Muzik Hotel - Ximen Station Branch

3-stjernet hotel med Roomservice

3 stjerner
8,6
Meget god
baseret på 2343 anmeldelser
2.343 verificerede bedømmelser
lør. 26.9
-
søn. 27.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
211 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Superior-værelse, ukendt sengetype
211 kr.
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
243 kr.
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
250 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Muzik Hotel - Ximen Station Branch room price & deals

lør. 26.9
-
søn. 27.9
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
243 kr.
pr. nat inkl. moms
Deluxe-værelse, 1 dobbeltseng
643 kr.
pr. nat inkl. moms
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Internet
  • Hårtørrer
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Muzik Hotel - Ximen Station Branch Reviews

8,6
Meget god
2343 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1252
Meget god
517
God
248
Okay
142
Rimelig
84
Middelmådig
57
Dårlig
43
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Muzik Hotel - Ximen Station Branch room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Licensnummer: 417

Frequently asked questions

  • Hvordan er Muzik Hotel - Ximen Station Branch prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Taipei?

    3-stjerners hoteller Taipei koster typisk 552 kr./nat, men Muzik Hotel - Ximen Station Branch kan typisk bestilles til 257 kr./nat, og har fået den samme vurdering som konkurenterne.

  • Hvor langt er Muzik Hotel - Ximen Station Branch fra Taipei Sung Shan?

    Afstanden fra Taipei Sung Shan til Muzik Hotel - Ximen Station Branch og omvendt er 4,7 km og den samlede kørsel er på omkring 8 min.. Rejsetiden varierer afhængig af tidspunkt og trafik.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Muzik Hotel - Ximen Station Branch fra Taipei Sung Shan?

    Et meget populært valg for rejsene, der bor på Muzik Hotel - Ximen Station Branch er at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra Taipei Sung Shan direkte til hotellet.

  • Er der mad tilgængelig hos Muzik Hotel - Ximen Station Branch?

    Hvis du bor hos Muzik Hotel - Ximen Station Branch, er du meget velkommen til at bestille mad gennem hotellets room service menu.

  • Har Muzik Hotel - Ximen Station Branch en pool?

    På nuværende tidspunkt viser vores data, at der ikke er en pool tilgængelig hos Muzik Hotel - Ximen Station Branch. Men nogle hoteller laver renoveringer, der kan medføre store ændringer på bygningen. For et mere nøjagtigt svar er det bedst at ringe direkte til hotellet på +886 223 116 168.

  • Hvad er telefonnummeret til Muzik Hotel - Ximen Station Branch?

    Hvis du har spørgsmål vedrørende Muzik Hotel - Ximen Station Branch eller din reservation, så kan du ringe direkte til receptionen på +886 223 116 168.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Muzik Hotel - Ximen Station Branch?

    Ja, Muzik Hotel - Ximen Station Branch har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Muzik Hotel - Ximen Station Branch?

    Du kan planlægge at komme efter kl. 15:00 for at tjekke ind. Udtjekning er kl. 12:00. Vi råder dig til at underrette receptionen så tidligt som muligt, hvis du har særlige ønsker.

  • Hvor meget koster et værelse på Muzik Hotel - Ximen Station Branch?

    Prisen varierer afhængigt af den værelsestype, du foretrækker, og dine rejsedatoer. Gennemsnitsprisen pr. nat på Muzik Hotel - Ximen Station Branch, Taipei, er 589 kr., men du kan finde gode tilbud på helt ned til 203 kr.. Du kan finde priser til din rejse i formularen ovenfor.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Taipei?

    Fra september 2026 er der 1.465 udbydere at vælge mellem for hoteller i Taipei.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Taipei?

    Priser for hoteller i Taipei blev sidst opdateret i dag.

