American Regency Inn

2-stjernet hotel med Kabel- eller satellit-tv

2 stjerner
7,0
God
baseret på 632 anmeldelser
632 verificerede bedømmelser
tir. 27.10
-
ons. 28.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
346 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
346 kr.
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
358 kr.
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
371 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About American Regency Inn, Williams

Renlighed
8,6
Beliggenhed
9,3
Ansatte
10,0
Valuta for pengerne
8,0
Samlet
9,0
Located in Williams' historic district, the American Regency Inn is a motel offering convenient access to local attractions. A short walk from Thunder Eagle Native Art and Canyon Coaster Adventure Park, and a short drive from Kaibab National Forest, the motel provides free self-parking and complimentary Wi-Fi. Each of the 24 guestrooms features a refrigerator, cable TV, coffee/tea maker, and a private bathroom with a shower/tub combination. Room service is available during limited hours, and additional amenities include a 24-hour front desk and express check-out.

American Regency Inn room price & deals

tir. 27.10
-
ons. 28.10
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Kabel- eller satellit-tv
  • Hårtørrer
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Mikroovn
  • Køleskab
  • Aircondition
  • Tekøkken
  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Rygeområde

American Regency Inn Reviews

7,0
God
632 verificerede bedømmelser
Fantastisk
169
Meget god
90
God
133
Okay
77
Rimelig
64
Middelmådig
36
Dårlig
63
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

American Regency Inn room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 10:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvor langt er American Regency Inn fra Flagstaff Pulliam?

    Hvis du vil rejse direkte fra Flagstaff Pulliam til American Regency Inn, skal du forvente en kørsel på 1 t. 29 min., da de ligger ca. 48,2 km fra hinanden.

  • Hvad er den bedste måde at komme til American Regency Inn fra Flagstaff Pulliam?

    En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til American Regency Inn. Lufthavnen tættest på hotellet er Flagstaff Pulliam.

  • Har American Regency Inn en pool?

    På nuværende tidspunkt viser vores data, at der ikke er en pool tilgængelig hos American Regency Inn. Men nogle hoteller laver renoveringer, der kan medføre store ændringer på bygningen. For et mere nøjagtigt svar er det bedst at ringe direkte til hotellet på +1 928 635 8888.

  • Hvad er telefonnummeret til American Regency Inn?

    Det bedste kontaktnummer for American Regency Inn er +1 928 635 8888.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på American Regency Inn?

    Udtjekning skal ske inden kl. 10:00. Planlæg din tid inden afgang i henhold hertil, så du undgår eventuelle gebyrer.

  • Hvor meget koster et værelse på American Regency Inn?

    Gæster kan i øjeblikket forvente at betale 833 kr. i gennemsnit for en nat på American Regency Inn, Williams. Indtast dine ønskede rejsedatoer i formularen ovenfor for at finde tilbud fra 626 kr. pr. nat.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Williams?

    Der er 313 udbydere for hoteller i Williams fra oktober 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Williams?

    Priser for hoteller i Williams opdateres dagligt.

Places of interest near American Regency Inn

Attractions in Williams, Arizona curated by momondo
Beliggenhed: American Regency Inn, 334 East Route 66, Williams, AZ 86046

Top landmarks

  • Wild West Junction23 m
  • Pete's Rt 66 Gas Station Museum234 m
  • Downtown Williams Historic Walk364 m
  • Williams Junction Amtrak Station370 m
  • Grand Canyon Brewing Company0.5 km
  • Santa Fe Lake0.9 km
  • Buckskinner Park1 km
  • Bill Williams Monument Park1.1 km
  • Kaibab National Forest1.3 km
  • Bearizona Wildlife Park2.8 km
  • Camp Clover Ranger Station3.5 km
  • Elephant Rocks Golf Course4.1 km

momondo’s favorite Williams hotels

Days Inn by Wyndham Williams

2488 West Route 66, Williams, AZ

8,4
2 stjerner

493 kr.

Grand Canyon Railway Hotel

235 N Grand Canyon Boulevard, Williams, AZ

8,6
3 stjerner

733 kr.

Comfort Inn Near Grand Canyon

911 W Route 66, Williams, AZ

8,1
2 stjerner

453 kr.

Travelodge by Wyndham Williams Grand Canyon

430 East Route 66, Williams, AZ

6,3
2 stjerner

373 kr.

Best Western Plus Inn of Williams

2600 West Route 66, Williams, AZ

9,0
3 stjerner

660 kr.

The Canyon Motel & Rv Park

1900 East Rodeo Road, Williams, AZ

7,1
3 stjerner

353 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Williams på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tir. 27.10
ons. 28.10

Find bedre resultater til dit ophold i Williams

Populære byer i USA