Hotel Listel Shinjuku

3-stjernet hotel med Restaurant

3 stjerner
7,6
God
baseret på 3061 anmeldelser
3.061 verificerede bedømmelser
fre. 2.10
-
lør. 3.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
329 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, ukendt sengetype
329 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
385 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
386 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Hotel Listel Shinjuku room price & deals

fre. 2.10
-
lør. 3.10
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Prisen inkluderer sandsynligvis ikke turistskatter, der opkræves af rejsende på hotellet.

Hotel Amenities & Facilities

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Møde/banket-faciliteter
  • Internet
  • Parkering

Hotel Listel Shinjuku Reviews

7,6
God
3061 verificerede bedømmelser
Fantastisk
872
Meget god
675
God
612
Okay
413
Rimelig
234
Middelmådig
126
Dårlig
129
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hotel Listel Shinjuku room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Licensnummer: 58新保衛環第20026号

Frequently asked questions

  • Hvordan er Hotel Listel Shinjuku prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Tokyo?

    Hotel Listel Shinjuku er 412 kr. billigere end et 3 stjernet hotel i gennemsnittet koster i Tokyo. Du kan normalvis finde en pris på 454 kr. for et ophold hos Hotel Listel Shinjuku.

  • Hvor langt er Hotel Listel Shinjuku fra Tokyo Haneda?

    Afstanden fra Tokyo Haneda til Hotel Listel Shinjuku og omvendt er 17,2 km og den samlede kørsel er på omkring 32 min.. Rejsetiden varierer afhængig af tidspunkt og trafik.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Hotel Listel Shinjuku fra Tokyo Haneda?

    Hvis du er interesseret i at leje en bil til turen mellem Tokyo Haneda og hotellet, kan du få ro i sindet ved at vide at Hotel Listel Shinjuku tilbyder parkering ved hotellet. Biludlejning i området koster typisk 245 kr./dag for udlejning af en basismodel. Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Tokyo Haneda til Hotel Listel Shinjuku, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos Hotel Listel Shinjuku?

    Hotel Listel Shinjuku har restaurant på hotellet som både overnattene og besøgende kan benytte. Spørg efter åbningstider i receptionen eller ring til Hotel Listel Shinjuku på +81 333 500 123. Gæster, der bor på Hotel Listel Shinjuku, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har Hotel Listel Shinjuku en pool?

    Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Hotel Listel Shinjuku. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Hotel Listel Shinjuku er +81 333 500 123.

  • Hvor tæt er Hotel Listel Shinjuku på Tokyo centrum?

    Hotel Listel Shinjuku er 5,3 km væk fra Tokyo centrum, som er rigt på seværdigheder som fx. Akihabara.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel Listel Shinjuku?

    For at få assistance fra en medarbejder hos Hotel Listel Shinjuku skal du ringe på +81 333 500 123.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel Listel Shinjuku?

    Ja, Hotel Listel Shinjuku har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Hotel Listel Shinjuku?

    På Hotel Listel Shinjuku er udtjekning senest kl. 11:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 14:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Hotel Listel Shinjuku?

    855 kr./nat er en god gennemsnitspris lige nu, og nogle brugere har rapporteret om tilbud fra kun 336 kr./nat. Priserne kan dog ændre sig, afhængigt af hvornår på året du booker, den værelsestype, du foretrækker, osv. Udfyld formularen ovenfor for at få tilbud på din rejse.

  • Er der vaskeservice på Hotel Listel Shinjuku?

    Ja, der er vaskeservice for gæsterne på Hotel Listel Shinjuku, Tokyo.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Tokyo?

    Fra september 2026 er der 12.063 udbydere at vælge mellem for hoteller i Tokyo.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Tokyo?

    Priser for hoteller i Tokyo blev sidst opdateret i dag.

