Daglig rengøring, flere hygiejneprodukter.
Lobbyer med afstandsmarkeringer.
Reduceret kontakt ved indtjekning, kontaktløse transaktioner og papirløs udtjekning
Basis
Tilgængelighed
Bad
Service og bekvemmelighed
Soveværelse
Generelt
Parkering og transport
Medier og underholdning
Restauranter
Vaskeri
Familievenligt
Arbejdsområde
Sundhed og sikkerhed
Fitness
Tjek ind når som helst efter 16:00; tjek ud når som helst inden 11:00
Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.
4-stjerners hoteller New York koster typisk 2.128 kr./nat, men SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea kan typisk bestilles til 1.297 kr./nat, og har fået den samme vurdering som konkurenterne.
Afstanden fra New York LaGuardia til SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea og omvendt er 10,6 km og den samlede kørsel er på omkring 19min. Rejsetiden varierer afhængig af tidspunkt og trafik.
SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea giver gæster mulighed for at parkere ved hotellet. Med det i tankerne, kan den mest effektive måde, ikke blot at komme fra New York LaGuardia til hotellet men også rundt i New York under dit ophold, være at leje en bil. Biludlejning i New York koster i gennemsnit 261 kr./dag. Et meget populært valg for rejsene, der bor på SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea er at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra New York LaGuardia direkte til hotellet.
Gæster, der bor på SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.
På nuværende tidspunkt viser vores data, at der ikke er en pool tilgængelig hos SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea. Men nogle hoteller laver renoveringer, der kan medføre store ændringer på bygningen. For et mere nøjagtigt svar er det bedst at ringe direkte til hotellet på +1 929 990 2800.
Der er kun 1,2 km mellem indgangen til SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea og New York centrum, hvor du kan nyde restauranter, shopping og selvfølgelig Times Square, en meget populær seværdighed i New York.
Du kan komme igennem til hovednummeret på +1 929 990 2800.
Ja, SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.
Der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på hotel SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea. De fleste gange er der ikke døgnåbent i fitnesscentrer på hoteller, så det kan være en god idé at dobbelttjekke åbningstiderne.
Udtjekning på SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea er kl. 11:00. Sen udtjekning kan være muligt ved henvendelse til receptionen.
2.431 kr./nat er en god gennemsnitspris lige nu, og nogle brugere har rapporteret om tilbud fra kun 1.017 kr./nat. Priserne kan dog ændre sig, afhængigt af hvornår på året du booker, den værelsestype, du foretrækker, osv. Udfyld formularen ovenfor for at få tilbud på din rejse.
Ja, du kan vaske tøj på SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea. Du kan lade rejsestrygejernet blive hjemme og bruge overnatningsstedets strygejern i stedet.
Times Square ligger i gåafstand (1,5 km) fra SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea, New York.
New York City Center i New York er kun en tur på 2,2 km fra SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea. Tag en taxa eller gå – det er op til dig.
Der er 5.873 udbydere for hoteller i New York fra februar 2025.
Priser for hoteller i New York opdateres dagligt.
Beliggenhed: SpringHill Suites by Marriott New York Manhattan/Chelsea, 140 West 28th Street, New York, NY 10001