Rosales Plaza Hotel

4-stjernet hotel med Restaurant

4 stjerner
8,9
Meget god
baseret på 963 anmeldelser
963 verificerede bedømmelser
man. 26.10
-
tir. 27.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
313 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Superior-værelse, ukendt sengetype
313 kr.
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
367 kr.
Superior-værelse, 2 dobbeltsenge
433 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Rosales Plaza Hotel, Bogotá

Renlighed
9,2
Komfort
9,3
Beliggenhed
9,5
Serviceydelser
8,9
Ansatte
9,2
Valuta for pengerne
8,9
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, en bar/lounge og et konferencecenter. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer kaffe/te på fællesarealer, konferencelokaler og gratis brug af cykler. Hotel Rosales Plaza har 61 værelser med minibar og pengeskab med plads til bærbar computer. Sengene har linned af premium-sengetøj. 32-tommers fladskærms-tv med premium-kabelkanalerkanaler. Badeværelserne har bruser med brusehoved med spredningseffekt, hjemmesko, gratis toiletartikler og hårtørrer. Gæsterne kan surfe på internettet gratis via kabel og WI-FI. Skriveborde og telefon er tilgængelig. Værelserne kan desuden have strygejern/strygebræt og mørklægningsgardiner. Der kan anmodes om mikrobølgeovn, massage på værelset og allergivenligt sengetøj. Rengøring tilbydes dagligt. Fritidsfaciliteterne på dette hotel omfatter gratis cykler. De aktiviteter, der er vist nedenfor, findes på stedet eller i nærheden. Gebyrer kan forekomme.

Rosales Plaza Hotel room price & deals

man. 26.10
-
tir. 27.10
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 2 dobbeltsenge
Superior-værelse, 2 dobbeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 2 dobbeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Gratis parkering
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Møde/banket-faciliteter

Rosales Plaza Hotel Reviews

8,9
Meget god
963 verificerede bedømmelser
Fantastisk
630
Meget god
189
God
72
Okay
27
Rimelig
15
Middelmådig
8
Dårlig
23
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Rosales Plaza Hotel room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Licensnummer: 4929 31/03/2023

Frequently asked questions

  • Hvordan er Rosales Plaza Hotel prissat i forhold til andre 4-stjernede hoteller i Bogotá?

    I gennemsnittet koster Rosales Plaza Hotel mindre end den gennemsnitlige pris for 4-stjernede hoteller i Bogotá. Prisen per døgn hos Rosales Plaza Hotel er typisk omkring 540 kr., hvorimod den gennemsnitlige pris er 178 kr. mere i Bogotá.

  • Hvor langt er Rosales Plaza Hotel fra Bogotá El Dorado?

    Turen fra Bogotá El Dorado til Rosales Plaza Hotel kommer til at tage omkring 21 min. alt afhængig af trafikken, og har en distance på 11,5 km. Hoteller i de mest populære områder er som regel omgivet af mere trafik, hvilket giver en øget rejsetid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Rosales Plaza Hotel fra Bogotá El Dorado?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Bogotá El Dorado til Rosales Plaza Hotel, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er Rosales Plaza Hotel kæledyrsvenligt?

    Ja, hunde og kæledyr er velkomne hos Rosales Plaza Hotel.

  • Er der mad tilgængelig hos Rosales Plaza Hotel?

    Der er en restaurant i Rosales Plaza Hotel som kan benyttes af gæster på hotellet. Man kan spise der eller tage maden med sig. Ring til receptionen på +57 601 587 9492 for at få oplyst køkkenets åbningstider. En af de nemmeste måder at få mad på for Bogotá gæster, der bor i Rosales Plaza Hotel, er at bestille roomservice, som er tilgængelig for alle hotellets gæster.

  • Har Rosales Plaza Hotel en pool?

    Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Rosales Plaza Hotel. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Rosales Plaza Hotel er +57 601 587 9492.

  • Hvad er telefonnummeret til Rosales Plaza Hotel?

    For at få assistance fra en medarbejder hos Rosales Plaza Hotel skal du ringe på +57 601 587 9492.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Rosales Plaza Hotel?