Places of interest near Muzik Hotel - Ximen Station Branch

Attractions in Taipei, Taiwan curated by momondo
Beliggenhed: Muzik Hotel - Ximen Station Branch, 6F, No. 90, Section 1, Zhonghua Road, Taipei 108

Top landmarks

  • Ximending210 m
  • โรงละครเรดเฮ้าส์355 m
  • อาคารสำนักงานประธานาธิบดี0.6 km
  • Taipei Bus Station1 km
  • โรงละครและคอนเสิร์ตแห่งชาติ1.4 km
  • อนุสรณ์สถานเจียงไคเช็ค1.7 km
  • ตลาดค้าหยกและดอกไม้ไทเปเจี้ยนกั๋ว3 km
  • วนอุมยานต้าอัน3.2 km
  • พิพิธภัณฑ์วิจิตรศิลป์ไทเป3.4 km
  • มหาวิทยาลัยแห่งชาติไต้หวัน4.3 km
  • มหาวิทยาลัยวิทยาศาสตร์และเทคโนโลยีแห่งชาติไต้หวัน4.8 km
  • ตลาดกลางคืนซีหลิน5.1 km

momondo’s favorite Taipei hotels

Wholesome Hotel

No.247, Guangzhou St., Wanhua Dist., Taipei

8,2
3 stjerner

313 kr.

Holiday Inn Express Taipei Train Station by IHG

No. 73, Sec. 1 Chongqing North Road, Taipei

8,1
3 stjerner

612 kr.

Green World Grand Nanjing

No. 8, Section 3, Nanjing East Road, Taipei

8,4
4 stjerner

362 kr.

The Grand Hotel

1 Zhongshan N Road Sec 4, Taipei

8,7
5 stjerner

601 kr.

Grand Victoria Hotel

168 Jingye 4th Road, Taipei

9,0
5 stjerner

743 kr.

Green World Zhongxiao

No.180, Section. 4, Zhongxiao East Road, Taipei

8,3
4 stjerner

331 kr.

Forward Hotel Taipei Nangang

No. 23, Sanchong Rd., Nangang District, Taipei

8,6
3 stjerner

369 kr.

Cloud Hotel

24 Chang Chun Road, Taipei

8,1
4 stjerner

301 kr.

Cosmos Hotel Taipei

No.43, Sec. 1, Zhongxiao W. Rd., Taipei

8,7
5 stjerner

513 kr.

Nearby accommodation in Taipei

Beitou District

See more

Beitou Sweetme Hotspring Resort

No.224, Guangming Rd., Taipei

8,5
3 stjerner

853 kr.

Se hoteltilbud

Grand Pleasure Spring Hotel

No. 26, Zhongshan Rd. Beitou, Taipei, Taipei

8,1
3 stjerner

261 kr.

Se hoteltilbud

Chyuan Du Spring Resort

No. 220, Guangming Road, Taipei

8,3
3 stjerner

410 kr.

Se hoteltilbud

Radium Kagaya Taipei

No.236, Guangming Road, Taipei

9,0
4 stjerner

1.694 kr.

Se hoteltilbud

Walker Hotel - Chengde

2F, No. 236, Section 7, Chengde Road, Taipei

7,3
3 stjerner

150 kr.

Se hoteltilbud

Wellspring By Silks Beitou

Quanyuan Road 19, Beitou District, Taipei

9,0
5 stjerner

1.512 kr.

Se hoteltilbud

Grand View Resort Beitou

No. 30, Youya Rd., Beitou Dist., Taipei

9,3
5 stjerner

2.363 kr.

Se hoteltilbud

Walker Motel

No.236, Sec. 7, Chengde Rd., Taipei

7,7
3 stjerner

280 kr.

Se hoteltilbud

Aloft Taipei Beitou

No 1 Lane 300 Daye Road Beitou District, Taipei

8,6
4 stjerner

635 kr.

Se hoteltilbud

Zhongshan District

See more

Backpackers Hostel - Taipei Changchun

2f, No.6, Alley 258, Changchun Road, Taipei

7,8
2 stjerner

120 kr.

