The Westin Chongqing Liberation Square

5-stjernet hotel med Indendørs pool

5 stjerner
9,1
Fantastisk
baseret på 435 anmeldelser
435 verificerede bedømmelser
ons. 30.9
-
tor. 1.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
815 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
815 kr.
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
859 kr.
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
860 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Property safety measures

Øget sanitet

Daglig rengøring, flere hygiejneprodukter.

Afstandspolitik

Lobbyer med afstandsmarkeringer.

Kontaktløs ind- og udtjekning

Reduceret kontakt ved indtjekning, kontaktløse transaktioner og papirløs udtjekning

The Westin Chongqing Liberation Square room price & deals

ons. 30.9
-
tor. 1.10
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 2 x to enkeltsenge
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 2 x to enkeltsenge
Executive-værelse, 2 x to enkeltsenge
Executive-værelse, 2 x to enkeltsenge
Executive-værelse, 2 x to enkeltsenge
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 2 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Premier-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder

The Westin Chongqing Liberation Square Reviews

9,1
Fantastisk
435 verificerede bedømmelser
Fantastisk
309
Meget god
51
God
33
Okay
21
Rimelig
8
Middelmådig
4
Dårlig
9
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

The Westin Chongqing Liberation Square room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvor langt er The Westin Chongqing Liberation Square fra Chongqing Jiangbei Intl?

    Der er 19,0 km mellem Chongqing Jiangbei Intl og The Westin Chongqing Liberation Square. Turen til og fra lufthavnen burde tage omkring 35 min., alt afhængig af trafikken. Det kan tage længere på højt trafikerede tider - særligt i byområderne.

  • Hvad er den bedste måde at komme til The Westin Chongqing Liberation Square fra Chongqing Jiangbei Intl?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Chongqing Jiangbei Intl til The Westin Chongqing Liberation Square, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er The Westin Chongqing Liberation Square kæledyrsvenligt?

    Gæster hos The Westin Chongqing Liberation Square er velkomne til at medbringe deres hunde.

  • Er der mad tilgængelig hos The Westin Chongqing Liberation Square?

    Der er en restaurant i The Westin Chongqing Liberation Square som kan benyttes af gæster på hotellet. Man kan spise der eller tage maden med sig. Ring til receptionen på +86 236 380 6666 for at få oplyst køkkenets åbningstider. Hvis du bor hos The Westin Chongqing Liberation Square, er du meget velkommen til at bestille mad gennem hotellets room service menu.

  • Har The Westin Chongqing Liberation Square en pool?

    Ja, The Westin Chongqing Liberation Square har en pool som gæster kan benytte. Typisk er der restriktioner ift. brug af poolen baseret på tidspunkt. Sørg derfor altid for at tale med receptionen før du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til The Westin Chongqing Liberation Square?

    Du kan komme igennem til hovednummeret på +86 236 380 6666.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos The Westin Chongqing Liberation Square?

    Ja, The Westin Chongqing Liberation Square har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på The Westin Chongqing Liberation Square?

    Ja, der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på The Westin Chongqing Liberation Square. Du kan få åbningstiderne oplyst ved at spørge i receptionen ved check-in.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på The Westin Chongqing Liberation Square?

    På The Westin Chongqing Liberation Square er udtjekning senest kl. 12:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 15:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på The Westin Chongqing Liberation Square?

    Prisen varierer afhængigt af den værelsestype, du foretrækker, og dine rejsedatoer. Gennemsnitsprisen pr. nat på The Westin Chongqing Liberation Square, Chongqing, er 1.223 kr., men du kan finde gode tilbud på helt ned til 1.023 kr.. Du kan finde priser til din rejse i formularen ovenfor.

  • Er der vaskeservice på The Westin Chongqing Liberation Square?

    Ja, der er. Kontakt The Westin Chongqing Liberation Square, Chongqing, for at få flere oplysninger om alle vaskeservicer. Gæster kan også bruge stedets strygejern og strygebræt på værelset eller i vaskeriet.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Chongqing?

    Der er 6.973 udbydere for hoteller i Chongqing fra september 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Chongqing?

    Priser for hoteller i Chongqing opdateres dagligt.

Places of interest near The Westin Chongqing Liberation Square

Attractions in Chongqing, Kina curated by momondo
Beliggenhed: The Westin Chongqing Liberation Square, No 222 Xin Hua Road, Chongqing 400010

Top landmarks

  • Jiefangbei Square314 m
  • Yingli Tower0.5 km
  • Hongya Cave0.6 km
  • Eling Park4.3 km
  • Stillwell Museum4.8 km
  • Future International Skyscraper5.5 km
  • Ciqikou12.6 km
  • Yuzui Yangtze River Bridge19.6 km
  • Simian Mountain-JinFo Mountain42.8 km
  • Changshou sø75.5 km
  • Mount Jinfo79.1 km
  • Baiheliang79.6 km

momondo’s favorite Chongqing hotels

Niccolo Chongqing

Tower 1,Chongqing Ifs,No.1 Qingyun Road, Chongqing

9,4
5 stjerner

1.070 kr.

Regent Chongqing

66 Jinshamen Road, Chongqing

9,4
5 stjerner

1.287 kr.

Glenview Itc Plaza Chongqing

No. 66 Qingnian Road, Chongqing

9,4
4 stjerner

359 kr.

