Meliá Lisboa Aeroporto

4-stjernet hotel med Udendørspool

4 stjerner
ons. 26.8
-
tor. 27.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
1.058 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
1.058 kr.
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
1.127 kr.
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
1.127 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Om Meliá Lisboa Aeroporto, Lissabon

Renlighed
9,3
Komfort
9,3
Beliggenhed
9,6
Serviceydelser
9,1
Ansatte
9,3
Valuta for pengerne
8,3
Overnatningsstedet er røgfrit og har en spa med fuld service, en indendørs pool og en restaurant. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis lufthavnstransport. Andre faciliteter inkluderer et motionscenter, en bar/lounge og en bar ved poolen. Meliá Lisboa Aeroporto har 168 værelser med aircondition og minibar samt espressomaskine. Der er LCD-tv med kabelkanalerkanaler. Badeværelserne omfatter bruser, gratis toiletartikler og hårtørrer. Gæster kan altid komme på nettet med den gratis trådløse internetforbindelse. Af forretningsvenlige faciliteter kan nævnes skriveborde, kontorstole og telefon. Værelserne kan desuden have pengeskab og gratis aviser. Rengøring tilbydes dagligt, og der kan anmodes om strygejern/strygebræt. Indendørs pool, en sæsonbestemt udendørs pool og boblebad findes på stedet. Andre fritidsfaciliteter omfatter et motionscenter og en sauna.

Priser og tilbud på værelser på Meliá Lisboa Aeroporto

ons. 26.8
-
tor. 27.8
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Hotel

  • Udendørspool
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Bad

  • Bruser
  • Badehætte
  • Badekar
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Udendørsbad
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Offentlig bad
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse

Tilgængelighed

  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Restauranter

  • Elkedel
  • Minibar
  • Snackbar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Kaffemaskine

Generelt

  • Familieværelser
  • Træ- eller parketgulv
  • Hjemmesko
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Byudsigt
  • Bagageopbevaring

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Vandflaske
  • Døgnåben reception

Pool og spa

  • Massage
  • Opvarmet pool
  • Spa
  • Boblebad
  • Indendørs pool
  • Udendørspool
  • Sauna

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Pay-per-view-kanaler
  • Fjernsyn

Parkering og transport

  • Parkering
  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Transportservice

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Garderobe eller skab

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer uden for boligen

Fitness

  • Fitnesscenter
  • Fitnesscenter

Familievenligt

  • Børnevenlig buffet

Anmeldelser af Meliá Lisboa Aeroporto

9,0
Fantastisk
9736 verificerede bedømmelser
Fantastisk
6004
Meget god
1877
God
1029
Okay
334
Rimelig
258
Middelmådig
105
Dårlig
130
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

6.0
Okay
Michael, nov. 2024
Komfortabel seng. Fremragende morgenbuffet. Det er en god beliggenhed tæt på lufthavnens Terminal 1. Man kan gå ned ad bakken eller tage shuttlebussen. Vores værelse og badeværelse trængte dog til lidt vedligeholdelse. Følgende ting havde brug for reparation: Telefonen på værelset havde ingen klartone, USB-stikkene virkede ikke, der var kaffe til kaffemaskinen, men ingen flødepulver/mælk. Vandet i...
Læs mere
10
Fantastisk
Adrian, jun. 2023
Jeg havde en meget tidlig flyvning Så jeg elskede at kassen kun var den anden til at returnere mit værelseskort og derefter en meget kort gåtur til lufthavnen. Det var et godt sted at omorganisere mig efter to ugers rejse rundt i Portugal, før jeg tog hjem.
10
Fantastisk
Paul, dec. 2022
Venlig og hjælpsom indtjekning. Komfortabelt værelse med fantastisk bruser. Fremragende morgenmad. Du kan nemt gå eller tage bussen til lufthavnen.
10
Fantastisk
Cathy, sep. 2021
Personalet var så hjælpsomme med anvisninger og udskrift Covid-resultater. Der var et plus, da jeg havde togstationen lige der!

Oplysninger om værelsesbooking på Meliá Lisboa Aeroporto

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Licensnummer: 4588

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvordan er Meliá Lisboa Aeroporto prissat i forhold til andre 4-stjernede hoteller i Lissabon?

    Der er en forskel i den gennemsnitlige pris på 37 kr./nat for 4-stjernede hoteller i Lissabon (1.322 kr./nat) og en gennemsnitlig pris på Meliá Lisboa Aeroporto (1.285 kr./nat).

  • Hvor langt er Meliá Lisboa Aeroporto fra Lissabon Humberto Delgado Lufthavn?

    Meliá Lisboa Aeroporto er 1,1 km fra Lissabon Humberto Delgado Lufthavn. Du kan typisk forvente at det tager 2 min. at køre fra Meliá Lisboa Aeroporto til Lissabon Humberto Delgado Lufthavn. Det kan være en idé at tjekke tendenser i trafikken omkring dit hotel, hvis du vil være sikker på at spare tid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Meliá Lisboa Aeroporto fra Lissabon Humberto Delgado Lufthavn?

