Spring Bay Boutique Hotel

3-stjernet hotel med Roomservice

3 stjerner
tir. 1.9
-
ons. 2.9
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for Spring Bay Boutique Hotel
Udbyder for Spring Bay Boutique Hotel
Udbyder for Spring Bay Boutique Hotel
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Spring Bay Boutique Hotel room price & deals

tir. 1.9
-
ons. 2.9

Hotel Amenities & Facilities

  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kontor og konference
  • Lufthavnsbus
  • Møde/banket-faciliteter
  • Internet
  • Tøjvask
  • Vaskeri
  • Døgnåben reception
  • Pengeskab

Service og bekvemmelighed

  • Roomservice
  • Kontor og konference
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Døgnåben reception

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Internet

Parkering og transport

  • Lufthavnsbus

Tilgængelighed

  • Elevator

Sundhed og sikkerhed

  • Pengeskab

Spa

  • Sauna

Spring Bay Boutique Hotel Reviews

6,8
Okay10 verificerede bedømmelser
6,3Solorejsende
7,6Venner

Spring Bay Boutique Hotel room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvordan er Spring Bay Boutique Hotel prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Shenzhen?

    I Shenzhen, koster 3-stjernede hoteller gennemsnitlig 427 kr.. Spring Bay Boutique Hotel er 235 kr. billigere end gennemsnittet i byen til kun 192 kr./nat.

  • Hvor langt er Spring Bay Boutique Hotel fra Shenzhen?

    Afstanden fra Shenzhen til Spring Bay Boutique Hotel og omvendt er 17,4 km og den samlede kørsel er på omkring 32 min.. Rejsetiden varierer afhængig af tidspunkt og trafik.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Spring Bay Boutique Hotel fra Shenzhen?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Shenzhen til Spring Bay Boutique Hotel, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos Spring Bay Boutique Hotel?

    Gæster, der bor på Spring Bay Boutique Hotel, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har Spring Bay Boutique Hotel en pool?

    Ifølge vores data har Spring Bay Boutique Hotel ikke en pool, men hoteller renoverer ofte og udvider deres tilbud, og det er ikke altid, vi får besked. Det er derfor bedst at ringe til Spring Bay Boutique Hotel på +86 755 2710 6888.

  • Hvad er telefonnummeret til Spring Bay Boutique Hotel?

    Du kan komme igennem til hovednummeret på +86 755 2710 6888.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Spring Bay Boutique Hotel?

    Ja, Spring Bay Boutique Hotel har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Spring Bay Boutique Hotel?

    På Spring Bay Boutique Hotel er udtjekning senest kl. 12:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 14:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Er der vaskeservice på Spring Bay Boutique Hotel?

    Der er mulighed for vaskeservice på Spring Bay Boutique Hotel. Kontakt receptionen for at få flere oplysninger.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Shenzhen?

    Antallet af udbydere for hoteller i Shenzhen er 6.793 fra august 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Shenzhen?

    Priser for hoteller i Shenzhen opdateres dagligt.

Places of interest near Spring Bay Boutique Hotel

Attractions in Shenzhen, Kina curated by momondo

Beliggenhed: Spring Bay Boutique Hotel, Songbai Road, Heshuikou, Gongming Street, Shenzhen 518106

Populære seværdigheder

Mission Hills Golf Club19,1 km
Happy Valley28,0 km
Window of the World28,3 km
China Folk Culture Village28,9 km

momondo’s favorite Shenzhen hotels

Hedong Hotel

19 Yanhe East Road, Shenzhen

6,8
3 stjerner

179 kr.

The Westin Shenzhen Nanshan

9028-2 Shennan Road, Nanshan District, Shenzhen

8,7
5 stjerner

717 kr.

Guangdong Hotel

3033 Shernnan Road East, Shenzhen

8,7
3 stjerner

290 kr.

Shangri-La Shenzhen

East Side Railway Station, 1002 Jianshe Road, Shenzhen

8,4
5 stjerner

525 kr.

Hyatt Place Shenzhen Dongmen

3018 Jianshe Road, Shenzhen

8,6
4 stjerner

532 kr.

Hilton Shenzhen Shekou Nanhai

1177 Wanghai Road, Nanshan District, Shenzhen

9,1
5 stjerner

756 kr.

Crowne Plaza Shenzhen Futian By IHG

Fuhua 1st Road, Futian Cbd, Shenzhen

8,7
5 stjerner

697 kr.

Grand Hyatt Shenzhen

1881 Baoan Nan Road, Shenzhen

8,6
5 stjerner

877 kr.

Kempinski Hotel Shenzhen China

Hai De San Dao Hou Hai Bin Rd, Shenzhen

8,3
5 stjerner

602 kr.

Nearby accommodation in Shenzhen

Futian

See more

The Ritz-Carlton Shenzhen

116 Fuhua San Road, Shenzhen

9,1
5 stjerner

1.888 kr.

Se hoteltilbud

Futian Shangri-La, Shenzhen

4088 Yi Tian Road, Shenzhen

9,1
5 stjerner

999 kr.

Se hoteltilbud

Shenzhen Huaqiang Plaza Hotel

No.1019, Huaqiang North Rd, Futian Dist, Shenzhen

9,1
4 stjerner

500 kr.

Se hoteltilbud

Four Seasons Hotel Shenzhen

138 Fuhua Third Road, Shenzhen

9,1
5 stjerner

1.423 kr.

Se hoteltilbud

Hilton Shenzhen Futian

Tower B, Great China International Financial Center, No 1003 Shennan Avenue, Shenzhen

8,3
4 stjerner

775 kr.