    Ja, Rosales Plaza Hotel har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Rosales Plaza Hotel?

    Udtjekning på Rosales Plaza Hotel er kl. 12:00. Sen udtjekning kan være muligt ved henvendelse til receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Rosales Plaza Hotel?

    Priserne kan variere afhængigt af værelsestype, datoer og tilgængelighed. Du kan i øjeblikket finde gode tilbud på værelser på Rosales Plaza Hotel for mellem 473 kr. og 732 kr. pr. nat. Indtast dine foretrukne datoer i formularen ovenfor for at se de tilbud, der passer dig bedst.

  • Er der vaskeservice på Rosales Plaza Hotel?

    Overnatningsstedet har vaskeservicer for alle gæster. Har du brug for at glatte dit tøj? Overnatningsstedet har strygebræt og strygejern.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Bogotá?

    Antallet af udbydere for hoteller i Bogotá er 4.790 fra oktober 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Bogotá?

    Priser for hoteller i Bogotá opdateres dagligt.

Places of interest near Rosales Plaza Hotel

Attractions in Bogotá, Colombia curated by momondo
Beliggenhed: Rosales Plaza Hotel, Calle 71A # 5-47, Bogotá 110231

Top landmarks

  • Parque de la 932.6 km
  • Estadio Nemesio Camacho El Campín2.7 km
  • Hospital Universitario San Ignacio3 km
  • Centro de Comercio Internacional3.3 km
  • Military University Nueva Granada3.5 km
  • Universidad Nacional de Colombia3.7 km
  • Parque Metropolitano Simón Bolívar4.4 km
  • Colombian National Museum4.5 km
  • Cementerio Central4.7 km
  • Plaza de Toros La Santamaría4.8 km
  • Corferias4.8 km
  • Biblioteca Nacional de Colombia5.1 km

momondo’s favorite Bogotá hotels

Fairfield by Marriott Bogota Embajada

Carrera 51 #24-35, Bogotá

9,1
4 stjerner

660 kr.

Hotel Estelar Parque De La 93

Calle 93, 11-19, Bogotá

8,9
4 stjerner

973 kr.

122 Plaza Apartahotel

Carrera 15 A No 122-27, Bogotá

8,9
4 stjerner

375 kr.

GHL Hotel Tequendama

Carrera 10 No 26-21, Bogotá

8,8
4 stjerner

440 kr.

Cite Hotel

Carrera 15 No 88 - 10, Bogotá

8,9
4 stjerner

612 kr.

Hotel Casa La Riviera

Calle 103 11b-26, Bogotá

8,3
3 stjerner

200 kr.

Cosmos 100 Hotel And Centro De Convenciones

Calle 100 #19a 83, Bogotá

8,4
4 stjerner

506 kr.

NH Collection Bogotá Wtc Royal

Carrera 8A, 99-55, Bogotá

8,6
5 stjerner

448 kr.

Four Seasons Hotel Bogota

Carrera 13 No 85-46, Bogotá

9,1
5 stjerner

2.472 kr.

Nearby accommodation in Bogotá

Barrios Unidos

See more

Hotel Castellana 95

Calle 95 #45A-35, Bogotá

9,2
3 stjerner

366 kr.

Se hoteltilbud

Hostal Cq Chapinero

Calle 66a #15-76, Bogotá

7,1
2 stjerner

107 kr.

Se hoteltilbud

Executive Apartment on the 63

Bogotá

646 kr.

Se hoteltilbud

72Hub Apartments By Jalo

Bogotá

8,2

306 kr.

Se hoteltilbud

Tribeca Park by Jalo

Bogotá

8,5

259 kr.

Se hoteltilbud

Tribeca 94 by Jalo

Bogotá

9,2

306 kr.

Se hoteltilbud

Bliss Boutique Hotel Bogota

Barrio La castellana Calle 98A # 49-29, Bogotá

9,0
3 stjerner

267 kr.

Se hoteltilbud

100 Wonderful House

Bogotá

9,2

207 kr.

