Aura Inn Hotel Cairo

3-stjernet hotel med Restaurant

3 stjerner
tir. 1.9
-
ons. 2.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
221 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, ukendt sengetype
221 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
224 kr.
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
229 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Aura Inn Hotel Cairo, Giza

Renlighed
7,4
Komfort
7,5
Beliggenhed
8,5
Serviceydelser
7,4
Ansatte
8,2
Valuta for pengerne
7,2
Med en beliggenhed i Giza, ligger Swiss Inn Hotel Cairo en kort gåtur fra Mohandessin og er udstyret med trådløst internet. Det tilbyder helpension, kaffebar og 24 timers roomservice. Der er en række premium services til rådighed for gæster på Swiss Inn Hotel Cairo som blandt andet inkluderer biludlejnings-skranke, 24 timers sikkerhed og valutaveksling. Personalet er til disposition døgnet rundt og kan foretage bestilling af udflugter og billetter. Gæsterne kan slappe af i det hjemmelige stueområde, eller på deres private altan. De har alle aircondition og tilbyder fladskærms-tv, eget badeværelse, pengeskab på værelset. Til de gæster, der ønsker at opleve de lokale spisesteder, er der et stort udvalg blot et stenkast derfra. Dem der opholder sig på ejendommen kan også nemt besøge attraktioner i nærheden, blandt andet Museum for Egyptiske Antikviteter og Tahrir Square.

Aura Inn Hotel Cairo room price & deals

tir. 1.9
-
ons. 2.9
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Café
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Håndklæder/lagner (mod gebyr)
  • Skraldespande
  • Balsam

Service og bekvemmelighed

  • Vækning
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Hurtig check-out
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception

Bad

  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Ekstra toilet
  • Badekar
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse
  • Walk-in-bad

Tilgængelighed

  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Tilgængelig med elevator
  • Fjerfri pude
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Øverste etager tilgængelige med trapper
  • Rygeområde
  • Privat indgang

Generelt

  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Lydsikrede værelser
  • Telefon
  • Byudsigt
  • Bagageopbevaring

Aktiviteter

  • Zoo
  • Kasino
  • Skønhedssalon
  • Biliard
  • Natklub

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask

Soveværelse

  • Ekstra lange senge (> 2 meter)
  • Stikkontakt nær sengen
  • Tøjstativ

Restauranter

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Café

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Udendørs

  • Balkon
  • Have

Parkering og transport

  • Lufthavnsbus

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine

Aura Inn Hotel Cairo Reviews

7,4
God752 verificerede bedømmelser

Aura Inn Hotel Cairo room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvordan er Aura Inn Hotel Cairo prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Giza?

    Aura Inn Hotel Cairo er 353 kr. billigere end et 3 stjernet hotel i gennemsnittet koster i Giza. Du kan normalvis finde en pris på 250 kr. for et ophold hos Aura Inn Hotel Cairo.

  • Hvor langt er Aura Inn Hotel Cairo fra Kairo?

    Aura Inn Hotel Cairo er 21,8 km fra Kairo. Du kan typisk forvente at det tager 40 min. at køre fra Aura Inn Hotel Cairo til Kairo. Det kan være en idé at tjekke tendenser i trafikken omkring dit hotel, hvis du vil være sikker på at spare tid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Aura Inn Hotel Cairo fra Kairo?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Kairo til Aura Inn Hotel Cairo, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos Aura Inn Hotel Cairo?

    Aura Inn Hotel Cairo har restaurant på hotellet som både overnattene og besøgende kan benytte. Spørg efter åbningstider i receptionen eller ring til Aura Inn Hotel Cairo på +20 237 488 998. En af de nemmeste måder at få mad på for Giza gæster, der bor i Aura Inn Hotel Cairo, er at bestille roomservice, som er tilgængelig for alle hotellets gæster.

  • Har Aura Inn Hotel Cairo en pool?

    Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Aura Inn Hotel Cairo. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Aura Inn Hotel Cairo er +20 237 488 998.

  • Hvad er telefonnummeret til Aura Inn Hotel Cairo?

    Hvis du har spørgsmål vedrørende Aura Inn Hotel Cairo eller din reservation, så kan du ringe direkte til receptionen på +20 237 488 998.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Aura Inn Hotel Cairo?

    Ja, Aura Inn Hotel Cairo har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Aura Inn Hotel Cairo?

    12:00 er tidpunktet for at tjekke ud på Aura Inn Hotel Cairo. Sen udtjekning kan være muligt, men afhænger af hotellet.

  • Hvor meget koster et værelse på Aura Inn Hotel Cairo?

