Oddsson Midtown Hotel

3-stjernet hotel med Bar/lounge

3 stjerner
8,5
Meget god
baseret på 3930 anmeldelser
3.930 verificerede bedømmelser
søn. 1.11
-
man. 2.11
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
948 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
948 kr.
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
970 kr.
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
1.001 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Oddsson Midtown Hotel, Reykjavik

Renlighed
9,0
Komfort
8,9
Beliggenhed
8,0
Serviceydelser
8,6
Ansatte
8,6
Valuta for pengerne
8,4
Overnatningsstedet er røgfrit og har en bar/lounge, en snackbar/deli og kaffe/te på fællesarealer. Foruden gratis kontinental morgenmad tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer og gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer hurtig indtjekning, hurtig udtjekning og hjælp med udflugter/billetter. Rengøring er tilgængelig efter anmodning. ODDSSON Midtown Hotel har 77 værelser med hårtørrer og gratis toiletartikler. 40-tommers smart-tv med digitale kanalerkanaler. Badeværelserne omfatter bruser. Gæster kan altid komme på nettet med den gratis trådløse internetforbindelse. Der kan anmodes om allergivenligt sengetøj, udskiftning af håndklæder og udskiftning af sengetøj. Rengøring tilbydes efter anmodning.

Oddsson Midtown Hotel room price & deals

søn. 1.11
-
man. 2.11
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 x to enkeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Møde/banket-faciliteter

Oddsson Midtown Hotel Reviews

8,5
Meget god
3930 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1937
Meget god
1097
God
541
Okay
153
Rimelig
108
Middelmådig
45
Dårlig
49
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Oddsson Midtown Hotel room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvordan er Oddsson Midtown Hotel prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Reykjavik?

    Oddsson Midtown Hotel er 310 kr. billigere end et 3 stjernet hotel i gennemsnittet koster i Reykjavik. Du kan normalvis finde en pris på 807 kr. for et ophold hos Oddsson Midtown Hotel.

  • Hvor langt er Oddsson Midtown Hotel fra Reykjavík?

    Afstanden fra Reykjavík til Oddsson Midtown Hotel og omvendt er 3,2 km og den samlede kørsel er på omkring 5 min.. Rejsetiden varierer afhængig af tidspunkt og trafik.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Oddsson Midtown Hotel fra Reykjavík?

    Da der er mulighed for parkering hos Oddsson Midtown Hotel, kan du altid leje en bil fra helt ned til 230 kr./dag og parkere den på hotellet. Det vil give dig en masse frihed på dit besøg i Reykjavik. Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Reykjavík til Oddsson Midtown Hotel, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Har Oddsson Midtown Hotel en pool?

    Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Oddsson Midtown Hotel. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Oddsson Midtown Hotel er +354 419 0200.

  • Hvad er telefonnummeret til Oddsson Midtown Hotel?

    Du kan komme igennem til hovednummeret på +354 419 0200.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Oddsson Midtown Hotel?

    Ja, Oddsson Midtown Hotel har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Oddsson Midtown Hotel?

    Udtjekning på Oddsson Midtown Hotel er kl. 11:00. Sen udtjekning kan være muligt ved henvendelse til receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Oddsson Midtown Hotel?

    Gæster kan i øjeblikket forvente at betale 1.419 kr. i gennemsnit for en nat på Oddsson Midtown Hotel, Reykjavik. Indtast dine ønskede rejsedatoer i formularen ovenfor for at finde tilbud fra 644 kr. pr. nat.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Reykjavik?

    Fra oktober 2026 er der 937 udbydere at vælge mellem for hoteller i Reykjavik.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Reykjavik?

    Priser for hoteller i Reykjavik opdateres dagligt.

Places of interest near Oddsson Midtown Hotel

Attractions in Reykjavik, Island curated by momondo
Beliggenhed: Oddsson Midtown Hotel, Grensásvegur 18, Reykjavik 108

Top landmarks

  • Reykjavik-moskeen339 m
  • Laugardalsholl1 km
  • Islands Kunstakademi2.1 km
  • Perlan2.2 km
  • Islandsk phallologisk museum2.3 km
  • The Living Art Museum2.7 km
  • Hallgrímskirkja2.8 km
  • Sun Voyager2.9 km
  • Reykjaviks friluftsmuseum3.2 km
  • Decode Genetics3.5 km
  • Reykjaviks domkirke3.6 km
  • Radhus Reykjavíkur3.7 km

momondo’s favorite Reykjavik hotels

Reykjavik Marina - Berjaya Iceland Hotels

Myrargata 2, Reykjavik

8,5
4 stjerner

779 kr.

Hlemmur Suites

Reykjavik

8,9

830 kr.

Hotel Reykjavik Askja

Nautholsvegur 52, Reykjavik

8,2
4 stjerner

1.051 kr.

Urban Rvk Studios

Armuli 13a, Reykjavik

7,9
3 stjerner

694 kr.

Hilton Reykjavik

Sudurlandsbraut 2, Reykjavik

8,1
4 stjerner

1.171 kr.

Center Hotels Arnarhvoll

Ingólfsstræti 1, Reykjavik

8,1
4 stjerner

911 kr.