Se hoteltilbud

Candelaria

See more

Masaya Bogotá

Cra. 2 No. 12 - 48, Bogotá

8,9
3 stjerner

418 kr.

Se hoteltilbud

Hotel De La Opera

Calle 10 No. 5-72, Bogotá

8,5
5 stjerner

746 kr.

Se hoteltilbud

Apartaestudios La Candelaria

Calle 10 No. 2-40, Bogotá

9,2
3 stjerner

260 kr.

Se hoteltilbud

Arche Noah Boutique Hostel

Calle 12F N° 2 - 09, Bogotá

8,3
2 stjerner

140 kr.

Se hoteltilbud

Hostal Chorro De Quevedo Candelaria

12D-60 Cra. 3, Bogotá

5,6
2 stjerner

87 kr.

Se hoteltilbud

Las Aguas Inner Experience

Calle 12f #0-19, Bogotá

8,4
3 stjerner

201 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Casa de la Vega

Carrera 4, No. 12B-49, Bogotá

8,8
3 stjerner

315 kr.

Se hoteltilbud

Casa Candilejas

Calle 12d Bis # 1 - 07, Bogotá

8,5
2 stjerner

201 kr.

Se hoteltilbud

Granada Hostel

Calle 11 # 2 - 65 / 75, Bogotá

8,8
3 stjerner

193 kr.

Se hoteltilbud

Usaquén

See more

Hotel Casa La Riviera

Calle 103 11b-26, Bogotá

8,3
3 stjerner

200 kr.

Se hoteltilbud

Hotel 101 Park House

Carrera 21, 101-10, Bogotá

8,7
5 stjerner

527 kr.

Se hoteltilbud

122 Plaza Apartahotel

Carrera 15 A No 122-27, Bogotá

8,9
4 stjerner

375 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Dann Carlton Bogota

Avenida 15 No 103-60, Bogotá

8,7
4 stjerner

539 kr.

Se hoteltilbud

NH Collection Bogotá Hacienda Royal

Calle 114, 6-02, Bogotá

8,7
5 stjerner

632 kr.

Se hoteltilbud

Hampton by Hilton Bogota Usaquen

Carrera 7 no. 118-30 Barrio Usaquen, Bogotá

8,7
4 stjerner

533 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Estelar La Fontana

Av. 127 # 15A - 10, Bogotá

8,8
4 stjerner

662 kr.

Se hoteltilbud

Santafé Boutique Hotel

Av Pepe Sierra Calle 116 No 15 - 64, Bogotá

8,6
4 stjerner

297 kr.

Se hoteltilbud

Unique Mine Luxury Lofts by Jalo

Bogotá

8,0

306 kr.

Se hoteltilbud

Fontibón

See more

Courtyard by Marriott Bogota Airport

Avenida Calle 26, 96 J-90, Bogotá

8,7
4 stjerner

620 kr.

Se hoteltilbud

Sheraton Bogota Hotel

Calle 25b, # 69c - 80, Bogotá

8,9
5 stjerner

892 kr.

Se hoteltilbud

Movich Buró 26

Avenida El Dorado No 102 - 20, Bogotá

8,4
5 stjerner

636 kr.

Se hoteltilbud

HILTON GARDEN INN BOGOTA AIRPORT

Carrera 82 No. 25G 84, Bogotá

8,9
3 stjerner

581 kr.

Se hoteltilbud

Golden Airport Connection Hotel

Bogotá

8,6

193 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Habitel Prime

Avenida el Dorado No 100-97, Bogotá

8,6
4 stjerner

513 kr.

Se hoteltilbud

Outlanders House

Carrera 81d #24b-08, Bogotá

8,9
3 stjerner

200 kr.

Se hoteltilbud

City Express Plus by Marriott Bogota Aeropuerto

Diagonal 25G No. 95-66, Torre 1, Bogotá

8,4
4 stjerner

564 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Bogotá på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
man. 26.10
tir. 27.10

Find bedre resultater til dit ophold i Bogotá

Populære byer i Colombia