Se hoteltilbud

Beauty Hotels Taipei - Hotel Bchic

No.25, Sec. 2, Xinsheng N. Rd., Taipei

8,0
3 stjerner

224 kr.

Se hoteltilbud

Green World Grand Nanjing

No. 8, Section 3, Nanjing East Road, Taipei

8,4
4 stjerner

362 kr.

Se hoteltilbud

Grand Victoria Hotel

168 Jingye 4th Road, Taipei

9,0
5 stjerner

743 kr.

Se hoteltilbud

The Grand Hotel

1 Zhongshan N Road Sec 4, Taipei

8,7
5 stjerner

601 kr.

Se hoteltilbud

Cloud Hotel

24 Chang Chun Road, Taipei

8,1
4 stjerner

301 kr.

Se hoteltilbud

The Landis Taipei

41 Min Chuan East Road, Taipei

8,9
5 stjerner

684 kr.

Se hoteltilbud

Fx Hotel Taipei Nanjing East Road Branch

No. 131, Sec. 3, Nanjing E. Rd., Taipei

8,2
4 stjerner

267 kr.

Se hoteltilbud

The Tango Taipei Changan

No.80, Linsen N. Rd., Zhongshan Dist., Taipei

8,7
4 stjerner

560 kr.

Se hoteltilbud

Datong District

See more

V-one Hotel - Ningxia No. 2 Inn

No.2, Ningxia Rd., Taipei

8,1
3 stjerner

216 kr.

Se hoteltilbud

Santos Hotel

No. 49, Sec. 3, Cheng De Road, Taipei

8,1
4 stjerner

313 kr.

Se hoteltilbud

If Inn

No.195-2 2 Sec Yanping North Road, Taipei

8,4
3 stjerner

658 kr.

Se hoteltilbud

Hù House - Taipei

No.174, Section 2, Chongqing North Road, Taipei

8,2

387 kr.

Se hoteltilbud

Lumos Inn

2F., No.255, Sec. 2, Yanping N. Rd, Taipei

8,4
3 stjerner

256 kr.

Se hoteltilbud

Cu Hotel Taipei

No 198, Minsheng W Rd., Datong Dist., Taipei

8,3
3 stjerner

288 kr.

Se hoteltilbud

Bridge Living

2F.,No.29, Sec. 3, Chongqing N. Rd, Taipei

8,0
3 stjerner

228 kr.

Se hoteltilbud

Jian Shan Hotel

No.182, Guisui St, Taipei

8,6
3 stjerner

274 kr.

Se hoteltilbud

Songshan District

See more

Guide Hotel Taipei Bade

No 213 Section 4 Bade Road, Taipei

7,7
4 stjerner

283 kr.

Se hoteltilbud

Taipei Fullerton Hotel-Maison North

No.315, Fuxing N. Rd., Taipei

9,0
4 stjerner

697 kr.

Se hoteltilbud

City Suites - Taipei Nandong

No. 411, Section 5, Nanjing East Road, Taipei

8,4
4 stjerner

332 kr.

Se hoteltilbud

Simple + Hotel

No. 52, Lane 4, Dunhua North Road, Taipei

8,8
3 stjerner

443 kr.

Se hoteltilbud

Illume Taipei

No. 100 Dun Hua North Road, Taipei

8,6
4 stjerner

601 kr.

Se hoteltilbud

Mandarin Oriental, Taipei

158 Dunhua North Road, Taipei

9,1
5 stjerner

2.336 kr.

Se hoteltilbud

arTree Hotel

No.76, Sec. 3, Bade Rd., Songshan Dist., Taipei

9,1
4 stjerner

668 kr.

Se hoteltilbud

Waterfront Hotel

No.112, Songhe St., Taipei

8,7
3 stjerner

375 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Taipei på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
lør. 26.9
søn. 27.9