Best Western Plus Atrium Inn & Suites

2-stjernet hotel med Udendørspool

2 stjerner
søn. 6.9
-
man. 7.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
585 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
King-size-værelse, ukendt sengetype
585 kr.
Queen-size-værelse, 2 store senge
606 kr.
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
652 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Best Western Plus Atrium Inn & Suites, Clarksville

Renlighed
8,6
Komfort
8,9
Beliggenhed
9,4
Serviceydelser
8,5
Ansatte
9,1
Valuta for pengerne
8,5
Overnatningsstedet er røgfrit og har en udendørs pool, et fitnesscenter og en snackbar/deli. Foruden gratis morgenmadsbuffet tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer og gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer et døgnåbent forretningscenter, et forretningscenter og konferencelokaler. Best Western Plus Atrium Inn & Suites har 78 værelser med aircondition og kaffe-/temaskine samt gratis hverdagsaviser. Sengene har topmadras. 42-tommers LCD-tv med satellitkanalerkanaler. Gæsterne kan gøre brug af køleskabe og mikrobølgeovne på værelset. Badeværelserne omfatter en kombination af bruser/badekar, gratis toiletartikler og hårtørrer. Gæster kan altid komme på nettet med den gratis trådløse internetforbindelse. Af forretningsvenlige faciliteter kan nævnes skriveborde, kontorstole og telefon. Rengøring tilbydes dagligt. Fritidsfaciliteterne på dette hotel omfatter en udendørs pool og fitnesscenter.

Property safety measures

Øget sanitet

Daglig rengøring, flere hygiejneprodukter.

Afstandspolitik

Lobbyer med afstandsmarkeringer.

Kontaktløs ind- og udtjekning

Reduceret kontakt ved indtjekning, kontaktløse transaktioner og papirløs udtjekning

Best Western Plus Atrium Inn & Suites room price & deals

søn. 6.9
-
man. 7.9
Opholdstype
Bookinglink
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Aircondition
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning

Service og bekvemmelighed

  • Mødelokaler
  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Hurtig check-out
  • Møde/banket-faciliteter
  • Minimarked ved hotellet
  • Døgnåben reception

Tilgængelighed

  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Rygeområde

Køkken

  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Mikroovn
  • Køkken

Restauranter

  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks
  • Snackbar

Generelt

  • Familieværelser
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder

Medier og underholdning

  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fælles lounge/tv-område

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygejern og strygebræt

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Aktiviteter

  • Ture til vingårde
  • Golf

Parkering og transport

  • Gratis parkering

Bad

  • Hårtørrer

Udendørs

  • Liggestole

Fitness

  • Fitnesscenter

Pool

  • Udendørspool

Best Western Plus Atrium Inn & Suites Reviews

8,4
Meget god582 verificerede bedømmelser

Best Western Plus Atrium Inn & Suites room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Har Best Western Plus Atrium Inn & Suites en pool?

    Ja, Best Western Plus Atrium Inn & Suites har en pool som gæster kan benytte. Typisk er der restriktioner ift. brug af poolen baseret på tidspunkt. Sørg derfor altid for at tale med receptionen før du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Best Western Plus Atrium Inn & Suites?

    Du kan komme igennem til hovednummeret på +1 931 919 4998.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Best Western Plus Atrium Inn & Suites?

    Ja, Best Western Plus Atrium Inn & Suites har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Best Western Plus Atrium Inn & Suites?

    Der er et fitnesscenter i Best Western Plus Atrium Inn & Suites, som er tilgængelig for hotellets gæster. Nogle gange er der ikke døgnåbent i fitnesscentrer på hoteller, så det kan være en god idé at dobbelttjekke åbningstiderne.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Best Western Plus Atrium Inn & Suites?

    Udtjekning på Best Western Plus Atrium Inn & Suites er kl. 11:00. Sen udtjekning kan være muligt ved henvendelse til receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Best Western Plus Atrium Inn & Suites?

    770 kr./nat er en god gennemsnitspris lige nu, og nogle brugere har rapporteret om tilbud fra kun 624 kr./nat. Priserne kan dog ændre sig, afhængigt af hvornår på året du booker, den værelsestype, du foretrækker, osv. Udfyld formularen ovenfor for at få tilbud på din rejse.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Clarksville?

    Der er 407 udbydere for hoteller i Clarksville fra august 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Clarksville?

    Priser for hoteller i Clarksville blev sidst opdateret i dag.

Places of interest near Best Western Plus Atrium Inn & Suites

Attractions in Clarksville, Tennessee curated by momondo

Beliggenhed: Best Western Plus Atrium Inn & Suites, 275 Alfred Thun Road, Clarksville, TN 37040-6294

Populære seværdigheder

L&N Train Station10,1 km
Beachaven Vineyards and Winery3,0 km
Dunbar Cave State Park5,7 km
Clarksville Greenway7,5 km
Fortera Stadium9,8 km

momondo’s favorite Clarksville hotels

Hampton Inn & Suites Clarksville

3091 Clay Lewis Road, Clarksville, TN

9,1
3 stjerner

981 kr.

Country Inn & Suites by Radisson, Clarksville, TN

3075 Wilma Rudolph Boulevard, Clarksville, TN

7,7
2 stjerner

503 kr.

La Quinta Inn & Suites Clarksville

251 Holiday Drive, Clarksville, TN

8,4
3 stjerner

690 kr.

Days Inn by Wyndham Clarksville TN

1100 Highway 76, Clarksville, TN

6,7
2 stjerner

381 kr.

Baymont by Wyndham Clarksville

1112 Highway 76, Clarksville, TN

8,2
2 stjerner

445 kr.

Quality Inn Exit 4

3095 Wilma Rudolph Boulevard, Clarksville, TN

7,7
3 stjerner

742 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Clarksville på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
søn. 6.9
man. 7.9

Find bedre resultater til dit ophold i Clarksville

Populære byer i USA