Novotel Melbourne South Wharf

4-stjernet hotel med Fitnesscenter

4 stjerner
tir. 18.8
-
ons. 19.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
504 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
504 kr.
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
555 kr.
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
563 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Om Novotel Melbourne South Wharf, Melbourne

Renlighed
9,1
Komfort
9,1
Beliggenhed
9,4
Serviceydelser
8,8
Ansatte
9,3
Valuta for pengerne
8,6
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, et døgnåbent fitnesscenter og en bar/lounge. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en snackbar/deli, et døgnåbent forretningscenter og en kaffebar/café. Rengøring er tilgængelig efter anmodning. Novotel Melbourne South Wharf har 347 værelser med aircondition og pengeskab samt gratis aviser. Sengene har topmadras. En pudemenu er til rådighed. 50-tommers LED-tv med premium-kabelkanalerkanaler og betalingsfilm. Badeværelserne har bruser med brusehoved med spredningseffekt, gratis toiletartikler og hårtørrer. Gæster kan altid komme på nettet med den gratis trådløse internetforbindelse. Af forretningsvenlige faciliteter kan nævnes skriveborde, kontorstole og telefon. Værelserne kan desuden have kaffe-/temaskine og strygejern/strygebræt. Der kan anmodes om udskiftning af håndklæder og udskiftning af sengetøj. Rengøring tilbydes dagligt. Fritidsfaciliteterne på dette hotel omfatter døgnåbne fitnessfaciliteter.

Priser og tilbud på værelser på Novotel Melbourne South Wharf

tir. 18.8
-
ons. 19.8
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Hotel

  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv

Generelt

  • Vindue
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Udsigt over seværdighed
  • Bagageopbevaring
  • Flodudsigt
  • Havudsigt
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Flise-/marmorgulv
  • Byudsigt

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Ingen rygning
  • Rygeområde
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Badestol
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Roomservice
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Badehætte
  • Badekar
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Walk-in-bad

Køkken

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Køkken
  • Kogeplader
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Kaffemaskine
  • Spiseområde

Restauranter

  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Spisebord

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Radio
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn
  • Smartphone-dockingstation

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse
  • Strygejern og strygebræt

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Parkering og transport

  • Parkering
  • Opladning til elbiler

Udendørs

  • Have
  • Terrasse/gårdhave

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer

Fitness

  • Fitnesscenter
  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Novotel Melbourne South Wharf

8,6
Meget god2.418 verificerede bedømmelser
Type rejsende:
Sortér efter:
10,0 Fantastisk
KAYAK
Rene og rolige værelser, nogle med udsigt over Yarra-floden. Personalet var venligt og morgenbuffeten er lækker. God beliggenhed i South Wharf.

Oplysninger om værelsesbooking på Novotel Melbourne South Wharf

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvordan er Novotel Melbourne South Wharf prissat i forhold til andre 4-stjernede hoteller i Melbourne?

    Novotel Melbourne South Wharf koster typisk mindre end den gennemsnitlige pris for 4-stjernede hoteller i Melbourne. I gennemsnit kan du forvente at betale 1.252 kr. per nat i Melbourne. Novotel Melbourne South Wharf koster typisk omkring 687 kr. pr. nat, hvilket er 565 kr. billigere end den gennemsnitlige pris på Melbourne.

  • Hvor langt er Novotel Melbourne South Wharf fra Melbourne Essendon?

    Novotel Melbourne South Wharf er 11,6 km fra Melbourne Essendon. Du kan typisk forvente at det tager 21 min. at køre fra Novotel Melbourne South Wharf til Melbourne Essendon. Det kan være en idé at tjekke tendenser i trafikken omkring dit hotel, hvis du vil være sikker på at spare tid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Novotel Melbourne South Wharf fra Melbourne Essendon?