Se hoteltilbud

Moxy Shenzhen North Station

301 Tower 10 Longhua District, Shenzhen

8,6
3 stjerner

474 kr.

Se hoteltilbud

Holiday Inn Express Shenzhen Futian Center By IHG

No. 18 Xinsha Road, Shatou Street Futian District, Shenzhen

8,9
4 stjerner

518 kr.

Se hoteltilbud

Mandarin Oriental, Shenzhen

No. 5001 Huanggang Road, Shenzhen

9,6
5 stjerner

3.107 kr.

Se hoteltilbud

Yantian

See more

Kingkey Palace Hotel Shenzhen

No. 90 Yankui Road, Shenzhen

8,6
5 stjerner

468 kr.

Se hoteltilbud

Intercontinental Hotels Shenzhen Dameisha Resort By IHG

9 Yankui Road, Shenzhen

8,8
5 stjerner

1.025 kr.

Se hoteltilbud

Wuyu Sea View Hotel

No. 56-201, Haixian Street, Shenzhen

2 stjerner

167 kr.

Se hoteltilbud

Vienna International Hotel Shenzhen Dameisha

No 102 Yanmei Road, Shenzhen

8,8
3 stjerner

301 kr.

Se hoteltilbud

Starchain Ocean View Hotel (Shenzhen Yantian Seafood Street)

60 HaiXian street, Yantian Street, Shenzhen

3 stjerner

186 kr.

Se hoteltilbud

Yizhi Hotel (Shenzhen Yantian Port Hong'anwei Metro Station Branch)

Building 1, No. 148, Beishan Road, Shenzhen

3 stjerner

205 kr.

Se hoteltilbud

Mgm Shenzhen

No. 33, Yanmei Road, Yantian District, Shenzhen

8,1
5 stjerner

1.394 kr.

Se hoteltilbud

Shenzhen Dameisha Pattaya Hotel

No.20 Huanmei Road, Dameisha, Shenzhen

6,4
4 stjerner

263 kr.

Se hoteltilbud

Fairfield by Marriott Shenzhen Dameisha

No 1 Songcai Road, Shenzhen

8,9
3 stjerner

426 kr.

Se hoteltilbud

Longhua

See more

DoubleTree by Hilton Shenzhen Longhua

No.8 Donghuan 2nd Road, Shenzhen

8,8
4 stjerner

660 kr.

Se hoteltilbud

Mission Hills Resort Shenzhen

No 1 Mission Hills Road, Shenzhen

8,7
5 stjerner

577 kr.

Se hoteltilbud

Greentree Inn Shenzhen Longguan Rord Tianhong

5F-7F,Longhua Computer City, NO.19 Building, Garde, /, Shenzhen

5,9
3 stjerner

94 kr.

Se hoteltilbud

Pullman Shenzhen North

No 385 Mintang Road, Shenzhen

9,0
4 stjerner

816 kr.

Se hoteltilbud

Grand Madison Longhua Yujing Shenzhen

Unit D D02-D21 No. 7 Qingquan Road, Shenzhen

9,8
3 stjerner

398 kr.

Se hoteltilbud

Hard Rock Hotel Shenzhen

9 Guanlan Golf Avenue, Shenzhen

8,6
5 stjerner

557 kr.

Se hoteltilbud

Adoor Suites Shenzhen

Block B, No. 6 Lanqing 2nd Road, Longhua District, Shenzhen 中国深圳市龙华区澜清二路6 号B 栋, Shenzhen

8,0
4 stjerner

211 kr.

Se hoteltilbud

Fashion Town Hotel Shenzhen - MGallery Collection

No. 8, Langyun Road, Shenzhen

9,2
5 stjerner

435 kr.

Se hoteltilbud

Nanshan

See more

The Westin Shenzhen Nanshan

9028-2 Shennan Road, Nanshan District, Shenzhen

8,7
5 stjerner

717 kr.

Se hoteltilbud

Hilton Shenzhen Shekou Nanhai

1177 Wanghai Road, Nanshan District, Shenzhen

9,1
5 stjerner

756 kr.

Se hoteltilbud

Kempinski Hotel Shenzhen China

Hai De San Dao Hou Hai Bin Rd, Shenzhen

8,3
5 stjerner

602 kr.

Se hoteltilbud

Holiday Inn Shenzhen Nanshan By IHG

No.3186 Nanshan Avenue, Nanshan District, Shenzhen

8,8
4 stjerner

506 kr.

Se hoteltilbud

Raffles Shenzhen

T7, One Shenzhen Bay, 3008 Zhongxin Road, Shenzhen

9,3
4 stjerner

2.184 kr.

Se hoteltilbud

DoubleTree by Hilton Shenzhen Nanshan Residence

No.3109 Qianhai Road, Nanshan District, Shenzhen

9,1
5 stjerner

564 kr.

Se hoteltilbud

Crowne Plaza Shenzhen Nanshan By IHG

No 9819 Shenzhen Boulevard, Shenzhen

8,8
5 stjerner

804 kr.

Se hoteltilbud

Somerset Wanxia Shenzhen

No. 27 Zhaoshang East Road, Nanshan District, Shenzhen

9,1
4 stjerner

593 kr.

Se hoteltilbud

Renaissance Shenzhen Bay Hotel

No. 18 Keji South Road, Nanshan District, Shenzhen

9,1
4 stjerner

1.089 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Shenzhen på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tir. 1.9
ons. 2.9

Find bedre resultater til dit ophold i Shenzhen

Populære byer i Kina