Milky Way Hotel Chongqing

49 Datong Road, Yuzhong District, Chongqing

8,6
4 stjerner

170 kr.

Four Points By Sheraton Chongqing

No.82, Zourong Rd, Yuzhong District, Chongqing

9,0
4 stjerner

463 kr.

Kempinski Hotel Chongqing

No.2 Jiangnan Avenue, Chongqing

8,7
5 stjerner

378 kr.

Moxy Chongqing

168 Bayi Road, Yuzhong District, Chongqing

8,9
4 stjerner

300 kr.

Nearby accommodation in Chongqing

Jiangbei

See more

Niccolo Chongqing

Tower 1,Chongqing Ifs,No.1 Qingyun Road, Chongqing

9,4
5 stjerner

1.070 kr.

Se hoteltilbud

Chongqing Kaoyu Hotel

Guanyin Bridge in Jiangbei District, Chongqing

8,1
4 stjerner

191 kr.

Se hoteltilbud

Hyatt Regency Chongqing

11 Paradise Walk, Chongqing

8,8
5 stjerner

490 kr.

Se hoteltilbud

Cavalier Hotel Chongqing

Jiangbei District, Yanghe San Village No. 1, Chongqing

9,4
3 stjerner

117 kr.

Se hoteltilbud

Melia Chongqing

No.155 Yi Xing Road, Jiangbei District Tie Shan Ping, Chongqing

9,7
5 stjerner

529 kr.

Se hoteltilbud

Kaoyu Hotel - Chongqing Guanyinqiao Pedestrian Street

15F, B, Langqing Plaza, No.8 Xihuan Road, Chongqing

9,0
4 stjerner

176 kr.

Se hoteltilbud

Lisi Peninsula Hotel

No. 25, No. 3, 3-1, Juxian Street, Jiangbei District, Chongqing

9,6
4 stjerner

261 kr.

Se hoteltilbud

Changliu ·S Skyview Hotel

27th Floor, Tongju Vision, Guanyinqiao Sub-district, Jiangbei District, Chongqing City, Chongqing

9,7
1 stjerne

398 kr.

Se hoteltilbud

Jiulongpo

See more

Vienna Hotel Chongqing Yuanjiagang Light Railway Station

Building 5, Zhongxin Chengshangcheng, No.1 Aoti Road, Yuanjia Gang, Chongqing

8,9
4 stjerner

189 kr.

Se hoteltilbud

Holiday Inn Chongqing Science Hall by IHG

Cross road, Kexue Avenue & Gaoxin Street, Chongqing

4 stjerner

489 kr.

Se hoteltilbud

Ji Hotel Chongqing Shiqiaopu

No. 33 Shiyang Road, Chongqing

10,0
3 stjerner

293 kr.

Se hoteltilbud

Orange Hotel Chongqing Yangjiaping Zoo

Yangjiaping Street Qianjin Branch Road No.18, Chongqing

3 stjerner

241 kr.

Se hoteltilbud

Days Inn by Wyndham Chongqing Jiulongpo

9-3 Shipingqiao Heng Street, Chongqing

3 stjerner

243 kr.

Se hoteltilbud

Holiday Inn Express Chongqing Caiyun Lake by IHG

No108 Kecheng Road, Jiulongpo District, 108, Chongqing

9,1
3 stjerner

222 kr.

Se hoteltilbud

Atour Hotel Chongqing Longhu Star Avenue Shiqiaopu

7th Floor, Block 2, 18 Shiyang Road, Shiqiaopu Subdistrict, Chongqing

4 stjerner

339 kr.

Se hoteltilbud

Chongqing Jiayu Emperor Hotel

Yangjiaping Street, Jiulongpo District 206, Zhigang Avenue, Chongqing

5,0
4 stjerner

248 kr.

Se hoteltilbud

Hualuxe Hotels And Resorts Chongqing Science Hall

No.9, Huixi 1st Road, Hangu Town, High-tech Zone, Chongqing

4 stjerner

568 kr.

Se hoteltilbud

Nan'an

See more

Radisson Blu Plaza Chongqing

No. 22 Nan Bin Road, Chongqing

8,9
4 stjerner

385 kr.

Se hoteltilbud

Sheraton Chongqing Hotel

No. 78 Nan Bin Roa, Chongqing

8,7
5 stjerner

437 kr.

Se hoteltilbud

Le Méridien Chongqing, Nan'an

10 Jiangnan Avenue, Nan'an District, Chongqing

8,5
5 stjerner

392 kr.

Se hoteltilbud

DoubleTree by Hilton Chongqing - Nan'an

No 36 Nanping West Road, Chongqing

9,1
4 stjerner

398 kr.

Se hoteltilbud

Kempinski Hotel Chongqing

No.2 Jiangnan Avenue, Chongqing

8,7
5 stjerner

378 kr.

Se hoteltilbud

Palace Hotels (Chongqing Nanbin Road Holy Land Hot Spring Branch)

重庆市南岸区南坪东路587号, Chongqing

5 stjerner

241 kr.

Se hoteltilbud

Conrad Chongqing

36 West Nanping Road, Chongqing

9,4
5 stjerner

1.194 kr.

Se hoteltilbud

Chongqing King's Landing Riverview Bnb

Chongqing

8,1

274 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Chongqing på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
ons. 30.9
tor. 1.10

Find bedre resultater til dit ophold i Chongqing

Populære byer i Kina