    Novotel Melbourne South Wharf giver gæster mulighed for at parkere ved hotellet. Med det i tankerne, kan den mest effektive måde, ikke blot at komme fra Melbourne Essendon til hotellet men også rundt i Melbourne under dit ophold, være at leje en bil. Biludlejning i Melbourne koster i gennemsnit 1.533 kr./dag. En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til Novotel Melbourne South Wharf. Lufthavnen tættest på hotellet er Melbourne Essendon.

  • Er der mad tilgængelig hos Novotel Melbourne South Wharf?

    Novotel Melbourne South Wharf har restaurant på hotellet som både overnattene og besøgende kan benytte. Spørg efter åbningstider i receptionen eller ring til Novotel Melbourne South Wharf på +61 390 580 444. Hvis du bor hos Novotel Melbourne South Wharf, er du meget velkommen til at bestille mad gennem hotellets room service menu.

  • Har Novotel Melbourne South Wharf en pool?

    Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Novotel Melbourne South Wharf. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Novotel Melbourne South Wharf er +61 390 580 444.

  • Hvad er telefonnummeret til Novotel Melbourne South Wharf?

    For at få assistance fra en medarbejder hos Novotel Melbourne South Wharf skal du ringe på +61 390 580 444.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Novotel Melbourne South Wharf?

    Ja, Novotel Melbourne South Wharf har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Novotel Melbourne South Wharf?

    Novotel Melbourne South Wharf har et fitnesscenter tilgængeligt for gæster, som gerne vil bruge det gennem deres ophold på hotellet.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Novotel Melbourne South Wharf?

    11:00 er tidpunktet for at tjekke ud på Novotel Melbourne South Wharf. Sen udtjekning kan være muligt, men afhænger af hotellet.

  • Hvor meget koster et værelse på Novotel Melbourne South Wharf?

    Gennemsnitsprisen for en nat på Novotel Melbourne South Wharf er for nylig blevet fundet til 1.351 kr. og kan gå helt ned til 580 kr./nat. Bemærk, at priserne kan blive påvirket af rejsedatoer, værelsestype og tilgængelighed. For at se aktuelle tilbud skal du indtaste dine datoer i formularen ovenfor.

  • Er der vaskeservice på Novotel Melbourne South Wharf?

    Ja, du kan få klaret alle behov for tøjvask med tjenesterne på Novotel Melbourne South Wharf, Melbourne. Strygeudstyr, f.eks. strygebræt og strygejern, er også tilgængeligt.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Melbourne?

    Fra august 2026 er der 6.097 udbydere at vælge mellem for hoteller i Melbourne.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Melbourne?

    Priser for hoteller i Melbourne blev sidst opdateret i dag.

Interessante steder i nærheden af Novotel Melbourne South Wharf

Seværdigheder i Melbourne, Australien – udvalgt af momondo

Beliggenhed: Novotel Melbourne South Wharf, 7 Convention Centre Place, Melbourne, VIC 3006

Populære seværdigheder

Crown Entertainment Complex0,8 km
Sea Life Melbourne Aquarium0,8 km
Marvel Stadium1,0 km
Collins Street1,4 km
Old Melbourne Gaol2,3 km
Royal Botanic Gardens2,6 km

momondos yndlingshoteller i Melbourne

Flagstaff Gardens Hotel Melbourne

380 William Street, Melbourne, VIC

8,2
4 stjerner

635 kr.

City Centre Budget Hotel

22 Little Collins Street, Melbourne, VIC

7,8
2 stjerner

304 kr.

Great Southern Hotel Melbourne

44 Spencer Street, Melbourne, VIC

8,0
3 stjerner

379 kr.

Travelodge Hotel Melbourne Docklands

66 Aurora Lane, Melbourne, VIC

8,0
4 stjerner

512 kr.

Nightcap At Matthew Flinders Hotel

667 Warrigal Road, Melbourne, VIC

8,3
3 stjerner

447 kr.

ibis Styles Kingsgate

131 King Street, Melbourne, VIC

7,8
3 stjerner

433 kr.

Mercure Melbourne Southbank

9 Riverside Quay, Melbourne, VIC

7,9
4 stjerner

646 kr.

