Malacuna Manchester

3-stjernet hotel med Restaurant

3 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
175 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
175 kr.
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
381 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
417 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Om Malacuna Manchester, Manchester

Renlighed
8,1
Komfort
8,1
Beliggenhed
9,1
Serviceydelser
8,0
Ansatte
8,9
Valuta for pengerne
8,2
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, en døgnåben reception og hjælp med udflugter/billetter. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Rengøring er tilgængelig efter anmodning. Malacuna Manchester har 37 delte indkvarteringer med gratis toiletartikler. Hvert værelse er individuelt møbleret og dekoreret. Dette hostel i Manchester har gratis trådløs internetforbindelse. Gæsterne har adgang til et fælleskøkken. Badeværelserne har bruser med brusehoved med spredningseffekt. Rengøring tilbydes efter anmodning, og der kan anmodes om hårtørrer.

Priser og tilbud på værelser på Malacuna Manchester

tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Hotel

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Gratis toiletartikler
  • Internet
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Hårtørrer
  • Døgnåben reception
  • Ingen rygning

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Bodyshampoo
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Håndklæder/lagner (mod gebyr)
  • Opvarmning
  • Skraldespande

Bad

  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Fælles badeværelse
  • Bruser
  • Eget badeværelse

Restauranter

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks
  • Snackbar

Tilgængelighed

  • Ingen rygning
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Elevator
  • Rygeområde

Sundhed og sikkerhed

  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Overvågningskameraer i fællesområder

Køkken

  • Fælles køkken
  • Køkken

Medier og underholdning

  • Fælles lounge/tv-område
  • Bøger

Soveværelse

  • Sengelampe
  • Stikkontakt nær sengen

Aktiviteter

  • Bræt-/puslespil
  • Aftenunderholdning

Generelt

  • Familieværelser
  • Skab med lås

Service og bekvemmelighed

  • Turskranke
  • Døgnåben reception

Anmeldelser af Malacuna Manchester

7,8
God
2374 verificerede bedømmelser
Fantastisk
822
Meget god
511
God
378
Okay
187
Rimelig
147
Middelmådig
100
Dårlig
230
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

2.0
Dårlig
Leo, feb. 2023
Ingen toiletrulle, 35 grader og ingen kontrol, kunne ikke åbne vinduerne. Der var ingen varmekontrol i badet, og det blev ikke ordnet, efter vi klagede. Tre værelser alle det samme, bortset fra et du ikke kunne bruge bruseren da kontrollen for det varme vand ikke virkede... selvom det var der! Det første værelse havde intet skyllesystem i toilettet. - En mare. Jeg besøger mange hoteller, men det e...
Læs mere

Oplysninger om værelsesbooking på Malacuna Manchester

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvordan er Malacuna Manchester prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Manchester?

    3-stjerners hoteller Manchester koster typisk 1.218 kr./nat, men Malacuna Manchester kan typisk bestilles til 382 kr./nat, og har fået den samme vurdering som konkurenterne.

  • Hvor langt er Malacuna Manchester fra Manchester?

    Der er 14,6 km mellem Manchester og Malacuna Manchester. Turen til og fra lufthavnen burde tage omkring 27 min., alt afhængig af trafikken. Det kan tage længere på højt trafikerede tider - særligt i byområderne.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Malacuna Manchester fra Manchester?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Manchester til Malacuna Manchester, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er Malacuna Manchester kæledyrsvenligt?

    Du må gerne tage din hund med, når du er en gæst på Malacuna Manchester.

  • Er der mad tilgængelig hos Malacuna Manchester?

    Der er en restaurant i Malacuna Manchester som kan benyttes af gæster på hotellet. Man kan spise der eller tage maden med sig. Ring til receptionen på +44 161 641 3337 for at få oplyst køkkenets åbningstider.

  • Har Malacuna Manchester en pool?

    Ifølge vores data har Malacuna Manchester ikke en pool, men hoteller renoverer ofte og udvider deres tilbud, og det er ikke altid, vi får besked. Det er derfor bedst at ringe til Malacuna Manchester på +44 161 641 3337.

  • Hvad er telefonnummeret til Malacuna Manchester?

    For spørgsmål angående hotellet eller dit ophold hos Malacuna Manchester, ring på +44 161 641 3337.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Malacuna Manchester?

    Ja, Malacuna Manchester har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Malacuna Manchester?

    Den almindelige udtjekning på Malacuna Manchester er kl. 11:00. Gæsterne kan tjekke ind efter kl. 15:00.

  • Hvor meget koster et værelse på Malacuna Manchester?

    Gæster kan i øjeblikket forvente at betale 718 kr. i gennemsnit for en nat på Malacuna Manchester, Manchester. Indtast dine ønskede rejsedatoer i formularen ovenfor for at finde tilbud fra 277 kr. pr. nat.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Manchester?

    Fra juli 2026 er der 3.593 udbydere at vælge mellem for hoteller i Manchester.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Manchester?

    Priser for hoteller i Manchester opdateres hver dag.

Interessante steder i nærheden af Malacuna Manchester

Seværdigheder i Manchester, England – udvalgt af momondo
Beliggenhed: Malacuna Manchester, 15 Hilton Street, Manchester, M1 1JJ

Populære seværdigheder

  • Piccadilly Gardens286 m
  • Manchester Arndale0.4 km
  • One Angel Square0.5 km
  • Canal Street0.6 km
  • Manchester Cathedral0.7 km
  • Manchester City Hall0.8 km
  • Manchester Evening News Arena0.9 km
  • Manchester Central Convention Complex1 km
  • Deansgate1 km
  • Manchester City Centre1 km
  • Manchester Oxford Road Station1.1 km
  • Science and Industry Museum1.5 km

momondos yndlingshoteller i Manchester

The Edwardian Manchester, A Radisson Collection Hotel

Free Trade Hall, Peter Street, Manchester

8,8
5 stjerner

1.102 kr.

