Udlejningsbiler fra Times i Akita
Find og sammenlign gode tilbud på Times udlejningsbiler i Akita
Akita Times lokationer
Herunder kan du finde information om alle Times biludlejningssteder i Akita, samt deres adresse, telefonnummer og brugeranmeldelser
Times
Information om Times udlejningsbiler i Akita
Har Times en lokation i Akita Lufthavn?
Ja, Times har 1 lokation i Akita Lufthavn som som er beliggende på 40-1, Yamagomori, Yuwa Tsubakikawa Please Go To Domestic Arrival Lobby.
Hvor mange Times biludlejningslokationer er der i Akita?
40-1, Yamagomori, Yuwa Tsubakikawa Please Go To Domestic Arrival Lobby er den mest populære Times biludlejningslokation ud af de 4 lokationer de har i Akita. Ifølge vores brugerdata i løbet af de sidste 12 måneder har 70% af dem der valgte en udlejningsbil fra Times valgt at leje fra 40-1, Yamagomori, Yuwa Tsubakikawa Please Go To Domestic Arrival Lobby lokationen.
Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for biler i Akita?
Priser for biler i Akita opdateres hver dag.
Hvor mange udbydere søger momondo på for biler i Akita?
Fra april 2025 er der 39 udbydere at vælge mellem for biler i Akita.
Hvor gammel skal du være for at leje en bil i Akita?
Aldersregler for førere kan variere i forskellige lande, herunder Akita. I mange EU-lande skal føreren være mindst 18 år gammel. For at leje en bil i udlandet, skal du generelt være 21 år gammel, og hvis du er under 25, kan du blive opkrævet et ekstra gebyr for unge bilister. Vi anbefaler, at du ser politiken fra dit foretrukne udlejningsfirma igennem, før du booker.
Hvilken dokumentation eller ID skal du bruge for at leje en bil i Akita?
For at leje en bil i Akita, skal alle førere fremvise et gyldigt kørekort. Hvis dit kørekortet er på et andet sprog, end sproget i det land, hvor du lejer bilen, kan det være nødvendigt med et internationalt kørekort for at undgå risikoen for at få en bøde. Hvis du lejer en bil i udlandet, kan du også blive nødt til at fremvise dokumentation for din hjemrejse samt oplysninger om, hvor du overnatter. Vi anbefaler altid, at du spørger det udlejningsfirma, du booker hos.