The Canggu Boutique Villas

Feriebolig med Privat pool

Vurderet til klasse 0
9,0
Fantastisk
baseret på 611 anmeldelser
611 verificerede bedømmelser
man. 26.10
-
tir. 27.10
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for The Canggu Boutique Villas
Udbyder for The Canggu Boutique Villas
Udbyder for The Canggu Boutique Villas
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About The Canggu Boutique Villas, North Kuta

Renlighed
9,1
Komfort
9,2
Beliggenhed
8,8
Serviceydelser
9,4
Ansatte
9,5
Valuta for pengerne
9,1
Overnatningsstedet har en udendørs pool, concierge-tjenester og vaskeservice. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis parkeringsservice. Andre faciliteter inkluderer vaskeri på stedet, en døgnåben reception og hjælp med udflugter/billetter. The Canggu Boutique Villas har 9 værelser med aircondition og private pools samt minibar. 32-tommers LED-tv med kabelkanalerkanaler. Badeværelserne har separat badekar og bruser med boblebadekar og brusehoved med spredningseffekt, badekåber og gratis toiletartikler. Gæster kan altid komme på nettet via den gratis trådløse internetforbindelse (hastighed: 50+ Mbit/s). Af forretningsvenlige faciliteter kan nævnes skriveborde, pengeskabe og telefon. Værelserne kan desuden have gratis mineralvand og kaffe-/temaskine. Rengøring tilbydes dagligt, og der kan anmodes om hårtørrer. Fritidsfaciliteterne på dette hotel omfatter en udendørs pool.

The Canggu Boutique Villas room price & deals

man. 26.10
-
tir. 27.10

Villa Amenities & Facilities

  • Privat pool
  • Udendørspool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Udendørs ildsted
  • Terrasse/gårdhave
  • Balkon
  • Udendørsspiseområde
  • Aircondition
  • Kaffemaskine

The Canggu Boutique Villas Reviews

9,0
Fantastisk
611 verificerede bedømmelser
Fantastisk
298
Meget god
139
God
90
Okay
30
Rimelig
17
Middelmådig
13
Dårlig
24
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

The Canggu Boutique Villas room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Licensnummer: 1710240047216, 55193

Frequently asked questions

  • Hvor langt er The Canggu Boutique Villas fra Denpasar Bali Ngurah Rai?

    Hvis der ikke er trafik burde den 9,9 km køretur mellem Denpasar Bali Ngurah Rai og The Canggu Boutique Villas kun tage omkring 18 min.. Hvis dit hotel ligger i et storbyområde, kan rejsetiden være længere på grund af øget trafik.

  • Hvad er den bedste måde at komme til The Canggu Boutique Villas fra Denpasar Bali Ngurah Rai?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Denpasar Bali Ngurah Rai til The Canggu Boutique Villas, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos The Canggu Boutique Villas?

    Hvis du bor hos The Canggu Boutique Villas, er du meget velkommen til at bestille mad gennem hotellets room service menu.

  • Har The Canggu Boutique Villas en pool?

    Ja, The Canggu Boutique Villas har en pool som gæster kan benytte. Typisk er der restriktioner ift. brug af poolen baseret på tidspunkt. Sørg derfor altid for at tale med receptionen før du bruger poolen.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos The Canggu Boutique Villas?

    Ja, The Canggu Boutique Villas har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på The Canggu Boutique Villas?

    Den almindelige udtjekning på The Canggu Boutique Villas er kl. 12:00. Gæsterne kan tjekke ind efter kl. 14:00.

  • Hvor meget koster et værelse på The Canggu Boutique Villas?

    Gæster kan i øjeblikket forvente at betale 435 kr. i gennemsnit for en nat på The Canggu Boutique Villas, North Kuta. Indtast dine ønskede rejsedatoer i formularen ovenfor for at finde tilbud fra 170 kr. pr. nat.

  • Er der vaskeservice på The Canggu Boutique Villas?

    Overnatningsstedet har vaskeservicer for alle gæster.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i North Kuta?

    Fra oktober 2026 er der 8.253 udbydere at vælge mellem for hoteller i North Kuta.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i North Kuta?

