Bolt Hotel

4-stjernet hotel med Roomservice

4 stjerner
tir. 1.9
-
ons. 2.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
230 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
230 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Bolt Hotel room price & deals

tir. 1.9
-
ons. 2.9
Opholdstype
Bookinglink
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Roomservice
  • Kontor og konference
  • Møde/banket-faciliteter
  • Internet
  • Tøjvask
  • Vaskeri
  • Hårtørrer
  • Døgnåben reception
  • Pengeskab
  • Skønhedssalon

Service og bekvemmelighed

  • Roomservice
  • Kontor og konference
  • Møde/banket-faciliteter
  • Døgnåben reception

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask

Restauranter

  • Minibar
  • Køleskab

Aktiviteter

  • Skønhedssalon
  • Biliard

Basis

  • Internet
  • Aircondition

Tilgængelighed

  • Elevator

Bad

  • Hårtørrer

Generelt

  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Pengeskab

Bolt Hotel Reviews

5,4
Fair7 verificerede bedømmelser
6,9Solorejsende
7,1Familier
3,3Par

Bolt Hotel room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvordan er Bolt Hotel prissat i forhold til andre 4-stjernede hoteller i Dalian?

    Der er en forskel i den gennemsnitlige pris på 64 kr./nat for 4-stjernede hoteller i Dalian (352 kr./nat) og en gennemsnitlig pris på Bolt Hotel (288 kr./nat).

  • Hvor langt er Bolt Hotel fra Dalian?

    Der er 6,1 km mellem Dalian og Bolt Hotel. Turen til og fra lufthavnen burde tage omkring 11 min., alt afhængig af trafikken. Det kan tage længere på højt trafikerede tider - særligt i byområderne.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Bolt Hotel fra Dalian?

    Et meget populært valg for rejsene, der bor på Bolt Hotel er at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra Dalian direkte til hotellet.

  • Er der mad tilgængelig hos Bolt Hotel?

    Hvis du bor hos Bolt Hotel, er du meget velkommen til at bestille mad gennem hotellets room service menu.

  • Har Bolt Hotel en pool?

    Ifølge vores data har Bolt Hotel ikke en pool, men hoteller renoverer ofte og udvider deres tilbud, og det er ikke altid, vi får besked. Det er derfor bedst at ringe til Bolt Hotel på +86 411 3967 8888.

  • Hvad er telefonnummeret til Bolt Hotel?

    For spørgsmål angående hotellet eller dit ophold hos Bolt Hotel, ring på +86 411 3967 8888.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Bolt Hotel?

    På Bolt Hotel er udtjekning senest kl. 12:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 14:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Bolt Hotel?

    Gæster kan i øjeblikket forvente at betale 393 kr. i gennemsnit for en nat på Bolt Hotel, Dalian. Indtast dine ønskede rejsedatoer i formularen ovenfor for at finde tilbud fra 284 kr. pr. nat.

  • Er der vaskeservice på Bolt Hotel?

    Ja, der er vaskeservice for gæsterne på Bolt Hotel, Dalian.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Dalian?

    Der er 2.086 udbydere for hoteller i Dalian fra august 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Dalian?

    Priser for hoteller i Dalian opdateres dagligt.

Places of interest near Bolt Hotel

Attractions in Dalian, Kina curated by momondo

Beliggenhed: Bolt Hotel, 4 Xinggong Street (Xinggong Jie), Dalian 116021

Populære seværdigheder

Dalian Peoples Stadium2,0 km
Golden Sandy Beach5,4 km

momondo’s favorite Dalian hotels

Sun Moon Lake Hotel Dalian

No.1, Xin'an Street, Zhongshan District, Dalian

8,4
3 stjerner

179 kr.

New World Dalian Hotel

41 Renmin Road, Dalian

9,0
5 stjerner

474 kr.

Dalian International Airport Hotel

No 98 Yingke Road, Dalian

10,0
4 stjerner

352 kr.

The Castle Hotel, a Luxury Collection Hotel, Dalian

No. 600 Binhai West Road, Dalian

8,6
5 stjerner

974 kr.

Furama Hotel Dalian

60 Renmin Road, Dalian

8,7
5 stjerner

385 kr.

Dalian Grand Continent International

No. 18 Sheng Li Square, Dalian

7,9
4 stjerner

167 kr.

Aloft Dalian

18-1 Luxun Road, Dalian

7,4
4 stjerner

493 kr.

Shangri-La Dalian

66 Renmin Road, Dalian

8,8
5 stjerner

510 kr.

Nearby accommodation in Dalian

Zhongshan

See more

Hilton Dalian

No.1 Gangpu Road, Dalian

8,3
5 stjerner

679 kr.

Se hoteltilbud

Pullman Dalian

No 92 Jiefang Road, Dalian

8,4
5 stjerner

480 kr.

Se hoteltilbud

Conrad Dalian

No.31 East Renmin Road, Dalian

8,7
5 stjerner

820 kr.