Bus Hostel Reykjavik

Skogarhlid 10, Reykjavik

7,8
3 stjerner

599 kr.

Kex Hostel

28 Skúlagata, Reykjavik

8,1
2 stjerner

642 kr.

Nearby accommodation in Reykjavik

Vesturbær

See more

Hotel Local 101

Ranargata 4a, Reykjavik

9,0
3 stjerner

807 kr.

Se hoteltilbud

Reykjavik Marina - Berjaya Iceland Hotels

Myrargata 2, Reykjavik

8,5
4 stjerner

779 kr.

Se hoteltilbud

Day Dream Vesturgata 17 Reykjavik

Reykjavik

7,7

687 kr.

Se hoteltilbud

Apartments Reykjavik

Reykjavik

8,8

907 kr.

Se hoteltilbud

Refurinn Reykjavik Guesthouse - Hostel

26 Ægisgata, Reykjavik

8,5
2 stjerner

710 kr.

Se hoteltilbud

Reykjavik Luxury Hotel Apartments Kartuli

Reykjavik

8,8

4.302 kr.

Se hoteltilbud

Grandi by Center Hotels

Seljavegur 2, Reykjavik

8,7
4 stjerner

1.030 kr.

Se hoteltilbud

Vesturgata

Reykjavik

8,8

1.477 kr.

Se hoteltilbud

Ranargata Apartments by Heimaleiga

Reykjavik

8,3

1.159 kr.

Se hoteltilbud

Miðborg

See more

Old Town Reykjavik

2 Kirkjustrati, Reykjavik

7,5
3 stjerner

552 kr.

Se hoteltilbud

The Reykjavik EDITION

Austurbakki 2, Reykjavik

8,7
5 stjerner

3.077 kr.

Se hoteltilbud

Cityhub Reykjavik

46 Hverfisgata, Reykjavik

9,1
2 stjerner

631 kr.

Se hoteltilbud

Guesthouse Aurora

Freyjugata 24, Reykjavik

7,9
2 stjerner

670 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Reykjavik Askja

Nautholsvegur 52, Reykjavik

8,2
4 stjerner

1.051 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Von

Laugavegur 55, Reykjavik

8,4
4 stjerner

1.048 kr.

Se hoteltilbud

Center Hotels Arnarhvoll

Ingólfsstræti 1, Reykjavik

8,1
4 stjerner

911 kr.

Se hoteltilbud

Center Hotels Plaza

Adalstraeti 4, Reykjavik

8,2
4 stjerner

942 kr.

Se hoteltilbud

Kex Hostel

28 Skúlagata, Reykjavik

8,1
2 stjerner

642 kr.

Se hoteltilbud

Laugardalur

See more

Fosshotel Reykjavik

Þórunnartún 1 - Höfðatorg, Reykjavik

8,6
4 stjerner

1.134 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Cabin

Borgartuni 32, Reykjavik

7,0
3 stjerner

600 kr.

Se hoteltilbud

Storm Hotel by Keahotels

Thorunnartun 4, Reykjavik

8,7
3 stjerner

1.028 kr.

Se hoteltilbud

Dalur - Hi Eco Hostel

Sundlaugavegur 34, Reykjavik

8,4
1 stjerne

634 kr.

Se hoteltilbud

Nordurey Hotel City Garden

Hrísateigur 14, Reykjavik

8,2
3 stjerner

901 kr.

Se hoteltilbud

Grand Hotel Reykjavik

Sigtun 28, Reykjavik

8,4
4 stjerner

1.020 kr.

Se hoteltilbud

B14 Hostel

Fákafen 11, Reykjavik

8,3
3 stjerner

374 kr.

Se hoteltilbud

Tower Suites Reykjavik

Katrínartún 2, Reykjavik

9,3
4 stjerner

2.273 kr.

Se hoteltilbud

Lækur Guesthouse

Laugarnesvegur 74A, Reykjavik

7,4
2 stjerner

920 kr.

Se hoteltilbud

Háaleiti og Bústaðir

See more

Arctic Comfort Hotel

Sidumula, 19, Reykjavik

7,2
3 stjerner

584 kr.

Se hoteltilbud

Reykjavik Lights by Keahotels

Sudurlandsbraut 12, Reykjavik

8,7
3 stjerner

956 kr.

Se hoteltilbud

Urban Rvk Studios

Armuli 13a, Reykjavik

7,9
3 stjerner

694 kr.

Se hoteltilbud

Hilton Reykjavik

Sudurlandsbraut 2, Reykjavik

8,1
4 stjerner

1.171 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Muli

Hallarmúli 1, Reykjavik

8,6
3 stjerner

981 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Lotus

Álftamýri 7, Reykjavik

9,1
3 stjerner

1.099 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Ísland - Spa & Wellness Hotel

Armuli 9, Reykjavik

8,1
4 stjerner

827 kr.

Se hoteltilbud

Summerday Guesthouse

24 Grensásvegur, Reykjavik

7,3
2 stjerner

667 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Reykjavik på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
søn. 1.11
man. 2.11

Find bedre resultater til dit ophold i Reykjavik

Populære byer i Island