Anemomili Village

Feriebolig med Privat strand

3 stjerner
8,3
Meget god
baseret på 794 anmeldelser
794 verificerede bedømmelser
lør. 31.10
-
søn. 1.11
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
302 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, ukendt sengetype
302 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
369 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
583 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Anemomili Village, Kissamos

Renlighed
8,6
Komfort
8,3
Beliggenhed
8,2
Serviceydelser
7,9
Ansatte
8,6
Valuta for pengerne
8,6
Mens du er på overnatningsstedet, kan du nyde godt af alle hjemmets bekvemmeligheder med mere, herunder en sæsonåben udendørs pool og et brusehoved med spredningseffekt samt en kogeplade og gratis Wi-Fi. Andre faciliteter omfatter vaskeri, håndklæder, en elkedel og et minikøleskab.

Anemomili Village room price & deals

lør. 31.10
-
søn. 1.11
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Gæstehus Amenities & Facilities

  • Privat strand
  • Snorkling
  • Udendørspool
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Parkeringsservice
  • Gratis parkering

Generelt

  • Familieværelser
  • Haveudsigt
  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Bjergudsigt
  • Udsigt til pool
  • Bagageopbevaring
  • Havudsigt
  • Siddeområde
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Flise-/marmorgulv
  • Fritstående

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande

Køkken

  • Elkedel
  • Køkkenudstyr
  • Tekøkken
  • Mini-køleskab
  • Mikroovn
  • Kogeplader
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Køleskab
  • Kaffemaskine

Udendørs

  • Udendørs bruser
  • Havemøbler
  • Picnicområde
  • Privat strand
  • Have
  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Grill
  • Balkon

Bad

  • Hårtørrer
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Regnbad
  • Ekstra badeværelse
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Walk-in-bad

Service og bekvemmelighed

  • Billeje
  • Portner
  • Adgang med nøgle
  • Hurtig check-out
  • Privat ind- og udtjekning
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Tilgængelighed

  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Ingen rygning
  • Privat lejlighed i bygningen
  • Privat indgang
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Øverste etager tilgængelige med trapper

Aktiviteter

  • Adgang til strand
  • Cykeludlejning
  • Fiskeri
  • Dykning
  • Snorkling
  • Sejlads

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnepool
  • Udendørslegeudstyr til børn
  • Legeplads
  • Børnestol

Pool og spa

  • Boblebad
  • Udendørspool
  • Privat pool
  • Poolbar

Parkering og transport

  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Lufthavnsbus
  • Parkeringsservice

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt
  • Vaskemaskine

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Restauranter

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Snackbar
  • Spisebord

Sundhed og sikkerhed

  • Myggenet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Anemomili Village Reviews

8,3
Meget god794 verificerede bedømmelser

Anemomili Village room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Licensnummer: 1042K123K0313200

Frequently asked questions

  • Hvordan er Anemomili Village prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Kissamos?

    Anemomili Village koster typisk mindre end den gennemsnitlige pris for 3-stjernede hoteller i Kissamos. I gennemsnit kan du forvente at betale 679 kr. per nat i Kissamos. Anemomili Village koster typisk omkring 254 kr. pr. nat, hvilket er 426 kr. billigere end den gennemsnitlige pris på Kissamos.

  • Hvor langt er Anemomili Village fra Chania Souda?

    Anemomili Village er 41,0 km fra Chania Souda. Du kan typisk forvente at det tager 1 t. 16 min. at køre fra Anemomili Village til Chania Souda. Det kan være en idé at tjekke tendenser i trafikken omkring dit hotel, hvis du vil være sikker på at spare tid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Anemomili Village fra Chania Souda?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Chania Souda til Anemomili Village, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er Anemomili Village kæledyrsvenligt?

    Kæledyr er velkomne hos Anemomili Village.

  • Er der mad tilgængelig hos Anemomili Village?

    Anemomili Village har restaurant på hotellet som både overnattene og besøgende kan benytte. Spørg efter åbningstider i receptionen eller ring til Anemomili Village på +30 282 203 1752.

  • Har Anemomili Village en pool?

    Anemomili Village har en pool som hotellets gæster kan benytte. Vær opmærksom på at hoteller ofte har regler forbundet med brugen af poolen. momondo anbefaler derfor at du tjekker med receptionen før du hopper i poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Anemomili Village?

    Det bedste kontaktnummer for Anemomili Village er +30 282 203 1752.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Anemomili Village?

    Ja, Anemomili Village har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Anemomili Village?

    Udtjekning skal ske inden kl. 11:00. Planlæg din tid inden afgang i henhold hertil, så du undgår eventuelle gebyrer.

  • Hvor meget koster et værelse på Anemomili Village?

    De billigste tilbud, der er fundet, starter fra kun 256 kr. pr. nat. Gennemsnitsprisen for værelser på Anemomili Village ligger i øjeblikket på ca. 292 kr./nat. Indtast dine datoer i formularen ovenfor for at se mere.

  • Er der vaskeservice på Anemomili Village?

    Ja, du kan få klaret alle behov for tøjvask med tjenesterne på Anemomili Village, Kissamos. Har du brug for at glatte dit tøj? Overnatningsstedet har strygebræt og strygejern.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Kissamos?

    Der er 609 udbydere for hoteller i Kissamos fra oktober 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Kissamos?

    Priser for hoteller i Kissamos opdateres dagligt.

Places of interest near Anemomili Village

Attractions in Kissamos, Grækenland curated by momondo

Beliggenhed: Anemomili Village, Drapanias, Kissamos

Populære seværdigheder

Kissamos Stadium3,5 km

momondo’s favorite Kissamos hotels

Molos Bay Hotel

Mavros Molos Beach, 0, Kissamos

8,5
4 stjerner

654 kr.

Sunny Bay Hotel

Kastelli Kissamos, Kissamos

9,2
3 stjerner

480 kr.

Aphrodite Beach

Agamemnonos 49, Kissamos

9,3
2 stjerner

520 kr.

Bikakis Family Apartments

Polemiston 1941 Street, Kissamos

8,2
2 stjerner

267 kr.

Hermes Hotel

Iroon Polytechniou 94, Kissamos

7,3
3 stjerner

474 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Kissamos på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
lør. 31.10
søn. 1.11

Find bedre resultater til dit ophold i Kissamos

Populære byer i Grækenland