Se hoteltilbud

Furama Hotel Dalian

60 Renmin Road, Dalian

8,7
5 stjerner

385 kr.

Se hoteltilbud

Aloft Dalian

18-1 Luxun Road, Dalian

7,4
4 stjerner

493 kr.

Se hoteltilbud

Shangri-La Dalian

66 Renmin Road, Dalian

8,8
5 stjerner

510 kr.

Se hoteltilbud

Intercontinental Hotels Dalian By IHG

No.6 Youhao Square, Zhongshan District, Dalian

8,7
5 stjerner

416 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Nikko Dalian

No 123 Chang Jiang Road, Zhongshan Dist, Dalian

8,2
4 stjerner

356 kr.

Se hoteltilbud

Atour Hotel Zhongshan Square Dalian

No.16, Minyi Street, Zhongshan, Dalian

9,7
4 stjerner

256 kr.

Se hoteltilbud

Xigang

See more

Oligoya Hotel (Dalian Railway Station Branch)

No. 26 Bo'ai Street, Dalian

3 stjerner

77 kr.

Se hoteltilbud

JI Hotel (Dalian People's Square Dongguan Street)

No.706 Changjiang Road, Dalian

3 stjerner

282 kr.

Se hoteltilbud

Spring Hotel

No. 28 Wusi Road, Xigang District, Dalian

10,0
3 stjerner

162 kr.

Se hoteltilbud

Maison New Century Hotel People's Square Municipal Government Dalian

No.78 Xinkai Road, Dalian

4 stjerner

211 kr.

Se hoteltilbud

Sweetland Hotel

No. 171 Changchun Road, Dalian

5 stjerner

282 kr.

Se hoteltilbud

Shahekou

See more

Dalian Sanhe Hotel

No.929 Xinan Road, Dalian

3 stjerner

250 kr.

Se hoteltilbud

The Castle Hotel, a Luxury Collection Hotel, Dalian

No. 600 Binhai West Road, Dalian

8,6
5 stjerner

974 kr.

Se hoteltilbud

Grand Hyatt Dalian

No. 33 C 3 Zone, Xinghai Square, Dalian

8,4
5 stjerner

1.012 kr.

Se hoteltilbud

Bayshore Hotel Dalian

No. 32 C1 Area Xinghai Square, Dalian

6,7
4 stjerner

333 kr.

Se hoteltilbud

Jinjiang Inn Dalian Lianhe Road

No.151 Lianhe Road, Dalian

7,7
3 stjerner

83 kr.

Se hoteltilbud

Lily Yue (Dalian Malan Square Liaoning Normal University)

No. 52 Lanyuan Street, Malan Plaza, Dalian

2,0
3 stjerner

218 kr.

Se hoteltilbud

Crowne Plaza Dalian Xinghai By IHG

60-1 Binhe Street, Shahekou District, Dalian

9,2
3 stjerner

602 kr.

Se hoteltilbud

Cyts Shanshui Trends Hotel (Dalian Xinghai Park Dufe)

No.721, Zhongshan Road, Dalian

8,1
3 stjerner

115 kr.

Se hoteltilbud

Buzz Lightyear Youth Hostel

No.16 Haiwan Street, Dalian

7,9
2 stjerner

115 kr.

Se hoteltilbud

Ganjingzi

See more

Dalian International Airport Hotel

No 98 Yingke Road, Dalian

10,0
4 stjerner

352 kr.

Se hoteltilbud

Mango Business Holiday Apartment (Dalian South China Plaza)

Dalian

147 kr.

Se hoteltilbud

Atour X Hotel Dalian Huanan Plaza Huadong Road

No. 2, Qianshan Road, Dalian

7,0
4 stjerner

205 kr.

Se hoteltilbud

Hi Chance (Dalian) Science & Technology Center

No.507 Huangpu road, Dalian

8,8
4 stjerner

541 kr.

Se hoteltilbud

Crowne Plaza Dalian Sports Center By IHG

No.26 Sports Center Ganjingzi District, Dalian

7,8
3 stjerner

563 kr.

Se hoteltilbud

Greentree Inn Dalian Zhoushuizi Airport

No.6 Yingke Road, Dalian

7,3
2 stjerner

250 kr.

Se hoteltilbud

Atour Hotel Dalian North Station Huanan Plaza

No. 79 East Hui'ai Road, Dalian

9,3
4 stjerner

256 kr.

Se hoteltilbud

Atour Hotel Dalian Airport

No. 3 Yingke Road, Dalian

8,9
4 stjerner

256 kr.

Se hoteltilbud

Atour X Hotel Dalian High-tech Tengfei Software Park

No. 62 Guantao Road, Dalian

8,0
4 stjerner

205 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Dalian på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tir. 1.9
ons. 2.9

Find bedre resultater til dit ophold i Dalian

Populære byer i Kina