    Priser for hoteller i North Kuta blev sidst opdateret i dag.

Places of interest near The Canggu Boutique Villas

Attractions in North Kuta, Indonesien curated by momondo
Beliggenhed: The Canggu Boutique Villas, North Kuta 80361

Top landmarks

  • Berawa Beach1 km
  • Canggu kyststrækning1.4 km
  • Canggu Beach1.7 km
  • Petitenget Temple2.3 km
  • Echo Beach2.6 km

momondo’s favorite North Kuta hotels

Koa D Surfer Hotel

Sri Khayangan 88, Jalan Pantai Berawa, Berawa, Canggu, Bali, North Kuta

8,4
3 stjerner

206 kr.

The Kirana Canggu Hotel

Jl. Raya Batu Bolong, 29, North Kuta

8,0
4 stjerner

200 kr.

Legong Keraton Beach Hotel

Jl. Pantai Berawa No.1, Tibubeneng, Kec. Kuta Utara, North Kuta

8,3
3 stjerner

277 kr.

Lebak Bali Residence

Jalan Pantai Batu Bolong No 23B, North Kuta

8,4
3 stjerner

239 kr.

Hotel Tugu Bali, Canggu

Jalan Batu Bolong, Canggu Beach, N/A 1, North Kuta

9,2
5 stjerner

1.337 kr.

Grand Balisani Suites

Jalan Batubelig Beach, North Kuta

8,1
4 stjerner

253 kr.

Nearby accommodation in North Kuta

Kerobokan Kelod

See more

Amalfi Hotel Seminyak

Jl. Petitenget, Kendal No. 8, Denpasar

8,1
3 stjerner

120 kr.

Se hoteltilbud

Desa Potato Head Bali

Jl. Petitenget Seminyak, Kec. Kuta Utara, Kabupaten Badung, Bali No.51B, Kuta

9,3
5 stjerner

1.226 kr.

Se hoteltilbud

Jambuluwuk Oceano Seminyak Hotel

Jl. Petitenget 108, Denpasar

8,1
5 stjerner

238 kr.

Se hoteltilbud

The Trans Resort Bali

Jalan Kerobokan, Denpasar

9,3
5 stjerner

726 kr.

Se hoteltilbud

Viva Dash Hotel Seminyak

Jl Petitenget, Kerobokan, No 468x, Denpasar

8,6
4 stjerner

200 kr.

Se hoteltilbud

d'primahotel Seminyak

Jl. Kayu Jati No 16, Kuta

8,0
4 stjerner

173 kr.

Se hoteltilbud

Daun Bali Seminyak Hotel

Jl. Petitenget No. 08, Denpasar

8,7
4 stjerner

166 kr.

Se hoteltilbud

Four Points by Sheraton Bali, Seminyak

Jalan Petitenget Gang Cendrawasih No.99, Kuta

8,3
4 stjerner

465 kr.

Se hoteltilbud

Tonys Villas & Resort Seminyak - Bali

Jalan Petitenget, Kuta

8,9
4 stjerner

384 kr.

Se hoteltilbud

Dalung

See more

Escotel Majestica

Jl Tuka Gg Satria, Kuta

9,4
2 stjerner

60 kr.

Se hoteltilbud

Kts Balinese Villas

Jl. Beringin Gang Untung No.71, North Kuta

8,8
4 stjerner

239 kr.

Se hoteltilbud

Bali Brother Guest House

235 Jalan Dahlia, North Kuta

9,0
3 stjerner

80 kr.

Se hoteltilbud

Maisaba Coliving Cempaka

95Q939J, Jl. Cempaka, Dalung, Kec. Kuta Utara, Kabupaten Badung, Bali, Denpasar

8,7
2 stjerner

93 kr.

Se hoteltilbud

Cove Padonan Inn

Jalan Beringin No.34 Padonan Inn, North Kuta

6,1
2 stjerner

67 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til North Kuta på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
man. 26.10
tir. 27.10

Find bedre resultater til dit ophold i North Kuta

Populære byer i Indonesien