Cosmopolitan Hotel and Apartments

6 Carlisle Street, Melbourne, VIC

7,8
3 stjerner

383 kr.

Atlantis Hotel Melbourne

300 Spencer Street, Melbourne, VIC

8,4
4 stjerner

414 kr.

Overnatning i nærheden af Melbourne

Carlton

Vis mere

Arrow On Swanston

488 Swanston Street, Melbourne, VIC

5,8
3 stjerner

337 kr.

Se hoteltilbud

Crowne Plaza Melbourne Carlton by IHG

701 Swanston Street, Melbourne, VIC

8,9
4 stjerner

736 kr.

Se hoteltilbud

Best Western Plus Travel Inn Hotel

Cnr Grattan and Drummond Streets, Melbourne, VIC

8,3
4 stjerner

547 kr.

Se hoteltilbud

Essence Hotel Carlton

609 Swanston Street, Melbourne, VIC

7,8
3 stjerner

421 kr.

Se hoteltilbud

Carlton Lygon Lodge

220 Lygon Street, Melbourne, VIC

8,0
3 stjerner

447 kr.

Se hoteltilbud

Zagame's House

66 Lygon Street, Melbourne, VIC

9,0
4 stjerner

761 kr.

Se hoteltilbud

Melbourne Carlton Central Apartment Hotel

Melbourne, VIC

7,4

486 kr.

Se hoteltilbud

The Eminence Apartments By Cllix

Melbourne, VIC

8,5

710 kr.

Se hoteltilbud

East Melbourne

Vis mere

Georgian Court Inn

21 George Street, Melbourne, VIC

6,3
3 stjerner

347 kr.

Se hoteltilbud

Park Hyatt Melbourne

1 Parliament Square, Melbourne, VIC

9,0
5 stjerner

1.467 kr.

Se hoteltilbud

Mantra on Jolimont Melbourne

133 Jolimont Road, Melbourne, VIC

8,2
4 stjerner

576 kr.

Se hoteltilbud

Pullman Melbourne On The Park

192 Wellington Parade, Melbourne, VIC

9,0
5 stjerner

889 kr.

Se hoteltilbud

The Mansion Melbourne

80 Victoria Parade East Melbourne, Melbourne, VIC

8,3
5 stjerner

440 kr.

Se hoteltilbud

Sora East Melbourne

90 Albert Street, Melbourne, VIC

7,3
3 stjerner

456 kr.

Se hoteltilbud

Quest East Melbourne

Melbourne, VIC

8,5

595 kr.

Se hoteltilbud

Lanson Place Parliament Gardens

502 Albert Street, Melbourne, VIC

9,3
5 stjerner

1.024 kr.

Se hoteltilbud

South Yarra

Vis mere

The Lyall Hotel and Spa

16 Murphy Street, Melbourne, VIC

9,6
5 stjerner

1.501 kr.

Se hoteltilbud

The Como Melbourne

630 Chapel Street, Melbourne, VIC

8,0
5 stjerner

821 kr.

Se hoteltilbud

Soya Apartment Hotel

Melbourne, VIC

8,7

640 kr.

Se hoteltilbud

SoYa on Davis Apartment Hotel

Melbourne, VIC

8,7

537 kr.

Se hoteltilbud

District South Yarra

Melbourne, VIC

8,6

777 kr.

Se hoteltilbud

Ovolo Melbourne South Yarra, a Wyndham Hotel

234 Toorak Road, Melbourne, VIC

8,6
4 stjerner

689 kr.

Se hoteltilbud

Punthill South Yarra Grand

7 Yarra Street, South Yarra, Melbourne, VIC

8,1
4 stjerner

676 kr.

Se hoteltilbud

The Olsen Melbourne - Art Series

Melbourne, VIC

8,5

661 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Melbourne på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tir. 18.8
ons. 19.8

Find bedre resultater til dit ophold i Melbourne

Populære byer i Australien