    Meliá Lisboa Aeroporto giver gæster mulighed for at parkere ved hotellet. Med det i tankerne, kan den mest effektive måde, ikke blot at komme fra Lissabon Humberto Delgado Lufthavn til hotellet men også rundt i Lissabon under dit ophold, være at leje en bil. Biludlejning i Lissabon koster i gennemsnit 46 kr./dag. Et meget populært valg for rejsene, der bor på Meliá Lisboa Aeroporto er at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra Lissabon Humberto Delgado Lufthavn direkte til hotellet.

  • Er Meliá Lisboa Aeroporto kæledyrsvenligt?

    Meliá Lisboa Aeroporto er et kæledyrsvenligt hotel.

  • Er der mad tilgængelig hos Meliá Lisboa Aeroporto?

    Der er en restaurant i Meliá Lisboa Aeroporto som kan benyttes af gæster på hotellet. Man kan spise der eller tage maden med sig. Ring til receptionen på +351 218 425 000 for at få oplyst køkkenets åbningstider. Hvis du bor hos Meliá Lisboa Aeroporto, er du meget velkommen til at bestille mad gennem hotellets room service menu.

  • Har Meliá Lisboa Aeroporto en pool?

    Meliá Lisboa Aeroporto har en pool som hotellets gæster kan benytte. Vær opmærksom på at hoteller ofte har regler forbundet med brugen af poolen. momondo anbefaler derfor at du tjekker med receptionen før du hopper i poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Meliá Lisboa Aeroporto?

    Hvis du har spørgsmål vedrørende Meliá Lisboa Aeroporto eller din reservation, så kan du ringe direkte til receptionen på +351 218 425 000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Meliá Lisboa Aeroporto?

    Ja, Meliá Lisboa Aeroporto har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Meliá Lisboa Aeroporto?

    Der er fitnesscenter tilgængelig for Meliá Lisboa Aeroporto gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Meliá Lisboa Aeroporto?

    Udtjekning på Meliá Lisboa Aeroporto er kl. 12:00. Sen udtjekning kan være muligt ved henvendelse til receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Meliá Lisboa Aeroporto?

    Priserne kan variere afhængigt af værelsestype, datoer og tilgængelighed. Du kan i øjeblikket finde gode tilbud på værelser på Meliá Lisboa Aeroporto for mellem 180 kr. og 1.651 kr. pr. nat. Indtast dine foretrukne datoer i formularen ovenfor for at se de tilbud, der passer dig bedst.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Lissabon?

    Fra august 2026 er der 11.048 udbydere at vælge mellem for hoteller i Lissabon.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Lissabon?

    Priser for hoteller i Lissabon blev sidst opdateret i dag.

Interessante steder i nærheden af Meliá Lisboa Aeroporto

Seværdigheder i Lissabon, Portugal – udvalgt af momondo
Beliggenhed: Meliá Lisboa Aeroporto, Rua C, Aeroporto Internacional De Lisboa, 2, Lissabon, Lissabon

Populære seværdigheder

  • Lissabon Oceanarium3 km
  • University of Lisbon3.5 km
  • Casa-Museu Dr. Anastacio Goncalves4.6 km
  • Estadio da Luz5.5 km
  • Liberty Avenue5.8 km
  • Miradouro da Graça6 km
  • Castelo de São Jorge6.2 km
  • Praça de D. Pedro IV6.4 km
  • Santa Justa Lift6.6 km
  • Lisbon City Centre6.6 km
  • Sé de Lisboa6.8 km
  • Chiado6.8 km

momondos yndlingshoteller i Lissabon

Masa Hotel Wellness & Spa Campo Grande Lisbon

Campo Grande 56, Lissabon, Lissabon

8,5
4 stjerner

712 kr.

Vip Grand Lisboa Hotel & Spa

Avenida 5 De Outubro, 197, Lissabon, Lissabon

7,9
5 stjerner

718 kr.

Vip Executive Art's Hotel

Avenida D. João II, 47, Lissabon, Lissabon

8,3
4 stjerner

574 kr.

Epic Sana Marques Hotel

Avenida Fontes Pereira de Melo, 8, Lissabon, Lissabon

9,2
5 stjerner

1.544 kr.

Hotel Borges Chiado

Rua Garrett, 108-110, Lissabon, Lissabon

8,4
3 stjerner

686 kr.

The Editory Riverside Hotel, an Historic Hotel

Avenida Infante Dom Henrique, 1, Lissabon, Lissabon

8,6
5 stjerner

858 kr.

Vip Executive Eden Aparthotel

Praça Dos Restauradores, 24, Lissabon, Lissabon

8,0
4 stjerner

841 kr.

Ramada by Wyndham Lisbon

Avenida Engenheiro Arantes E Oliveira 9, Lissabon, Lissabon

8,3
4 stjerner

888 kr.

