Hanmer Resort Motel

Feriebolig med Roomservice

3 stjerner
8,0
Meget god
baseret på 810 anmeldelser
810 verificerede bedømmelser
tir. 27.10
-
ons. 28.10
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for Hanmer Resort Motel
Udbyder for Hanmer Resort Motel
Udbyder for Hanmer Resort Motel
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Hanmer Resort Motel, Hanmer Springs

Renlighed
9,2
Beliggenhed
10,0
Ansatte
9,6
Valuta for pengerne
8,4
Samlet
9,0
Hanmer Resort Motel ligger i Hanmer Springs. Dette motel med 3 stjerner har gratis wi-fi og en have. Motellet har familieværelser. Motellet tilbyder legeplads. Gæster hos Hanmer Resort Motel kan nyde aktiviteter i Hanmer Springs og omegn såsom at stå på ski og cykle. Christchurch Lufthavn ligger 131 km fra overnatningsstedet.

Hanmer Resort Motel room price & deals

tir. 27.10
-
ons. 28.10

Motel Amenities & Facilities

  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Gratis parkering
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Vaskeri
  • Hårtørrer
  • Golf
  • Mikroovn

Hanmer Resort Motel Reviews

8,0
Meget god
810 verificerede bedømmelser
Fantastisk
302
Meget god
196
God
164
Okay
75
Rimelig
43
Middelmådig
17
Dårlig
13
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hanmer Resort Motel room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 10:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Er Hanmer Resort Motel kæledyrsvenligt?

    Ja, hunde og kæledyr er velkomne hos Hanmer Resort Motel.

  • Er der mad tilgængelig hos Hanmer Resort Motel?

    Hvis du bor hos Hanmer Resort Motel, er du meget velkommen til at bestille mad gennem hotellets room service menu.

  • Har Hanmer Resort Motel en pool?

    På nuværende tidspunkt viser vores data, at der ikke er en pool tilgængelig hos Hanmer Resort Motel. Men nogle hoteller laver renoveringer, der kan medføre store ændringer på bygningen. For et mere nøjagtigt svar er det bedst at ringe direkte til hotellet på +64 3315 7362.

  • Hvad er telefonnummeret til Hanmer Resort Motel?

    Det bedste kontaktnummer for Hanmer Resort Motel er +64 3315 7362.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hanmer Resort Motel?

    Ja, Hanmer Resort Motel har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Hanmer Resort Motel?

    Du kan planlægge at komme efter kl. 14:00 for at tjekke ind. Udtjekning er kl. 10:00. Vi råder dig til at underrette receptionen så tidligt som muligt, hvis du har særlige ønsker.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Hanmer Springs?

    Fra oktober 2026 er der 399 udbydere at vælge mellem for hoteller i Hanmer Springs.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Hanmer Springs?

    Priser for hoteller i Hanmer Springs opdateres dagligt.

Places of interest near Hanmer Resort Motel

Attractions in Hanmer Springs, New Zealand curated by momondo
Beliggenhed: Hanmer Resort Motel, 7 Cheltenham Street, Hanmer Springs 7334

Top landmarks

  • Hanmer Springs Thermal Reserve235 m
  • Wai ariki Farm Park Cafe & Gallery1.3 km
  • Hanmer Forest Park6.8 km
  • Waiau Ferry Bridge7.9 km
  • Hanmer Springs Ski Area12.1 km
  • Marble Point Winery12.2 km

momondo’s favorite Hanmer Springs hotels

Alpine Lodge Motel

1 Harrogate Street, Hanmer Springs

8,2
3 stjerner

612 kr.

Greenacres Alpine Chalets & Villas

Hanmer Springs

8,5

646 kr.

Alpine Garden Motel

3 Leamington Street, Hanmer Springs

8,8
4 stjerner

652 kr.

Hanmer Backpackers

41 Conical Hill Road, Hanmer Springs

8,6
2 stjerner

373 kr.

Braemar Lodge And Spa

283 Medway Road, Hanmer Springs

8,7
5 stjerner

939 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Hanmer Springs på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tir. 27.10
ons. 28.10

Find bedre resultater til dit ophold i Hanmer Springs