Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel

2-stjernet hotel med Gratis wi-fi

2 stjerner
8,9
Meget god
baseret på 1751 anmeldelser
1.751 verificerede bedømmelser
man. 28.9
-
tir. 29.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
527 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Queen-size-værelse, 1 stor seng
527 kr.
Standardværelse, 2 store senge
537 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
560 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Property safety measures

Øget sanitet

Daglig rengøring, flere hygiejneprodukter.

Afstandspolitik

Lobbyer med afstandsmarkeringer.

Kontaktløs ind- og udtjekning

Reduceret kontakt ved indtjekning, kontaktløse transaktioner og papirløs udtjekning

Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel room price & deals

man. 28.9
-
tir. 29.9
Opholdstype
Bookinglink
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 sovesofa
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 2 store senge
Dobbeltværelse, 2 store senge
Dobbeltværelse, 2 store senge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 2 store senge
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Gratis toiletartikler
  • Møde/banket-faciliteter
  • Internet
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.

Restauranter

  • Te-/kaffemaskine
  • Minibar
  • Køleskab
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks
  • Mikroovn

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Aircondition
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Hurtig check-out
  • Møde/banket-faciliteter
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception

Aktiviteter

  • Ture til vingårde
  • Zoo
  • Kasino
  • Bræt-/puslespil
  • Golf

Tilgængelighed

  • Ingen rygning
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Rygeområde

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Picnicområde

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Parkering og transport

  • Gratis parkering

Medier og underholdning

  • Fælles lounge/tv-område

Bad

  • Hårtørrer

Generelt

  • Familieværelser

Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel Reviews

8,9
Meget god1.751 verificerede bedømmelser

Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvor langt er Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel fra Moncton Intl?

    Hvis der ikke er trafik burde den 14,9 km køretur mellem Moncton Intl og Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel kun tage omkring 27 min.. Hvis dit hotel ligger i et storbyområde, kan rejsetiden være længere på grund af øget trafik.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel fra Moncton Intl?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Moncton Intl til Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel kæledyrsvenligt?

    Ja, hunde og kæledyr er velkomne hos Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel.

  • Har Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel en pool?

    Ifølge vores data har Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel ikke en pool, men hoteller renoverer ofte og udvider deres tilbud, og det er ikke altid, vi får besked. Det er derfor bedst at ringe til Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel på +1 506 383 5050.

  • Hvad er telefonnummeret til Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel?

    Hvis du har spørgsmål vedrørende dit ophold hos Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel, kan du ringe til receptionen på +1 506 383 5050.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel?

    Ja, Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel?

    På Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel er udtjekning senest kl. 11:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 15:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel?

    Gæster kan i øjeblikket forvente at betale 1.043 kr. i gennemsnit for en nat på Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel, Moncton. Indtast dine ønskede rejsedatoer i formularen ovenfor for at finde tilbud fra 660 kr. pr. nat.

  • Er der vaskeservice på Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel?

    Ja, der er. Kontakt Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel, Moncton, for at få flere oplysninger om alle vaskeservicer. Du kan lade rejsestrygejernet blive hjemme og bruge overnatningsstedets strygejern i stedet.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Moncton?

    Fra september 2026 er der 215 udbydere at vælge mellem for hoteller i Moncton.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Moncton?

    Priser for hoteller i Moncton opdateres hver dag.

Places of interest near Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel

Attractions in Moncton, New Brunswick curated by momondo

Beliggenhed: Amsterdam Inn & Suites, an Ascend Collection Hotel, 2550 Mountain Road, Moncton, NB

Populære seværdigheder

Casino New Brunswick0,2 km
Magic Mountain Water Park1,3 km
Magnetic Hill Winery1,6 km
Cottonwood Park1,7 km
Mapleton Park2,6 km
Moncton Coliseum5,3 km
Centennial Park6,3 km

momondo’s favorite Moncton hotels

Best Western Plus Moncton

300 Lewisville Road, Moncton, NB

7,5
3 stjerner

723 kr.

Fairfield Inn & Suites by Marriott Moncton

26 Marriott Drive, Moncton, NB

8,8
3 stjerner

782 kr.

Comfort Inn Moncton Magnetic Hill

2495 Mountain Road, Moncton, NB

8,4
2 stjerner

658 kr.

Delta Hotels by Marriott Beausejour

750 Main Street, Moncton, NB

8,1
3 stjerner

1.075 kr.

Wild Rose Inn

17 Baseline Road, Moncton, NB

8,9
4 stjerner

658 kr.

Residence Inn by Marriott Moncton

600 Main Street, Moncton, NB

8,3
3 stjerner

834 kr.

Quality Inn

2530 Mountain Road, Moncton, NB

7,7
2 stjerner

502 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Moncton på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
man. 28.9
tir. 29.9

Find bedre resultater til dit ophold i Moncton

Populære byer i Canada