Gardens Hotel

55 Piccadilly, Manchester

7,1
3 stjerner

287 kr.

Crowne Plaza Manchester City Centre By IHG

70 Shudehill, Manchester

8,8
4 stjerner

631 kr.

Motel One Manchester-Piccadilly

34 London Road, Piccadilly, Manchester

8,7
3 stjerner

499 kr.

Hotel Football, Old Trafford, a Tribute Portfolio Hotel

99 Sir Matt Busby Way, Manchester

9,2
4 stjerner

702 kr.

Manchester Marriott Hotel Piccadilly

91 London Road, Manchester

8,6
4 stjerner

710 kr.

Residence Inn by Marriott Manchester Piccadilly

40 Laystall Street, Manchester

8,5
4 stjerner

683 kr.

Holiday Inn Express Manchester CC - Oxford Road By IHG

2 Oxford Road, Manchester

7,7
3 stjerner

514 kr.

Travelodge Manchester Central Arena

Great Ducie Street, Manchester

7,8
2 stjerner

243 kr.

Overnatning i nærheden af Manchester

INNSiDE by Meliá Manchester

1 First Street, Manchester

8,8
4 stjerner

715 kr.

Se hoteltilbud

Holiday Inn Express Manchester CC - Oxford Road By IHG

2 Oxford Road, Manchester

7,7
3 stjerner

514 kr.

Se hoteltilbud

bankwellstreet

Bankwell Street, Manchester

7,8

394 kr.

Se hoteltilbud

Hyatt Regency Manchester

55 Booth Street West, Manchester

8,8
4 stjerner

834 kr.

Se hoteltilbud

Stunning Modern 3 Bed, 2 Bedroom Apartment - Secure Parking - Close to Manchester City Centre and Old Trafford

Manchester

8,3

883 kr.

Se hoteltilbud

Hyatt House Manchester

55 Booth Street West, Manchester

9,3
4 stjerner

916 kr.

Se hoteltilbud

Central Manchester Luxury 2 Bed Apartment with Balcony

Manchester

4,4

1.169 kr.

Se hoteltilbud

Chinatown

Vis mere

a&o Manchester City Centre

21 Dickinson Street, Manchester

7,8
4 stjerner

341 kr.

Se hoteltilbud

Wilde Manchester City Centre

3 Dickinson Street, Manchester

9,2
4 stjerner

536 kr.

Se hoteltilbud

Premier Inn Manchester Portland St

112-114 Portland Street, Manchester

8,2
3 stjerner

433 kr.

Se hoteltilbud

The Alan

18 Princess Street, Manchester

8,3
4 stjerner

497 kr.

Se hoteltilbud

Motel One Manchester-St. Peter's Square

1 Dickinson Street, Manchester

8,9
3 stjerner

492 kr.

Se hoteltilbud

Gay Village

Vis mere

REM Hotel

33 Sackville Street, Manchester

5,3
2 stjerner

282 kr.

Se hoteltilbud

Britannia Hotel Manchester

35 Portland Street, Manchester

6,8
3 stjerner

314 kr.

Se hoteltilbud

Clayton Hotel Manchester City Centre

55 Portland Street, Manchester

8,6
4 stjerner

654 kr.

Se hoteltilbud

Velvet Hotel Manchester, WorldHotels Crafted

2 Canal Street, Manchester

8,2
4 stjerner

702 kr.

Se hoteltilbud

Townhouse Hotel Manchester

101 Portland Street, Manchester

8,3
4 stjerner

418 kr.

Se hoteltilbud

Cove Minshull Street

6 Minshull Street, Manchester

9,1
4 stjerner

613 kr.

Se hoteltilbud

Leven Manchester

40 Chrolton Street, Manchester

9,2
4 stjerner

846 kr.

Se hoteltilbud

voco Manchester - City Centre, an IHG Hotel

59 Portland Street, Manchester

8,8
4 stjerner

626 kr.

Se hoteltilbud

Central Retail District

Vis mere

Mitre Hotel Manchester City Centre

1-3 Cathedral Gates, Manchester

7,3
3 stjerner

341 kr.

Se hoteltilbud

Motel One Manchester-Royal Exchange

11-15 Cross Street, Manchester

8,6
3 stjerner

499 kr.

Se hoteltilbud

The Rex - formerly Hotel Gotham

100 King Street, Manchester

8,9
5 stjerner

1.053 kr.

Se hoteltilbud

Roomzzz Manchester Victoria

Corn Exchange, 37 Hanging Ditch, Manchester

8,6
4 stjerner

564 kr.

Se hoteltilbud

Treehouse Hotel Manchester

Blackfriars Street, Manchester

9,0
4 stjerner

858 kr.

Se hoteltilbud

Brewdog Doghouse Manchester

20 Fountain St, Manchester

9,3
4 stjerner

947 kr.

Se hoteltilbud

Stock Exchange Hotel, Manchester, Autograph Collection

4 Norfolk Street, Manchester

9,1
5 stjerner

1.612 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Manchester på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tir. 4.8
ons. 5.8

Find bedre resultater til dit ophold i Manchester

Populære byer i Storbritannien