Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest

3-stjernet hotel med Restaurant

3 stjerner
søn. 6.9
-
man. 7.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
495 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
495 kr.
King-size-værelse, ukendt sengetype
577 kr.
King-size-værelse, ukendt sengetype
652 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest room price & deals

søn. 6.9
-
man. 7.9
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Gratis toiletartikler
  • Internet
  • Parkering

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Håndklæder/lagner (mod gebyr)
  • Skraldespande
  • Balsam

Tilgængelighed

  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Rygeområde

Restauranter

  • Madpakker
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks

Bad

  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Service og bekvemmelighed

  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt
  • Tørrestativ til tøj

Parkering og transport

  • Opladning til elbiler
  • Parkering
  • Privat parking

Soveværelse

  • Fjerpude
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Generelt

  • Skab med lås
  • Telefon
  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave

Arbejdsområde

  • Skrivebord

Aktiviteter

  • Biliard

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig

Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest Reviews

6,9
Okay
2262 verificerede bedømmelser
Fantastisk
388
Meget god
404
God
482
Okay
302
Rimelig
266
Middelmådig
133
Dårlig
287
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvordan er Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Amsterdam?

    I Amsterdam, koster 3-stjernede hoteller gennemsnitlig 1.416 kr.. Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest er 816 kr. billigere end gennemsnittet i byen til kun 600 kr./nat.

  • Hvor langt er Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest fra Amsterdam Schiphol?

    Der er 7,6 km mellem Amsterdam Schiphol og Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest. Turen til og fra lufthavnen burde tage omkring 14 min., alt afhængig af trafikken. Det kan tage længere på højt trafikerede tider - særligt i byområderne.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest fra Amsterdam Schiphol?

    Hvis du er interesseret i at leje en bil til turen mellem Amsterdam Schiphol og hotellet, kan du få ro i sindet ved at vide at Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest tilbyder parkering ved hotellet. Biludlejning i området koster typisk 214 kr./dag for udlejning af en basismodel. Et meget populært valg for rejsene, der bor på Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest er at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra Amsterdam Schiphol direkte til hotellet.

  • Er der mad tilgængelig hos Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest?

    Ja, Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i Amsterdam for dem, der er på udkig efter noget andet.

  • Har Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest en pool?

    Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest er +31 302 671 616.

  • Hvor tæt er Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest på Amsterdam centrum?

    Bydelen nærmest Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest er Amsterdam, hvilket er 3,9 km væk fra hotellet. Der kan du finde Theater Carré, som er en populær seværdighed i området.

  • Hvad er telefonnummeret til Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest?

    Hvis du har spørgsmål vedrørende dit ophold hos Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest, kan du ringe til receptionen på +31 302 671 616.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest?

    Ja, Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest?

    Du kan planlægge at komme efter kl. 15:00 for at tjekke ind. Udtjekning er kl. 11:00. Vi råder dig til at underrette receptionen så tidligt som muligt, hvis du har særlige ønsker.

  • Hvor meget koster et værelse på Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest?

    936 kr./nat er en god gennemsnitspris lige nu, og nogle brugere har rapporteret om tilbud fra kun 439 kr./nat. Priserne kan dog ændre sig, afhængigt af hvornår på året du booker, den værelsestype, du foretrækker, osv. Udfyld formularen ovenfor for at få tilbud på din rejse.

  • Er der vaskeservice på Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest?

    Overnatningsstedet har vaskeservicer for alle gæster. Der leveres også strygejern og strygebræt. Du kan bede om det i receptionen, hvis de ikke er tilgængelige på værelset.

  • Hvor stor er afstanden fra Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest, Amsterdam, til Paradiso?

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Amsterdam?

    Antallet af udbydere for hoteller i Amsterdam er 2.382 fra august 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Amsterdam?

    Priser for hoteller i Amsterdam opdateres hver dag.

Places of interest near Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest

Attractions in Amsterdam, Holland curated by momondo
Beliggenhed: Bastion Hotel Amsterdam Zuidwest, Hendrikje Stoffelstraat 60, 1058 EV Amsterdam, Noord-Holland

Top landmarks

  • Olympisch Stadion1.7 km
  • Vondelpark1.8 km
  • Concertgebouw2.4 km
  • Stedelijk Museum2.4 km
  • Van Gogh Museum2.5 km
  • Bellevue Teater2.6 km
  • Leidseplein2.7 km
  • Rijksmuseum2.8 km
  • Anne Franks hus3.4 km
  • Amsterdam RAI Udstillings- og Kongrescenter3.6 km
  • Det Kongelige Palads3.7 km
  • Rembrandtplein3.7 km

momondo’s favorite Amsterdam hotels

Bastion Hotel Amsterdam Amstel

Verlengde van Marwijk Kooystraat 30, Amsterdam, Noord-Holland

7,2
3 stjerner

605 kr.

