Koh Chang Paradise Resort & Spa

Feriebolig med Vandsportsfaciliteter (ved hotellet)

4 stjerner
8,8
Meget god
baseret på 1793 anmeldelser
1.793 verificerede bedømmelser
tor. 1.10
-
fre. 2.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
518 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Superior-værelse, ukendt sengetype
518 kr.
Dobbeltværelse, 2 x to enkeltsenge
548 kr.
Superior-værelse, ukendt sengetype
691 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Koh Chang Paradise Resort & Spa room price & deals

tor. 1.10
-
fre. 2.10
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, 2 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Resort Amenities & Facilities

  • Vandsportsfaciliteter (ved hotellet)
  • Snorkling
  • Ved stranden
  • Udendørspool
  • Vandrutchebane
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Badehætte
  • Badekar
  • Bidet
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Walk-in-bad

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Vækning
  • Portner
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Fodmassage
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Basis

  • Internet
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande

Pool og spa

  • Spa
  • Boblebad
  • Udendørspool
  • Dyppe-pool
  • Pool-håndklæder
  • Pool med udsigt
  • Privat pool
  • Massage
  • Poolbar
  • Vandrutchebane

Generelt

  • Haveudsigt
  • Træ- eller parketgulv
  • Udsigt til pool
  • Bagageopbevaring
  • Ved stranden
  • Havudsigt
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Telefon

Aktiviteter

  • Fiskeri
  • Kano
  • Dykning
  • Dykning
  • Snorkling
  • Madlavningskursus
  • Vandpark
  • Vandsportsfaciliteter (ved hotellet)

Restauranter

  • Elkedel
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Minibar
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Kaffemaskine

Tilgængelighed

  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Rygeområde
  • Handicapvenligt

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnepool
  • Børnemenuer
  • Børneklub

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Opladning til elbiler

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Streaming-tjenester
  • Fjernsyn

Udendørs

  • Have
  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Balkon

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Tørrestativ til tøj

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Fitness

  • Fitnesscenter

Koh Chang Paradise Resort & Spa Reviews

8,8
Meget god1.793 verificerede bedømmelser

Koh Chang Paradise Resort & Spa room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Licensnummer: 36/2564

Frequently asked questions

  • Hvor langt er Koh Chang Paradise Resort & Spa fra Trat?

    Turen fra Trat til Koh Chang Paradise Resort & Spa kommer til at tage omkring 45 min. alt afhængig af trafikken, og har en distance på 24,2 km. Hoteller i de mest populære områder er som regel omgivet af mere trafik, hvilket giver en øget rejsetid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Koh Chang Paradise Resort & Spa fra Trat?

    Et meget populært valg for rejsene, der bor på Koh Chang Paradise Resort & Spa er at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra Trat direkte til hotellet.

  • Er der mad tilgængelig hos Koh Chang Paradise Resort & Spa?

    Ja, Koh Chang Paradise Resort & Spa har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i Ko Chang for dem, der er på udkig efter noget andet. Hvis du bor hos Koh Chang Paradise Resort & Spa, er du meget velkommen til at bestille mad gennem hotellets room service menu.

  • Har Koh Chang Paradise Resort & Spa en pool?

    Ja. Mange af momondos brugere, der rejser til Ko Chang, leder specifikt efter hoteller med en pool. Koh Chang Paradise Resort & Spa har mange regler og retningslinjer ift. brug af pool, så sørg for at spørge ind til pool-åbningstider mv.

  • Hvad er telefonnummeret til Koh Chang Paradise Resort & Spa?

    For spørgsmål angående hotellet eller dit ophold hos Koh Chang Paradise Resort & Spa, ring på +66 39 551 100.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Koh Chang Paradise Resort & Spa?

    Ja, Koh Chang Paradise Resort & Spa har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Koh Chang Paradise Resort & Spa?

    Der er et fitnesscenter i Koh Chang Paradise Resort & Spa, som er tilgængelig for hotellets gæster. Nogle gange er der ikke døgnåbent i fitnesscentrer på hoteller, så det kan være en god idé at dobbelttjekke åbningstiderne.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Koh Chang Paradise Resort & Spa?

    På Koh Chang Paradise Resort & Spa er udtjekning senest kl. 12:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 14:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Koh Chang Paradise Resort & Spa?

    Priserne kan variere afhængigt af værelsestype, datoer og tilgængelighed. Du kan i øjeblikket finde gode tilbud på værelser på Koh Chang Paradise Resort & Spa for mellem 414 kr. og 798 kr. pr. nat. Indtast dine foretrukne datoer i formularen ovenfor for at se de tilbud, der passer dig bedst.

  • Er der vaskeservice på Koh Chang Paradise Resort & Spa?

    Ja, du kan få klaret alle behov for tøjvask med tjenesterne på Koh Chang Paradise Resort & Spa, Ko Chang.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Ko Chang?

    Fra september 2026 er der 579 udbydere at vælge mellem for hoteller i Ko Chang.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Ko Chang?

    Priser for hoteller i Ko Chang opdateres dagligt.

Places of interest near Koh Chang Paradise Resort & Spa

Attractions in Ko Chang, Thailand curated by momondo

Beliggenhed: Koh Chang Paradise Resort & Spa, 39/4 Moo 4, Bann Klong Prao, Ko Chang 23170

Populære seværdigheder

Laem Chai Chet0,7 km
Klong Prao Beach1,1 km
Mu Ko Chang National Park3,2 km
Kai Bae Beach4,6 km
White Sand Beach5,2 km
Lonely Beach6,5 km
Bai Lan Beach8,5 km

momondo’s favorite Ko Chang hotels

Nature Beach Resort

98 Moo 4 Lonely Beach, Ko Chang

8,6
3 stjerner

138 kr.

White Sand Beach Resort

1/1 Moo 3 White Sand Beach(Had Sai Khao), Ko Chang

6,6
3 stjerner

177 kr.

Kc Grande Resort Koh Chang

1/1 Moo 4, Haad Sai Khao, Ko Chang

8,9
5 stjerner

426 kr.

Kacha Resort & Spa, Koh Chang

88/1 Moo 4, White Sand Beach, Ko Chang

8,5
4 stjerner

229 kr.

Centara Koh Chang Tropicana Resort

26/3 Moo 4, Klong Prao Beach, Ko Chang

8,5
4 stjerner

256 kr.

Aana Resort & Villas Koh Chang

19/2 Moo 4 Banklong praow, Ko Chang

8,6
3 stjerner

177 kr.

Mercure Koh Chang Hideaway

111/1 Moo 1 Tambol Koh Chang, Ko Chang

8,3
4 stjerner

223 kr.

Siam Bay Resort Koh Chang

100 Moo 4, Ko Chang

8,5
3 stjerner

164 kr.

Apple Beachfront Resort

8/3 White Sand Beach, Ko Chang

7,0
3 stjerner

157 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Ko Chang på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tor. 1.10
fre. 2.10

Find bedre resultater til dit ophold i Ko Chang

Populære byer i Thailand