Hotel Du Parc Hanoi

5-stjernet hotel med Udendørspool

5 stjerner
8,9
Meget god
baseret på 951 anmeldelser
951 verificerede bedømmelser
man. 19.10
-
tir. 20.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
190 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
190 kr.
Superior-værelse, ukendt sengetype
319 kr.
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
469 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Hotel Du Parc Hanoi room price & deals

man. 19.10
-
tir. 20.10
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 2 x to enkeltsenge
Executive-værelse, 1 x to enkeltsenge
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Café
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference

Hotel Du Parc Hanoi Reviews

8,9
Meget god
951 verificerede bedømmelser
Fantastisk
560
Meget god
210
God
84
Okay
39
Rimelig
26
Middelmådig
14
Dårlig
19
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hotel Du Parc Hanoi room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvordan er Hotel Du Parc Hanoi prissat i forhold til andre 5-stjernede hoteller i Hanoi?

    Der er en forskel i den gennemsnitlige pris på 529 kr./nat for 5-stjernede hoteller i Hanoi (1.089 kr./nat) og en gennemsnitlig pris på Hotel Du Parc Hanoi (560 kr./nat).

  • Hvor langt er Hotel Du Parc Hanoi fra Hanoi Noi Bai?

    Turen fra Hanoi Noi Bai til Hotel Du Parc Hanoi kommer til at tage omkring 42 min. alt afhængig af trafikken, og har en distance på 22,9 km. Hoteller i de mest populære områder er som regel omgivet af mere trafik, hvilket giver en øget rejsetid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Hotel Du Parc Hanoi fra Hanoi Noi Bai?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Hanoi Noi Bai til Hotel Du Parc Hanoi, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos Hotel Du Parc Hanoi?

    Ja, Hotel Du Parc Hanoi har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i Hanoi for dem, der er på udkig efter noget andet. En af de nemmeste måder at få mad på for Hanoi gæster, der bor i Hotel Du Parc Hanoi, er at bestille roomservice, som er tilgængelig for alle hotellets gæster.

  • Har Hotel Du Parc Hanoi en pool?

    Ja. Mange af momondos brugere, der rejser til Hanoi, leder specifikt efter hoteller med en pool. Hotel Du Parc Hanoi har mange regler og retningslinjer ift. brug af pool, så sørg for at spørge ind til pool-åbningstider mv.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel Du Parc Hanoi?

    Du kan komme igennem til hovednummeret på +84 243 822 3535.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel Du Parc Hanoi?

    Ja, Hotel Du Parc Hanoi har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Hotel Du Parc Hanoi?

    Ja, der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på Hotel Du Parc Hanoi. Du kan få åbningstiderne oplyst ved at spørge i receptionen ved check-in.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Hotel Du Parc Hanoi?

    Du kan planlægge at komme efter kl. 14:00 for at tjekke ind. Udtjekning er kl. 12:00. Vi råder dig til at underrette receptionen så tidligt som muligt, hvis du har særlige ønsker.

  • Hvor meget koster et værelse på Hotel Du Parc Hanoi?

    De billigste tilbud, der er fundet, starter fra kun 479 kr. pr. nat. Gennemsnitsprisen for værelser på Hotel Du Parc Hanoi ligger i øjeblikket på ca. 886 kr./nat. Indtast dine datoer i formularen ovenfor for at se mere.

  • Er der vaskeservice på Hotel Du Parc Hanoi?

    Ja, der er vaskeservice for gæsterne på Hotel Du Parc Hanoi, Hanoi.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Hanoi?

    Antallet af udbydere for hoteller i Hanoi er 8.212 fra oktober 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Hanoi?

    Priser for hoteller i Hanoi opdateres dagligt.

Places of interest near Hotel Du Parc Hanoi

Attractions in Hanoi, Vietnam curated by momondo
Beliggenhed: Hotel Du Parc Hanoi, 84 Tran Nhan Tong Street, Hanoi

Top landmarks

  • Hoa Lo Prison Museum0.9 km
  • National Library of Vietnam1.2 km
  • Temple of Literature1.3 km
  • St. Joseph Cathedral1.4 km
  • Hoan Kiem søen1.6 km
  • Vietnam Military History Museum1.6 km
  • National Museum of Fine Arts1.6 km
  • Hanoi City Centre1.7 km
  • Hanoi Opera House1.8 km
  • Hanoi Citadel1.9 km
  • National Museum of Vietnamese History2 km
  • Ho Chi Minh Museum2.2 km

momondo’s favorite Hanoi hotels

Bendecir Hotel & Spa

27 Lo Su, Hoan Kiem, Hanoi

8,5
4 stjerner

300 kr.

Hanoi Harmonia Hotel & Spa

98 Hang Gai Street, Hanoi

8,7
4 stjerner

314 kr.

Hanoi Brilliant Hotel and Spa

44 Hang Trong - Hoan Kiem, Hanoi

9,0
4 stjerner

445 kr.

Hanoi A83

83/10 Xa Dan Street, Dong Da Dist, Hanoi

7,3
3 stjerner

173 kr.

May De Ville Corner Hotel

24 Han Thuyen Street, Hanoi

9,5
5 stjerner

394 kr.

The Emissary Hanoi Hotel & Spa

22/5 Hang Voi Street, Ly Thai To Ward, Hanoi

9,0
4 stjerner

346 kr.

Grand Plaza Hotel Hanoi

117 Tran Duy Hung, Hanoi

8,4
5 stjerner

664 kr.

Hanoi Splendid Premium Hotel

36 Lo Su, Ly Thai To, Hoan Kiem Ha Noi, Hanoi

9,1
5 stjerner

582 kr.

Hanoi Marvellous Hotel & Spa

55 Duong Thanh Street, Hanoi

9,0
4 stjerner

380 kr.

Nearby accommodation in Hanoi

Tay Ho

See more

Tuna Homestay

Ngo 445 L C Long Quan, Hanoi

8,0
1 stjerne

40 kr.

Se hoteltilbud

Nam Tu Liem

See more

Viet Stay Pho Nhon 2- Campus View Home

31 lô 2.4 Tu hoàng 31 Lô 2.4 Tái Định Cư, Tu Hoàng, Dai Tu

60 kr.

Se hoteltilbud

Water puppet nest - private and cozy space for you

Hanoi

8,1

73 kr.

Se hoteltilbud

Vinhomes Smart City by Emily in Town

Tây Mỗ, Hanoi

4 stjerner

153 kr.

Se hoteltilbud

Vinhomes Smart City by Emily in Town

Hanoi

9,0

160 kr.

Se hoteltilbud

Studio Luxury Sakura - Vinhome Smart city Mỹ Đình

Hanoi

9,2

127 kr.

Se hoteltilbud

1 Bedroom Vinhomes Smart City

Hanoi

120 kr.

Se hoteltilbud

Hn Eth Smart City Resident - Tay Mo

Hanoi

173 kr.

Se hoteltilbud

Masteri West Heights - Vinhomes Smart City

Hanoi

8,8

147 kr.

Se hoteltilbud

Troy House - Masteri West Heights - Ha Noi

Vinhomes Smart City, Xpxr+75, Tay Mo, Hanoi

5 stjerner

153 kr.

Se hoteltilbud

Cau Giay

See more

The Little Hanoi - Cool Apartment - Lakeside

61 Ngõ 175 Đường Lạc Long Quân, Hanoi

8,5
3 stjerner

80 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Hanoi på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
man. 19.10
tir. 20.10

Find bedre resultater til dit ophold i Hanoi

Populære byer i Vietnam