    De billigste tilbud, der er fundet, starter fra kun 233 kr. pr. nat. Gennemsnitsprisen for værelser på Aura Inn Hotel Cairo ligger i øjeblikket på ca. 299 kr./nat. Indtast dine datoer i formularen ovenfor for at se mere.

  • Er der vaskeservice på Aura Inn Hotel Cairo?

    Ja, der er. Kontakt Aura Inn Hotel Cairo, Giza, for at få flere oplysninger om alle vaskeservicer.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Giza?

    Fra august 2026 er der 513 udbydere at vælge mellem for hoteller i Giza.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Giza?

    Priser for hoteller i Giza opdateres dagligt.

Places of interest near Aura Inn Hotel Cairo

Attractions in Giza, Egypten curated by momondo

Beliggenhed: Aura Inn Hotel Cairo, 7 El Hegaz St. From Gamet El Dewal St., Giza 11241

Populære seværdigheder

Gezirah Palace1,0 km
Orman Botanical Gardens2,8 km
Giza Zoo3,4 km
Egyptian Museum3,4 km
Ahmed Shawki Museum3,8 km

momondo’s favorite Giza hotels

Pharaohs Hotel

12 Lotfi Hassouna Street, Giza

6,9
3 stjerner

327 kr.

Giza Pyramids Inn

7 Sphinx Street (abou Al Hool Al Seiahi), Giza

9,0
3 stjerner

135 kr.

Hotel Amarante Pyramids

29 Abou Hazem Street, Giza

7,4
4 stjerner

269 kr.

Pyramisa Suites Hotel Cairo

60 Giza Street, Giza

8,7
5 stjerner

525 kr.

Gawharet Al Ahram Hotel

103, Al Ahram St, Giza

8,2
3 stjerner

211 kr.

Swiss Inn Pyramids Golf Resort

Al Wahat Road, Dream Land 6th of October City, Egypt, Giza

9,0
5 stjerner

578 kr.

Nearby accommodation in Giza

Al Omrania

See more

Hotel Amarante Pyramids

29 Abou Hazem Street, Giza

7,4
4 stjerner

269 kr.

Se hoteltilbud

Barceló Cairo Pyramids

229 Al Haram Street | Gizah - El Cairo, Kairo

7,6
4 stjerner

480 kr.

Se hoteltilbud

Hor Moheb Hotel

429 Pyramids Road, Kairo

8,0
3 stjerner

147 kr.

Se hoteltilbud

Sneferu Pyramids Golden Gate

Fahmy Youssef, Kairo

5,5
3 stjerner

141 kr.

Se hoteltilbud

Azal Pyramids Hotel

252 Haram Street, Giza

9,0
4 stjerner

352 kr.

Se hoteltilbud

verssailles pyramids hotel

15 Abu El-Fada St, of Al-Ahram St, Kairo

8,8
3 stjerner

154 kr.

Se hoteltilbud

Al Dokki

See more

Sheraton Cairo Hotel & Casino

Galae Square, P. O. Box 11, Kairo

8,8
5 stjerner

1.319 kr.

Se hoteltilbud

Pyramisa Suites Hotel Cairo

60 Giza Street, Giza

8,7
5 stjerner

525 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Concorde Dokki

146 Tahrir Street, Kairo

6,6
3 stjerner

250 kr.

Se hoteltilbud

Safir Hotel Cairo

Po Box 138 Orman, El Missaha Square Dokki, Giza Cairo, Egypt, Kairo

8,4
5 stjerner

464 kr.

Se hoteltilbud

Indiana Hotel

16 Adel Hussien Rostom, Kairo

5,8
3 stjerner

135 kr.

Se hoteltilbud

Salma Hotel

12 Moh. Kamel Morsi St., Kairo

7,3
3 stjerner

269 kr.

Se hoteltilbud

Casa Figueroa - Boutique Hotel- Adults Only

98 Nile Street, Kairo

8,1
5 stjerner

429 kr.

Se hoteltilbud

Al Agouza

See more

Holidays Express Hotel

2 Gamaat El Dowal El Arabia Street, Kairo

7,1
4 stjerner

229 kr.

Se hoteltilbud

Havana Hotel Cairo

26 Syria Street, Mohandesin, Kairo

7,6
3 stjerner

314 kr.

Se hoteltilbud

Elegance Tower

5 Abou Al Karamat, Kairo

9,5

314 kr.

Se hoteltilbud

Nile Boutique Hotel

160 Nile Street, Agouza, Kairo

8,7
3 stjerner

285 kr.

Se hoteltilbud

Mozaik Condotel

6 Abou Al Karamat Square, Kairo

5,0

282 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Giza på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tir. 1.9
ons. 2.9

Find bedre resultater til dit ophold i Giza

Populære byer i Egypten