V Hotel Bencoolen

4-stjernet hotel med Udendørspool

4 stjerner
lør. 15.8
-
søn. 16.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
374 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Superior-værelse, ukendt sengetype
374 kr.
Deluxe-værelse, 1 x to enkeltsenge
535 kr.
Superior-værelse, ukendt sengetype
579 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Om V Hotel Bencoolen, Singapore

Renlighed
8,5
Komfort
8,5
Beliggenhed
9,4
Serviceydelser
8,1
Ansatte
9,2
Valuta for pengerne
8,1
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, selvstændig parkering og concierge-tjenester. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer vaskeservice, vaskeri på stedet og en døgnåben reception. V Hotel Bencoolen har 272 værelser med pengeskab og kaffe-/temaskine. Hvert værelse er individuelt dekoreret. Sengene har linned af premium-sengetøj. 32-tommers LED-tv med premium-kabelkanalerkanaler. Badeværelserne omfatter bruser, hjemmesko, gratis toiletartikler og hårtørrer. Gæster kan altid komme på nettet med den gratis trådløse internetforbindelse. Af forretningsvenlige faciliteter kan nævnes skriveborde og telefon. Der er mulighed for gratis lokalopkald (begrænsninger kan forekomme). Rengøring tilbydes dagligt, og der kan anmodes om strygejern/strygebræt.

Priser og tilbud på værelser på V Hotel Bencoolen

lør. 15.8
-
søn. 16.8
Opholdstype
Bookinglink
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 x to enkeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 x to enkeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 2 x to enkeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Hotel

  • Udendørspool
  • Restaurant
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Gratis toiletartikler
  • Internet

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Bodyshampoo
  • Aircondition

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Service og bekvemmelighed

  • Sikkerhedsboks
  • Valutaveksling
  • Roomservice
  • Adgang med nøgle
  • Adgang med nøglekort
  • Døgnåben reception

Tilgængelighed

  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Ingen rygning
  • Rygeområde

Bad

  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Tandbørste
  • Eget badeværelse

Generelt

  • Træ- eller parketgulv
  • Hjemmesko
  • Telefon
  • Bagageopbevaring

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Have

Restauranter

  • Restaurant
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine

Parkering og transport

  • Parkering
  • Privat parking

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Vaskeri

  • Vaskeri

Arbejdsområde

  • Skrivebord

Pool

  • Udendørspool

Anmeldelser af V Hotel Bencoolen

8,3
Meget god7.709 verificerede bedømmelser
Type rejsende:
Sortér efter:
10,0 Fantastisk
KAYAK
hotel til rimelige priser, god beliggenhed

Oplysninger om værelsesbooking på V Hotel Bencoolen

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvordan er V Hotel Bencoolen prissat i forhold til andre 4-stjernede hoteller i Singapore?

    I gennemsnittet koster V Hotel Bencoolen mindre end den gennemsnitlige pris for 4-stjernede hoteller i Singapore. Prisen per døgn hos V Hotel Bencoolen er typisk omkring 631 kr., hvorimod den gennemsnitlige pris er 1.009 kr. mere i Singapore.

  • Hvor langt er V Hotel Bencoolen fra Singapore Seletar?

    Hvis du vil rejse direkte fra Singapore Seletar til V Hotel Bencoolen, skal du forvente en kørsel på 24 min., da de ligger ca. 13,1 km fra hinanden.

  • Hvad er den bedste måde at komme til V Hotel Bencoolen fra Singapore Seletar?

    En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til V Hotel Bencoolen. Lufthavnen tættest på hotellet er Singapore Seletar.

  • Er der mad tilgængelig hos V Hotel Bencoolen?

    Der er en restaurant i V Hotel Bencoolen som kan benyttes af gæster på hotellet. Man kan spise der eller tage maden med sig. Ring til receptionen på +65 6388 2233 for at få oplyst køkkenets åbningstider. Gæster, der bor på V Hotel Bencoolen, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har V Hotel Bencoolen en pool?

    V Hotel Bencoolen har en pool som hotellets gæster kan benytte. Vær opmærksom på at hoteller ofte har regler forbundet med brugen af poolen. momondo anbefaler derfor at du tjekker med receptionen før du hopper i poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til V Hotel Bencoolen?

    Det bedste kontaktnummer for V Hotel Bencoolen er +65 6388 2233.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos V Hotel Bencoolen?

    Ja, V Hotel Bencoolen har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på V Hotel Bencoolen?

    Udtjekning på V Hotel Bencoolen er kl. 11:00. Sen udtjekning kan være muligt ved henvendelse til receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på V Hotel Bencoolen?

    Prisen varierer afhængigt af den værelsestype, du foretrækker, og dine rejsedatoer. Gennemsnitsprisen pr. nat på V Hotel Bencoolen, Singapore, er 871 kr., men du kan finde gode tilbud på helt ned til 457 kr.. Du kan finde priser til din rejse i formularen ovenfor.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Singapore?

