9,4
5 stjerner

1.807 kr.

The St. Regis Astana

1 Kabanbay Batyr Avenue, Astana

9,6
5 stjerner

1.981 kr.

Beijing Palace Soluxe Hotel Astana

Syganak Street 45, Astana

9,1
5 stjerner

1.067 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Astana på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
ons. 16.9
tor. 17.9

Find bedre resultater til dit ophold i Astana