Westcord Fashion Hotel Amsterdam

Hendrikje Stoffelsstraat 1, Amsterdam, Noord-Holland

8,6
4 stjerner

836 kr.

nhow Amsterdam RAI

Europaboulevard 2b, Amsterdam, Noord-Holland

9,1
4 stjerner

757 kr.

Meininger Hotel Amsterdam City West

Orlyplein 1-67, Amsterdam, Noord-Holland

8,0
3 stjerner

620 kr.

Xo Hotels Blue Tower

Leeuwendalersweg 21, Amsterdam, Noord-Holland

8,3
4 stjerner

589 kr.

Citiez Hotel Amsterdam

Osdorpplein 372A, Amsterdam, Noord-Holland

8,2
3 stjerner

524 kr.

Holiday Inn Express Amsterdam - Sloterdijk Station By IHG

Zaventemweg 3, Amsterdam, Noord-Holland

8,1
3 stjerner

709 kr.

ibis Amsterdam Centre

Stationsplein 49, Amsterdam, Noord-Holland

7,8
3 stjerner

1.118 kr.

Best Western Amsterdam

Voorburgstraat 250, Amsterdam, Noord-Holland

7,7
3 stjerner

627 kr.

Nearby accommodation in Amsterdam

Westpoort

See more

Amsterdam Teleport Hotel

Heathrowstraat 3-5, Amsterdam, Noord-Holland

7,7
3 stjerner

537 kr.

Se hoteltilbud

Hotel2Stay

Tempelhofstraat 2, Amsterdam, Noord-Holland

8,8
3 stjerner

671 kr.

Se hoteltilbud

Meininger Hotel Amsterdam City West

Orlyplein 1-67, Amsterdam, Noord-Holland

8,0
3 stjerner

620 kr.

Se hoteltilbud

Mercure Hotel Amsterdam Sloterdijk Station

Naritaweg 1, Amsterdam, Noord-Holland

8,6
4 stjerner

808 kr.

Se hoteltilbud

Residence Inn by Marriott Amsterdam Houthavens

Danzigerkade 177, Amsterdam, Noord-Holland

8,6
4 stjerner

1.294 kr.

Se hoteltilbud

Park Inn by Radisson Amsterdam City West

La Guardiaweg 59, Amsterdam, Noord-Holland

8,4
4 stjerner

821 kr.

Se hoteltilbud

ibis Amsterdam City West

Transformatorweg 36, Amsterdam, Noord-Holland

8,2
3 stjerner

635 kr.

Se hoteltilbud

Holiday Inn Express Amsterdam - Sloterdijk Station By IHG

Zaventemweg 3, Amsterdam, Noord-Holland

8,1
3 stjerner

709 kr.

Se hoteltilbud

Urban Lodge Hotel

Arlandaweg 10, Amsterdam, Noord-Holland

8,6
4 stjerner

662 kr.

Se hoteltilbud

Amsterdam-Oost

See more

Volkshotel

Wibautstraat 150, Amsterdam, Noord-Holland

8,7
3 stjerner

558 kr.

Se hoteltilbud

Hotel V Fizeaustraat

Fizeaustraat 2, Amsterdam, Noord-Holland

8,9
4 stjerner

817 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Arena

's-Gravesandestraat 55, Amsterdam, Noord-Holland

8,4
4 stjerner

1.091 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Casa Amsterdam

Eerste Ringdijkstraat 4, Amsterdam, Noord-Holland

8,9
3 stjerner

822 kr.

Se hoteltilbud

Meininger Hotel Amsterdam Amstel

6 Julianaplein, Amsterdam, Noord-Holland

8,2
3 stjerner

632 kr.

Se hoteltilbud

The Social Hub Amsterdam City

Wibautstraat 129, Amsterdam, Noord-Holland

8,6
4 stjerner

920 kr.

Se hoteltilbud

Generator Amsterdam

Mauritskade 57, Amsterdam, Noord-Holland

7,8
2 stjerner

782 kr.

Se hoteltilbud

Hotel V Oosterpark

Linnaeusstraat 2C, Amsterdam, Noord-Holland

8,9
4 stjerner

1.038 kr.

Se hoteltilbud

Chasse Residency Hotel

56-58 James Wattstraat, Amsterdam, Noord-Holland

8,8
4 stjerner

788 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Amsterdam på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
søn. 6.9
man. 7.9

Find bedre resultater til dit ophold i Amsterdam

Populære byer i Holland