    Fra august 2026 er der 1.073 udbydere at vælge mellem for hoteller i Singapore.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Singapore?

    Priser for hoteller i Singapore opdateres dagligt.

Interessante steder i nærheden af V Hotel Bencoolen

Seværdigheder i Singapore, Singapore – udvalgt af momondo

Beliggenhed: V Hotel Bencoolen, 48 Bencoolen Street, Singapore 189627

Populære seværdigheder

Bugis Street0,5 km
Bugis Street Shopping District0,5 km
Clarke Quay1,1 km
Sir Stamford Raffles Statue1,3 km
Merlion1,4 km
Marina Bay1,6 km
Singapore Flyer1,8 km

momondos yndlingshoteller i Singapore

Naumi Hotel Singapore

41 Seah Street, Singapore

8,6
5 stjerner

1.121 kr.

Conrad Singapore Marina Bay

2 Temasek Boulevard, Singapore

9,2
5 stjerner

1.987 kr.

Mercure Icon Singapore City Centre

8 Club Street, Singapore

8,1
4 stjerner

873 kr.

V Hotel Lavender

70 Jellicoe Road, Singapore

8,1
4 stjerner

591 kr.

Carlton Hotel Singapore

76 Bras Basah Road, Singapore

8,8
4 stjerner

1.133 kr.

Grand Copthorne Waterfront Hotel Singapore

392 Havelock Road, Singapore

8,5
5 stjerner

1.175 kr.

Furama Riverfront

405 Havelock Road, Singapore

7,7
4 stjerner

643 kr.

Hotel Traveltine

700 Beach Road, Singapore

7,7
4 stjerner

802 kr.

Hilton Garden Inn Singapore Serangoon

3 Belilios Road, Singapore

8,4
4 stjerner

885 kr.

Overnatning i nærheden af Singapore

Pasir Ris

Vis mere

D'Resort at Downtown East

1 Pasir Ris Close, Singapore

8,0
3 stjerner

595 kr.

Se hoteltilbud

Family Jungle room @Attractions Packed Beach Resort

1 Pasir Ris Cl, Singapore

3.273 kr.

Se hoteltilbud

Beach Bay@ Attractions Packed Beach Resort 4 beds

Attractions Packed Beach Resort 1 Pasir, Singapore

2.768 kr.

Se hoteltilbud

Novena

Vis mere

Hotel Royal

36 Newton Road, Singapore

7,6
4 stjerner

640 kr.

Se hoteltilbud

Courtyard by Marriott Singapore Novena

99 Irrawaddy Road, Singapore

8,4
4 stjerner

1.494 kr.

Se hoteltilbud

Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality

8 Sinaran Drive, Singapore

8,4
4 stjerner

781 kr.

Se hoteltilbud

Liv Residences Serviced Apartment Novena

Singapore

8,7

946 kr.

Se hoteltilbud

Hollandse Club Retreat

22 Camden Park, Singapore

7,8
4 stjerner

796 kr.

Se hoteltilbud

K&C Serviced Apartment Singapore

Singapore

9,1

998 kr.

Se hoteltilbud

Changi

Vis mere

Crowne Plaza Changi Airport by IHG

75 Airport Boulevard, Singapore

9,0
5 stjerner

1.710 kr.

Se hoteltilbud

Ambassador Transit Hotel - Terminal 3

Singapore Changi Airport, Ptb3, Singapore

7,9
2 stjerner

1.378 kr.

Se hoteltilbud

Village Hotel Changi by Far East Hospitality

1 Netheravon Road, Singapore

8,1
4 stjerner

676 kr.

Se hoteltilbud

Changi Cove

351 Cranwell Road, Singapore

7,9
3 stjerner

598 kr.

Se hoteltilbud

Changi Transit Hotel Terminal 1

Level 3, Departure/Transit Lounge, Singapore

8,1
3 stjerner

1.062 kr.

Se hoteltilbud

Ambassador Transit Hotel - Terminal 2

60 Airport Boulevard, Singapore Changi Airport Terminal 2 #03-136, Departure Trasnit Lounge, Singapore

8,1
2 stjerner

1.299 kr.

Se hoteltilbud

Ambassador Transit Lounge Terminal 2

Departure Transit Lounge South Unit # 03 036 123 Level 3, Singapore

7,2
3 stjerner

291 kr.

Se hoteltilbud

Yotelair Singapore Changi Airport

78 Airport Boulevard, Singapore

7,4
4 stjerner

1.107 kr.

Se hoteltilbud

Ambassador Transit Lounge Terminal 3

Singapore Changi Airport - Terminal 3, Singapore

6,3
3 stjerner

323 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Singapore på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
lør. 15.8
søn. 16.8