Maxime Boutique Hotel Avenida da Liberdade

Praca Da Alegria, 58, Lissabon, Lissabon

8,9
4 stjerner

898 kr.

Overnatning i nærheden af Lissabon

Alcantara

Vis mere

Pestana Palace Lisboa

Rua Jau 54, Lissabon, Lissabon

8,9
5 stjerner

1.545 kr.

Se hoteltilbud

Vila Gale Opera Hotel

Travessa Conde da Ponte, Lissabon, Lissabon

8,3
4 stjerner

934 kr.

Se hoteltilbud

Swisslisbon Guest House

Rua Fradesso da Silveira 79, Lissabon, Lissabon

5,6
2 stjerner

262 kr.

Se hoteltilbud

Hyatt Regency Lisbon

Rue Da Junqueira 63, Lissabon, Lissabon

8,3
5 stjerner

1.476 kr.

Se hoteltilbud

Labor Alliance Residence by LovelyStay

63 Rua Aliança Operária, Lissabon, Lissabon

7,8
3 stjerner

451 kr.

Se hoteltilbud

Macam Hotel

Rua da Junqueira 66, Lissabon, Lissabon

9,6
5 stjerner

1.764 kr.

Se hoteltilbud

LX Hostel

103 Rua Rodrigues de Faria, Lissabon, Lissabon

9,1

564 kr.

Se hoteltilbud

The Bridge

19 Travessa Artur Lamas, Lissabon, Lissabon

7,4
3 stjerner

400 kr.

Se hoteltilbud

C&O Guest House Lisbon

R. José Dias Coelho,12, Lissabon, Lissabon

8,2
3 stjerner

387 kr.

Se hoteltilbud

Parque das Nacoes

Vis mere

Pousada De Juventude Do Parque Das Nações

Rua De Moscavide, Lote 47, 101, Lissabon, Lissabon

7,6
2 stjerner

470 kr.

Se hoteltilbud

Eurostars Universal Lisboa

Avenida do D. Joao 11 (13), Lote 1.12.01, Lissabon, Lissabon

8,8
5 stjerner

923 kr.

Se hoteltilbud

Olissippo Oriente

Avenida Dom João II, 32, Lissabon, Lissabon

8,8
4 stjerner

966 kr.

Se hoteltilbud

Vip Executive Art's Hotel

Avenida D. João II, 47, Lissabon, Lissabon

8,3
4 stjerner

574 kr.

Se hoteltilbud

Tivoli Oriente Lisboa Hotel

Av. D. João Ii, N.º 27, Lissabon, Lissabon

8,8
4 stjerner

993 kr.

Se hoteltilbud

Moxy Lisboa Oriente

Avenida Aquilino Ribeiro Machado 10, Lissabon, Lissabon

8,9
3 stjerner

704 kr.

Se hoteltilbud

Ikonik Lisboa

Avenida do Mediterrâneo, Lote 1.12.04, Lissabon, Lissabon

8,9
3 stjerner

644 kr.

Se hoteltilbud

Myriad By Sana Hotels

Cais Das Naus, Lote 2.21.01, Lissabon, Lissabon

9,2
5 stjerner

1.256 kr.

Se hoteltilbud

Meliá Lisboa Oriente

Avenida d. João Ii, Lote 1.16.02b, Lissabon, Lissabon

9,1
4 stjerner

948 kr.

Se hoteltilbud

Estrela

Vis mere

Olissippo Lapa Palace

Rua do Pau da Bandeira, 4, Lissabon, Lissabon

9,4
5 stjerner

2.503 kr.

Se hoteltilbud

Olympo Shared flat with Amazing River view

Rua da Lapa, Lissabon, Lissabon

6,1

355 kr.

Se hoteltilbud

Garam Lisboa

Travessa Sacramento a Alcantara 5, Lissabon, Lissabon

8,9
4 stjerner

735 kr.

Se hoteltilbud

House Sao Bento

Rua Borges Carneiro 38 r/c Esq.., Lissabon, Lissabon

8,7
2 stjerner

488 kr.

Se hoteltilbud

Jardim da Lapa by Shiadu

Rua Sacramento à Lapa, 52A, Lissabon, Lissabon

9,1
3 stjerner

979 kr.

Se hoteltilbud

Renovated Charming Apartment, by Timecooler

Lissabon, Lissabon

6,3

737 kr.

Se hoteltilbud

Cozy Lisbon Janelas Verdes

Lissabon, Lissabon

5,3

579 kr.

Se hoteltilbud

Metropolitan Lisbon Janelas Verdes

Lissabon, Lissabon

8,5

723 kr.

Se hoteltilbud

Lisbon Five Stars Alcântara Lofts

Lissabon, Lissabon

7,9

652 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Lissabon på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
ons. 26.8
tor. 27.8

Find bedre resultater til dit ophold i Lissabon

Populære byer i Portugal