Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality

4-stjernet hotel med Udendørspool

4 stjerner
8,2
Meget god
baseret på 6066 anmeldelser
6.066 verificerede bedømmelser
søn. 1.11
-
man. 2.11
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
218 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Superior-værelse, ukendt sengetype
218 kr.
Superior-værelse, ukendt sengetype
225 kr.
Superior-værelse, ukendt sengetype
228 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality, Bangkok

Renlighed
8,3
Komfort
8,5
Beliggenhed
8,3
Serviceydelser
8,1
Ansatte
8,7
Valuta for pengerne
8,2
Overnatningsstedet har en udendørs pool, en restaurant og et fitnesscenter. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer en bar ved poolen, concierge-tjenester og en døgnåben reception. Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality har 164 værelser med aircondition og pengeskab samt gratis mineralvand. 40-tommers LCD-tv med satellitkanalerkanaler. Badeværelserne har bruser med brusehoved med spredningseffekt, gratis toiletartikler og hårtørrer. Dette hotel i Bangkok har gratis trådløs internetforbindelse. Skriveborde og telefon er tilgængelig. Værelserne kan desuden have kaffe-/temaskine og strygejern/strygebræt. Rengøring tilbydes dagligt. Fritidsfaciliteterne på dette hotel omfatter en udendørs pool og fitnesscenter.

Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality room price & deals

søn. 1.11
-
man. 2.11
Opholdstype
Bookinglink
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 2 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Premier-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality Reviews

8,2
Meget god
6066 verificerede bedømmelser
Fantastisk
2345
Meget god
1455
God
1022
Okay
552
Rimelig
278
Middelmådig
192
Dårlig
222
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

8.0
Meget god
Rick, jan. 2022
Fremragende beliggenhed og ro - væk fra hovedvejene. Der er nem gåafstand til BTS Asok og tusindvis af butikscentre. Gode restauranter at gå til og Benjakitti Park! Vil helt sikkert vende tilbage

Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Licensnummer: 0105554097561

Frequently asked questions

  • Hvordan er Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality prissat i forhold til andre 4-stjernede hoteller i Bangkok?

    Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality er 345 kr. billigere end et 4 stjernet hotel i gennemsnittet koster i Bangkok. Du kan normalvis finde en pris på 240 kr. for et ophold hos Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality.

  • Hvor langt er Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality fra Bangkok Don Muang?

    Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality er 20,5 km fra Bangkok Don Muang. Du kan typisk forvente at det tager 38 min. at køre fra Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality til Bangkok Don Muang. Det kan være en idé at tjekke tendenser i trafikken omkring dit hotel, hvis du vil være sikker på at spare tid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality fra Bangkok Don Muang?

    Hvis du er interesseret i at leje en bil til turen mellem Bangkok Don Muang og hotellet, kan du få ro i sindet ved at vide at Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality tilbyder parkering ved hotellet. Biludlejning i området koster typisk 103 kr./dag for udlejning af en basismodel. En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality. Lufthavnen tættest på hotellet er Bangkok Don Muang.

  • Er der mad tilgængelig hos Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality?

    Der er en restaurant i Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality som kan benyttes af gæster på hotellet. Man kan spise der eller tage maden med sig. Ring til receptionen på +66 2 206 0999 for at få oplyst køkkenets åbningstider. Gæster, der bor på Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality en pool?

    Ja. Mange af momondos brugere, der rejser til Bangkok, leder specifikt efter hoteller med en pool. Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality har mange regler og retningslinjer ift. brug af pool, så sørg for at spørge ind til pool-åbningstider mv.

  • Hvad er telefonnummeret til Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality?

    For at få assistance fra en medarbejder hos Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality skal du ringe på +66 2 206 0999.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality?

    Ja, Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality?

    Der er fitnesscenter tilgængelig for Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality?

    Udtjekning skal ske inden kl. 12:00. Planlæg din tid inden afgang i henhold hertil, så du undgår eventuelle gebyrer.

  • Hvor meget koster et værelse på Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality?

    353 kr./nat er en god gennemsnitspris lige nu, og nogle brugere har rapporteret om tilbud fra kun 197 kr./nat. Priserne kan dog ændre sig, afhængigt af hvornår på året du booker, den værelsestype, du foretrækker, osv. Udfyld formularen ovenfor for at få tilbud på din rejse.

