Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center

3-stjernet hotel med Fitnesscenter

3 stjerner
søn. 9.8
-
man. 10.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
383 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
King-size-værelse, ukendt sengetype
383 kr.
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
407 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Priser og tilbud på værelser på Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center

søn. 9.8
-
man. 10.8
Opholdstype
Bookinglink
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Hotel

  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Service og bekvemmelighed

  • Vækning
  • Roomservice
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Vandflaske
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception

Tilgængelighed

  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Ingen rygning
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Rygeområde

Generelt

  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Lydsikrede værelser
  • Telefon
  • Bagageopbevaring

Bad

  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Restauranter

  • Elkedel
  • Restaurant
  • Te-/kaffemaskine

Parkering og transport

  • Lufthavnsbus
  • Gratis parkering

Soveværelse

  • Tøjstativ

Arbejdsområde

  • Skrivebord

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center

7,1
God
65 verificerede bedømmelser
Fantastisk
14
Meget god
7
God
22
Okay
6
Rimelig
5
Middelmådig
4
Dårlig
7
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Oplysninger om værelsesbooking på Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvor langt er Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center fra Chongqing Jiangbei Intl?

    Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center er 20,3 km fra Chongqing Jiangbei Intl. Du kan typisk forvente at det tager 37 min. at køre fra Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center til Chongqing Jiangbei Intl. Det kan være en idé at tjekke tendenser i trafikken omkring dit hotel, hvis du vil være sikker på at spare tid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center fra Chongqing Jiangbei Intl?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Chongqing Jiangbei Intl til Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center?

    Ja, Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i Chongqing for dem, der er på udkig efter noget andet. Gæster, der bor på Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center en pool?

    På nuværende tidspunkt viser vores data, at der ikke er en pool tilgængelig hos Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center. Men nogle hoteller laver renoveringer, der kan medføre store ændringer på bygningen. For et mere nøjagtigt svar er det bedst at ringe direkte til hotellet på +86 236 392 9999.

  • Hvad er telefonnummeret til Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center?

    Hvis du har spørgsmål vedrørende Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center eller din reservation, så kan du ringe direkte til receptionen på +86 236 392 9999.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center?

    Ja, Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center?

    Der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på hotel Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center. De fleste gange er der ikke døgnåbent i fitnesscentrer på hoteller, så det kan være en god idé at dobbelttjekke åbningstiderne.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center?

    Du kan planlægge at komme efter kl. 14:00 for at tjekke ind. Udtjekning er kl. 12:00. Vi råder dig til at underrette receptionen så tidligt som muligt, hvis du har særlige ønsker.

  • Hvor meget koster et værelse på Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center?

    400 kr./nat er en god gennemsnitspris lige nu, og nogle brugere har rapporteret om tilbud fra kun 238 kr./nat. Priserne kan dog ændre sig, afhængigt af hvornår på året du booker, den værelsestype, du foretrækker, osv. Udfyld formularen ovenfor for at få tilbud på din rejse.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Chongqing?

    Der er 6.727 udbydere for hoteller i Chongqing fra august 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Chongqing?

    Priser for hoteller i Chongqing opdateres dagligt.

Interessante steder i nærheden af Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center

Seværdigheder i Chongqing, Kina – udvalgt af momondo
Beliggenhed: Ji Hotel Chongqing Lianglukou Chongqing Center, No. 86, Zhongshan 3rd Road, Chongqing 400015

Populære seværdigheder

  • Eling Park1.6 km
  • Stillwell Museum1.9 km
  • Yingli Tower2.4 km
  • Jiefangbei Square2.6 km
  • Hongya Cave2.9 km
  • Future International Skyscraper3.2 km
  • Ciqikou9.9 km
  • Yuzui Yangtze River Bridge22.4 km
  • Simian Mountain-JinFo Mountain40.7 km
  • Changshou sø78.1 km
  • Mount Jinfo81.2 km
  • Baiheliang82.5 km

momondos yndlingshoteller i Chongqing

Regent Chongqing

66 Jinshamen Road, Chongqing

9,4
5 stjerner

1.134 kr.

Sheraton Chongqing Hotel

No. 78 Nan Bin Roa, Chongqing

8,8
5 stjerner

409 kr.

Le Méridien Chongqing, Nan'an

10 Jiangnan Avenue, Nan'an District, Chongqing

8,5
5 stjerner

363 kr.

Chongqing Kaoyu Hotel

Guanyin Bridge in Jiangbei District, Chongqing

8,0
4 stjerner

188 kr.

Kempinski Hotel Chongqing

No.2 Jiangnan Avenue, Chongqing

8,7
5 stjerner

333 kr.

Overnatning i nærheden af Chongqing

Jiangbei

Vis mere

Niccolo Chongqing

Tower 1,Chongqing Ifs,No.1 Qingyun Road, Chongqing

9,3
5 stjerner

1.005 kr.