Places of interest near Hotel Listel Shinjuku

Attractions in Tokyo, Japan curated by momondo
Beliggenhed: Hotel Listel Shinjuku, 5-3-20 Shinjuku, Tokyo 160-0022

Top landmarks

  • Harajuku2.3 km
  • Central Tokyo2.6 km
  • Nippon Budokan3.5 km
  • Roppongi Hills3.6 km
  • Roppongi3.8 km
  • Kokyo3.8 km
  • Tokyo Dome3.9 km
  • Roppongi Hills Mori Tower3.9 km
  • Tokyo Tårn4.9 km
  • Tokyo Electric Power Company4.9 km
  • Shinbashi5 km
  • Bank of Japan5.5 km

momondo’s favorite Tokyo hotels

Hotel Metropolitan Edmont Tokyo

3-10-8 Iidabashi, Tokyo

9,0
4 stjerner

762 kr.

Hotel Livemax Akasaka Grande

6-4-7 Akasaka, Tokyo

8,1
3 stjerner

376 kr.

Apa Hotel & Resort Ryogoku Ekimae Tower

1-11-10 Yokoami, Tokyo

8,3
3 stjerner

429 kr.

Shinagawa Prince Hotel

4-10-30 Takanawa Minato-ku, Tokyo

8,1
4 stjerner

705 kr.

Hotel Villa Fontaine Grand Tokyo-Ariake

Koto-ku Ariake 2-1-5, Tokyo

8,6
4 stjerner

626 kr.

Shinjuku Washington Hotel Main

Shinjuku-ku, Nishishinjuku 3-2-9, Tokyo

7,9
4 stjerner

635 kr.

Tobu Hotel Levant Tokyo

1-2-2 Kinshi, Sumida-ku, Tokyo

8,9
4 stjerner

704 kr.

Hotel Sunroute Plaza Shinjuku

2-3-1 Yoyogi, Tokyo

8,7
3 stjerner

927 kr.

Apa Hotel Akabane Iwabuchi Ekimae

2-66-8 Akabane, Kita-ku, Tokyo

8,4
3 stjerner

368 kr.

Nearby accommodation in Tokyo

Nerima

See more

Hotel Cadenza Tokyo

5-8-20 Takamatsu, Nerima-ku, Tokyo

7,9
3 stjerner

526 kr.

Se hoteltilbud

Flexstay Inn Ekoda

8-6, Sakaecho, Nerima-ku, Tokyo

7,5
2 stjerner

365 kr.

Se hoteltilbud

Nerima house NR0250

練馬1丁目39−16, Tokyo

7,4
3 stjerner

269 kr.

Se hoteltilbud

大泉学園ヴィラ

Nerima-ku, Nishi-ooizumi 1-19-1, Tokyo

6,6
2 stjerner

337 kr.

Se hoteltilbud

Kyoka House

Tokyo

7,7

352 kr.

Se hoteltilbud

Tokyo Kimi Homestay

Nerima-ku Nukui 4-16-8, Tokyo

3,5
2 stjerner

342 kr.

Se hoteltilbud

Mochida's Guest House

Tokyo

9,4

572 kr.

Se hoteltilbud

豊島園ー kyoka house

Tokyo

6,8

315 kr.

Se hoteltilbud

Sumida

See more

Tora Hotel Asakusa

2-13-3 Higashikomagata, Tokyo

8,4
1 stjerne

342 kr.

Se hoteltilbud

ONE@Tokyo by insomnia

1-19-3, Oshiage, Sumida-ku, Tokyo

8,9
3 stjerner

547 kr.

Se hoteltilbud

Apa Hotel & Resort Ryogoku Ekimae Tower

1-11-10 Yokoami, Tokyo

8,3
3 stjerner

429 kr.

Se hoteltilbud

Richmond Hotel Premier Tokyo Schole

Sumida-ku Oshiage 1, Tokyo

9,3
4 stjerner

691 kr.

Se hoteltilbud

Tobu Hotel Levant Tokyo

1-2-2 Kinshi, Sumida-ku, Tokyo

8,9
4 stjerner

704 kr.