  • Er der vaskeservice på Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality?

    Ja, der er vaskeservice for gæsterne på Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality, Bangkok. Strygeudstyr, f.eks. strygebræt og strygejern, er også tilgængeligt.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Bangkok?

    Antallet af udbydere for hoteller i Bangkok er 9.221 fra oktober 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Bangkok?

    Priser for hoteller i Bangkok opdateres dagligt.

Places of interest near Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality

Attractions in Bangkok, Thailand curated by momondo
Beliggenhed: Galleria 12 Sukhumvit Bangkok by Compass Hospitality, 81/83 Sukhumvit Soi 12, Bangkok 10110

Top landmarks

  • Terminal 210.4 km
  • Sukhumvit-vejen1.3 km
  • Thao Maha Phrom Shrine2.2 km
  • CentralWorld2.4 km
  • Chulalongkorn Universitet2.7 km
  • Pratunam2.7 km
  • Siam Paragon2.8 km
  • Siam Square2.8 km
  • Patpong2.9 km
  • Victory Monument3.9 km
  • Det thailandske parlament6.4 km
  • Bangkok centrum6.8 km

momondo’s favorite Bangkok hotels

Nana Hotel Bangkok

4 Nana Tai, Sukhumvit Road., Bangkok

8,2
3 stjerner

287 kr.

Grande Centre Point Hotel Terminal 21

2, Sukhumvit Soi 19 (Wattana), Bangkok

9,2
5 stjerner

885 kr.

The Landmark Bangkok

138 Sukhumvit Road, Bangkok

9,0
5 stjerner

707 kr.

Chatrium Hotel Riverside Bangkok

28 Charoenkrung Soi 70, Bangkok

9,3
5 stjerner

861 kr.

Asia Hotel Bangkok

296 Phayathai Road, Bangkok

8,4
4 stjerner

269 kr.

Furama Silom Bangkok

533 Silom Road, Bangkok

7,5
4 stjerner

240 kr.

Eastin Grand Hotel Sathorn Bangkok

33/1 South Sathorn Road Yannawa, Bangkok

9,4
5 stjerner

687 kr.

Baiyoke Sky Hotel

Ratchaprarop Road, Ratchathewi, 222, Bangkok

8,4
4 stjerner

447 kr.

Amari Bangkok

847 Petchburi Road, Bangkok

9,1
5 stjerner

805 kr.

Nearby accommodation in Bangkok

Watthana

See more

The Bedrooms Boutique Hotel Bangkok

204/24 Sukhumvit 77 (Soi On Nut), Bangkok

8,6
3 stjerner

241 kr.

Se hoteltilbud

Jasmine Resort Hotel

1511 Sukhumvit Road, Sukhumvit 67-69, Bangkok

8,7
5 stjerner

484 kr.

Se hoteltilbud

Qiu Hotel Sukhumvit

9 Soi Sukhumvit 79, Phrakhanong Nua, Bangkok

8,4
4 stjerner

254 kr.

Se hoteltilbud

Klassique Sukhumvit

1933 Sukhumvit Road, Bangkok

6,7
3 stjerner

173 kr.

Se hoteltilbud

Backpack Station - Hostel

Sukhumvit 71 Road 24-24/1, Bangkok

7,9
2 stjerner

83 kr.

Se hoteltilbud

Somerset Sukhumvit 71 Bangkok

Bangkok

8,5

420 kr.

Se hoteltilbud

Bangkok Oriental Hotel

168 Soi Ekkamai 12, Bangkok

6,9
5 stjerner

255 kr.

Se hoteltilbud

Avani Sukhumvit Bangkok Hotel

2089 Sukhumvit Road, Bangkok

9,0
5 stjerner

551 kr.

Se hoteltilbud

Somerset Ekamai Bangkok

Bangkok

8,8

536 kr.

Se hoteltilbud

Pathum Wan

See more

Grande Centre Point Ploenchit

100 Wireless Road, Bangkok

8,8
5 stjerner

591 kr.

Se hoteltilbud

Four Points by Sheraton Bangkok Ploenchit

566 Ploenchit Road, Bangkok

8,6
4 stjerner

693 kr.