Se hoteltilbud

Regent Chongqing

66 Jinshamen Road, Chongqing

9,4
5 stjerner

1.134 kr.

Se hoteltilbud

Chongqing Kaoyu Hotel

Guanyin Bridge in Jiangbei District, Chongqing

8,0
4 stjerner

188 kr.

Se hoteltilbud

Hyatt Regency Chongqing

11 Paradise Walk, Chongqing

8,7
4 stjerner

486 kr.

Se hoteltilbud

Cavalier Hotel Chongqing

Jiangbei District, Yanghe San Village No. 1, Chongqing

9,4
3 stjerner

156 kr.

Se hoteltilbud

Melia Chongqing

No.155 Yi Xing Road, Jiangbei District Tie Shan Ping, Chongqing

9,7
5 stjerner

551 kr.

Se hoteltilbud

Kaoyu Hotel - Chongqing Guanyinqiao Pedestrian Street

15F, B, Langqing Plaza, No.8 Xihuan Road, Chongqing

9,0
4 stjerner

156 kr.

Se hoteltilbud

Lisi Peninsula Hotel

No. 25, No. 3, 3-1, Juxian Street, Jiangbei District, Chongqing

9,5
4 stjerner

259 kr.

Se hoteltilbud

Changliu ·S Skyview Hotel

27th Floor, Tongju Vision, Guanyinqiao Sub-district, Jiangbei District, Chongqing City, Chongqing

9,8
1 stjerne

279 kr.

Se hoteltilbud

Jiulongpo

Vis mere

Jingfeng Hotel (Chongqing West Railway Station Southwest Hospital)

No. 153 Fengtian Avenue, Chongqing

2 stjerner

78 kr.

Se hoteltilbud

7 Days Premium (Chongqing Yangjiaping Pedestrian Street Center)

No.26 Zheng Street, Chongqing

8,4
3 stjerner

91 kr.

Se hoteltilbud

Yuzhou Hotel

168 Yuzhou Road (Yuzhou Lu), Chongqing

5 stjerner

544 kr.

Se hoteltilbud

Days Inn by Wyndham Chongqing Jiulongpo

9-3 Shipingqiao Heng Street, Chongqing

3 stjerner

186 kr.

Se hoteltilbud

Holiday Inn Express Chongqing Caiyun Lake By IHG

No108 Kecheng Road, Jiulongpo District, 108, Chongqing

9,3
3 stjerner

220 kr.

Se hoteltilbud

Shangkuan Hotel (Chongqing West Railway Station Branch)

447 Huayu Road (next to the Traffic Police), Chongqing

3 stjerner

104 kr.

Se hoteltilbud

Vienna Hotel Chongqing Yuanjiagang Light Railway Station

Building 5, Zhongxin Chengshangcheng, No.1 Aoti Road, Yuanjia Gang, Chongqing

8,9
4 stjerner

201 kr.

Se hoteltilbud

Parkman Hotel (Chongqing Mixc Olympic Sports Center Branch)

NO.36,shipingqiao Street, Chongqing

4 stjerner

117 kr.

Se hoteltilbud

Weisidun Hotel

No.79 Yuzhou Road, Chongqing

4 stjerner

123 kr.

Se hoteltilbud

Nan'an

Vis mere

Radisson Blu Plaza Chongqing

No. 22 Nan Bin Road, Chongqing

8,9
4 stjerner

376 kr.

Se hoteltilbud

Sheraton Chongqing Hotel

No. 78 Nan Bin Roa, Chongqing

8,8
5 stjerner

409 kr.

Se hoteltilbud

Le Méridien Chongqing, Nan'an

10 Jiangnan Avenue, Nan'an District, Chongqing

8,5
5 stjerner

363 kr.

Se hoteltilbud

DoubleTree by Hilton Chongqing - Nan'an

No 36 Nanping West Road, Chongqing

9,1
4 stjerner

382 kr.

Se hoteltilbud

Kempinski Hotel Chongqing

No.2 Jiangnan Avenue, Chongqing

8,7
5 stjerner

333 kr.

Se hoteltilbud

Palace Hotels (Chongqing Nanbin Road Holy Land Hot Spring Branch)

重庆市南岸区南坪东路587号, Chongqing

5 stjerner

233 kr.

Se hoteltilbud

Conrad Chongqing

36 West Nanping Road, Chongqing

9,4
5 stjerner

1.128 kr.

Se hoteltilbud

Chongqing King's Landing Riverview Bnb

Chongqing

8,4

298 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Chongqing på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
søn. 9.8
man. 10.8

Find bedre resultater til dit ophold i Chongqing

Populære byer i Kina