Se hoteltilbud

Fav Tokyo Ryogoku

Tokyo

8,4

869 kr.

Se hoteltilbud

Mimaru Tokyo Kinshicho

Kotobashi, Sumida-ku, 4-11-5, Tokyo

9,3
4 stjerner

1.420 kr.

Se hoteltilbud

Kaika Tokyo by The Share Hotels

2-16-5, Honjo, Sumida Ward, Tokyo

9,0
3 stjerner

650 kr.

Se hoteltilbud

The Gate Hotel Ryogoku by Hulic

Yokoami 1-2-13, Tokyo

9,1
4 stjerner

831 kr.

Se hoteltilbud

Katsushika

See more

J's BackPackers Guest House - Hostel

1-23-7, Takasago, Tokyo

7,1
1 stjerne

92 kr.

Se hoteltilbud

Hostel Hana An

Katsushika-ku, Kanamachi 4-23-11, Tokyo

8,4
1 stjerne

263 kr.

Se hoteltilbud

Smile Hotel Tokyo Shinkoiwa

1-1-3 Higshi Shinkoiwa, Katsushika-ku, Tokyo

8,1
3 stjerner

314 kr.

Se hoteltilbud

Smile Hotel Tokyo Ayase Ekimae

4-8-5 Kosuge Katsushika-ku, Tokyo

7,6
3 stjerner

286 kr.

Se hoteltilbud

Lodging Tokyo Shibamata

東京都葛飾区柴又4丁目9−2 楓ビル, Tokyo

7,2

176 kr.

Se hoteltilbud

Keys House

Katsushika-Ku Tateishi 6-24-5, Tokyo

7,8
1 stjerne

397 kr.

Se hoteltilbud

Yawp! Backpackers - Hostel

8-26-1 Takasago Katsushika-ku, Tokyo

4,0
1 stjerne

145 kr.

Se hoteltilbud

Super Hotel Tokyo Jr Shinkoiwa

1-31-5 Shinkoiwa, Katsushikaku, Tokyo

8,4
3 stjerner

435 kr.

Se hoteltilbud

Nice Hostel Kameari

Katsushika-ku Kameari 5-34-6 Kameari Court, Tokyo

5,6
2 stjerner

243 kr.

Se hoteltilbud

Shibuya

See more

Apa Hotel & Resort Nishishinjuku Gochome Ekimae Tower

3-14-1 Honmachi, Shibuya-ku, Tokyo

8,4
3 stjerner

548 kr.

Se hoteltilbud

Shibuya Tokyu Rei Hotel

1-24-10 Shibuya, Tokyo

8,5
3 stjerner

1.030 kr.

Se hoteltilbud

Shibuya Tobu Hotel

3-1 Udagawa-Cho Shibuya-ku, Tokyo

8,4
3 stjerner

908 kr.

Se hoteltilbud

all day place shibuya

1-17-1 Shibuya, Tokyo

8,4
4 stjerner

1.100 kr.

Se hoteltilbud

Tokyu Stay Shibuya Shin-Minamiguchi

Shibuya 3-26-21, Shibuya-ku, Tokyo

8,3
3 stjerner

1.014 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Sunroute Plaza Shinjuku

2-3-1 Yoyogi, Tokyo

8,7
3 stjerner

927 kr.

Se hoteltilbud

Shibuya Excel Hotel Tokyu

1-12-2, Dogenzaka, Tokyo

8,9
4 stjerner

2.000 kr.

Se hoteltilbud

Do-C Ebisu

1-8-1 Ebisu, Shibuya-ku, Tokyo

7,4
2 stjerner

243 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Graphy Shibuya

1-29-3, Tokyo

8,6
3 stjerner

543 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Tokyo på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
fre. 2.10
lør. 3.10

Find bedre resultater til dit ophold i Tokyo

Populære byer i Japan