Hacienda San Miguel

3-stjernet hotel med Restaurant

3 stjerner
8,7
Meget god
baseret på 393 anmeldelser
393 verificerede bedømmelser
lør. 3.10
-
søn. 4.10
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for Hacienda San Miguel
Udbyder for Hacienda San Miguel
Udbyder for Hacienda San Miguel
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Hacienda San Miguel room price & deals

lør. 3.10
-
søn. 4.10

Hotel Amenities & Facilities

  • Restaurant
  • Roomservice
  • Wi-fi
  • Tøjvask
  • Hårtørrer
  • Hurtig check-out
  • Babysitning eller børnepasning
  • Døgnåben reception
  • Pengeskab
  • Køleskab

Hacienda San Miguel Reviews

8,7
Meget god
393 verificerede bedømmelser
Fantastisk
227
Meget god
84
God
40
Okay
23
Rimelig
11
Middelmådig
4
Dårlig
4
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hacienda San Miguel room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvor langt er Hacienda San Miguel fra Cozumel?

    Hacienda San Miguel er 1,5 km fra Cozumel. Du kan typisk forvente at det tager 2 min. at køre fra Hacienda San Miguel til Cozumel. Det kan være en idé at tjekke tendenser i trafikken omkring dit hotel, hvis du vil være sikker på at spare tid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Hacienda San Miguel fra Cozumel?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Cozumel til Hacienda San Miguel, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos Hacienda San Miguel?

    Ja, Hacienda San Miguel har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i Cozumel for dem, der er på udkig efter noget andet. Gæster, der bor på Hacienda San Miguel, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har Hacienda San Miguel en pool?

    Ifølge vores data har Hacienda San Miguel ikke en pool, men hoteller renoverer ofte og udvider deres tilbud, og det er ikke altid, vi får besked. Det er derfor bedst at ringe til Hacienda San Miguel på +52 987 872 1986.

  • Hvad er telefonnummeret til Hacienda San Miguel?

    Du kan komme igennem til hovednummeret på +52 987 872 1986.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hacienda San Miguel?

    Ja, Hacienda San Miguel har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Hacienda San Miguel?

    På Hacienda San Miguel er udtjekning senest kl. 11:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 15:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Er der vaskeservice på Hacienda San Miguel?

    Ja, der er vaskeservice for gæsterne på Hacienda San Miguel, Cozumel.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Cozumel?

    Fra september 2026 er der 847 udbydere at vælge mellem for hoteller i Cozumel.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Cozumel?

    Priser for hoteller i Cozumel blev sidst opdateret i dag.

Places of interest near Hacienda San Miguel

Attractions in Cozumel, Mexico curated by momondo
Beliggenhed: Hacienda San Miguel, Calle 10 Norte #1500, 77600 Cozumel, Quintana Roo

Top landmarks

  • Museo de la Isla de Cozumel245 m
  • Pax0.6 km
  • Eco Divers0.7 km
  • Deep Exposure Dive Center0.8 km
  • El Caracol the Observatory1 km
  • Aqua Safari Dive Shop1 km
  • Studio Blue Dive Center1.3 km
  • Cozumel Equalizers Scuba Center1.5 km
  • Palacio Municipal1.7 km
  • Cinepolis1.8 km
  • Cathedral of Corpus Christi1.9 km
  • San Juan Reef3.8 km

momondo’s favorite Cozumel hotels

Villas El Encanto

Calle 21 Sur No 44 Entre Rafael E Melgar, Cozumel, Quintana Roo

8,8
3 stjerner

505 kr.

Hotel Barracuda

Avenida Rafaeli E Melgar 628, Cozumel, Quintana Roo

7,0
3 stjerner

420 kr.

Melia Cozumel

Carretera Costera Norte Km. 5.8, Cozumel, Quintana Roo

8,2
4 stjerner

1.792 kr.

Secrets Aura Cozumel Adults Only

Carretera Costera Sur KM 12.9 Zona Hotelera Sur, Cozumel, Quintana Roo

6,7
4 stjerner

1.601 kr.

Cozumel Hotel & Resort

Carretera Costera Sur Km 1.7, Cozumel, Quintana Roo

7,8
3 stjerner

655 kr.

Hotel Playa Azul Cozumel

Carr. A San Juan Km. 4, Cozumel, Quintana Roo

8,6
4 stjerner

578 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Cozumel på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
lør. 3.10
søn. 4.10

Find bedre resultater til dit ophold i Cozumel

Populære byer i Mexico