Se hoteltilbud

Cape House Hotel, Bangkok

43 Soi Langsuan, Ploenchit Road, Bangkok

9,0
5 stjerner

629 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Muse Bangkok, Autograph Collection

55/555 Langsuan Road, Bangkok

8,6
5 stjerner

796 kr.

Se hoteltilbud

The Okura Prestige Bangkok

Park Venture Ecoplex, 57 Wireless Road, Bangkok

9,4
5 stjerner

1.309 kr.

Se hoteltilbud

Grande Centre Point Ratchadamri

153/2 Soi Mahatlek Luang 1, Ratchadamri Road, Lumpini, Pathumwan, Bangkok

9,0
5 stjerner

634 kr.

Se hoteltilbud

Mövenpick Bdms Wellness Resort Bangkok

2 Wireless Road, Bangkok

8,7
5 stjerner

843 kr.

Se hoteltilbud

The Ritz-Carlton Bangkok

189 Wireless Road, Bangkok

9,6
5 stjerner

2.282 kr.

Se hoteltilbud

Vignette Collection Sindhorn Midtown Hotel Bangkok By IHG

68 Langsuan Rd, Soi Langsuan, Khwaeng Lumphini, Khet Pathum Wan, Bangkok

9,2
5 stjerner

900 kr.

Se hoteltilbud

Min Buri

See more

Tara Garden Hotel

164 Ramkhamheng Road, Minburi, Bangkok

7,8
4 stjerner

100 kr.

Se hoteltilbud

Siam Piman Hotel

8 Ramkhamhaeng Soi 170, Bangkok

8,2
4 stjerner

247 kr.

Se hoteltilbud

The Lodge at Min Residence

55/5 Shiraburanukit Road., Minburi, Bangkok

8,3
3 stjerner

107 kr.

Se hoteltilbud

Station 203 Hotel

3 Ramkhamheang 203, Minburi, Bangkok

7,6
3 stjerner

113 kr.

Se hoteltilbud

Station 203 Hotel

ไทย 3, Bangkok

8,0
4 stjerner

140 kr.

Se hoteltilbud

K Residence Suvarnabhumi By Roomquuest

26 Rom Klao 6 Alley, Racha Thewa

227 kr.

Se hoteltilbud

Saffron Hill Minburi

66/5 Ramkhamhaeng Road Minburi,Minburi, Bangkok

8,3
3 stjerner

113 kr.

Se hoteltilbud

Plume Residence Minburi

Soi Chatuphon, Suwintawong 6, Lam Luk Ka

9,0
2 stjerner

120 kr.

Se hoteltilbud

Kos Hotel Suvarnabhumi Airport

82 Rom Klao Road, Minburi District, Bangkok

8,6
3 stjerner

153 kr.

Se hoteltilbud

Yan Nawa

See more

The Narathiwas Hotel & Residence Sathorn Bangkok

379 Narathiwas Rajanakarin Rd. Chongnonsi, Yannawa, Bangkok

8,2
4 stjerner

259 kr.

Se hoteltilbud

Riverfront Bangkok

Sv City 912 Rama 3 Road, Bangkok

8,4
4 stjerner

268 kr.

Se hoteltilbud

Chatrium Sathon Bangkok

291 Naradhiwas Rajanagarindra Rd,Soi 24, Bangkok

9,0
4 stjerner

487 kr.

Se hoteltilbud

The Cage Yan Nawa

95/106 Thanon Rama III, Bangkok

7,7
3 stjerner

67 kr.

Se hoteltilbud

44 Room Rama 3

566/156, Soi Sathu Pradit 44, Bangkok

7,9
3 stjerner

147 kr.

Se hoteltilbud

โรงแรมแอเรียเพลส (Area Place)

10 ถนน นนทรี แขวงช่องนนทรี เขตยานนาวา กรุงเทพ, Bangkok

7,2
4 stjerner

127 kr.

Se hoteltilbud

Area Place Hotel

10 Soi Nonsi 5, Chongnonsi, Yannawa, Bangkok

3 stjerner

140 kr.

Se hoteltilbud

Shama Yen-Akat Bangkok

69 Yen-Akat Road, Chong Nonsi, Yannawa, Bangkok

9,1
4 stjerner

331 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Bangkok på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
søn. 1.11
man. 2.11

Find bedre resultater til dit ophold i Bangkok

Populære byer i Thailand