4-stjernet hotel med Vandsportsfaciliteter (ved hotellet)
Avda. Notario Alemany, 7 - Calviá Beach, Palma de Mallorca, Mallorca
+34 971 130 550baseret på 931 anmeldelser
pr. nat
Billigste tilbud | Pris pr. nat |
---|---|
698 kr. | |
744 kr. | |
1.429 kr. |
Er det virkelig det billigste hotel?
Vi søger på større bookingsites og blandt individuelle hoteller, så du kan sammenligne de bedste tilbud på værelser på Sol Barbados.
Sundhed og sikkerhed
Restauranter
Aktiviteter
Basis
Generelt
Service og bekvemmelighed
Tilgængelighed
Familievenligt
Bad
Medier og underholdning
Udendørs
Soveværelse
Pool
Vaskeri
Arbejdsområde
Fitness
Beliggenhed: Sol Barbados, Avda. Notario Alemany, 7 - Calviá Beach, Palma de Mallorca, Mallorca
Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00
Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.
I gennemsnittet koster Sol Barbados mindre end den gennemsnitlige pris for 4-stjernede hoteller i Palma de Mallorca. Prisen per døgn hos Sol Barbados er typisk omkring 560 kr., hvorimod den gennemsnitlige pris er 392 kr. mere i Palma de Mallorca.
Hvis der ikke er trafik burde den 17,9 km køretur mellem Palma de Mallorca og Sol Barbados kun tage omkring 33min. Hvis dit hotel ligger i et storbyområde, kan rejsetiden være længere på grund af øget trafik.
Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Palma de Mallorca til Sol Barbados, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.
Der er en restaurant i Sol Barbados som kan benyttes af gæster på hotellet. Man kan spise der eller tage maden med sig. Ring til receptionen på +34 971 130 550 for at få oplyst køkkenets åbningstider.
Sol Barbados har en pool som hotellets gæster kan benytte. Vær opmærksom på at hoteller ofte har regler forbundet med brugen af poolen. momondo anbefaler derfor at du tjekker med receptionen før du hopper i poolen.
Hvis du har spørgsmål vedrørende Sol Barbados eller din reservation, så kan du ringe direkte til receptionen på +34 971 130 550.
Ja, Sol Barbados har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.
12:00 er tidpunktet for at tjekke ud på Sol Barbados. Sen udtjekning kan være muligt, men afhænger af hotellet.
Gennemsnitsprisen for en nat på Sol Barbados er for nylig blevet fundet til 650 kr. og kan gå helt ned til 532 kr./nat. Bemærk, at priserne kan blive påvirket af rejsedatoer, værelsestype og tilgængelighed. For at se aktuelle tilbud skal du indtaste dine datoer i formularen ovenfor.
Ja, du kan få klaret alle behov for tøjvask med tjenesterne på Sol Barbados, Palma de Mallorca.