fre. 6.11
-
lør. 7.11
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for Mogador Al Madina
Udbyder for Mogador Al Madina
Udbyder for Mogador Al Madina
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Mogador Al Madina, Agadir

Renlighed
2,0
Komfort
2,0
Beliggenhed
2,0
Ansatte
2,0
Valuta for pengerne
2,0
Faciliteter
2,0
Near Vallee de Oiseaux With a stay at Mogador Al Madina in Agadir (Agadir City Center), you'll be within a 5-minute drive of Agadir Beach and Souk El Had. This beach hotel is 14.5 mi (23.3 km) from Taghazout Beach and 0.3 mi (0.4 km) from Agadir Open Air Theatre. Pamper yourself with a visit to the spa, which offers massages, body treatments, and facials. After a day at the private beach, you can enjoy other recreational amenities including a health club and an outdoor pool. Additional amenities at this hotel include complimentary wireless internet access, concierge services, and babysitting (surcharge). Featured amenities include a business center, a 24-hour front desk, and multilingual staff. Free valet parking is available onsite. Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. Vallee de Oiseaux - 0.3 km / 0.2 mi Agadir Open Air Theatre - 0.4 km / 0.3 mi Agadir Beach - 0.5 km / 0.3 mi Stade Al Inbiaate - 0.6 km / 0.4 mi Agadir Amazigh Heritage Museum - 0.7 km / 0.4 mi Shems Casino - 0.7 km / 0.5 mi Club Royal de Tennis - 1 km / 0.6 mi Royal Palace - 1 km / 0.6 mi Agadir Synagogue - 1.2 km / 0.8 mi Jardin de Olhao - 1.2 km / 0.8 mi Lebanon Mosque - 1.3 km / 0.8 mi Casino Le Mirage - 1.3 km / 0.8 mi St. Anne's Church - 1.4 km / 0.9 mi Agadir Aerial Tramway - 1.5 km / 1 mi Mohamed V Mosque - 1.7 km / 1 mi The preferred airport for Mogador Al Madina is Al Massira Airport (AGA) - 30.4 km / 18.9 mi Enjoy a meal at the restaurant or snacks in the coffee shop/cafe. The hotel also offers 24-hour room service. Wrap up your day with a drink at the bar/lounge. Buffet breakfasts are available daily from 6 AM to 10 AM for a fee. Make yourself at home in one of the 180 air-conditioned rooms featuring minibars. Satellite television is provided for your entertainment. Private bathrooms with shower/tub combinations feature complimentary toiletries and bidets. Conveniences include phones, as well as safes and desks.

Mogador Al Madina room price & deals

fre. 6.11
-
lør. 7.11

Hotel Amenities & Facilities

  • Privat strand
  • Restaurant
  • Roomservice
  • Kontor og konference
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Lufthavnsbus
  • Møde/banket-faciliteter
  • Parkering
  • Spa
  • Tøjvask

Mogador Al Madina Reviews

7,2
God
1951 verificerede bedømmelser
Fantastisk
469
Meget god
323
God
487
Okay
186
Rimelig
215
Middelmådig
115
Dårlig
156
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Mogador Al Madina room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 11:30

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvor langt er Mogador Al Madina fra Agadir Almassira?

    Mogador Al Madina er 20,7 km fra Agadir Almassira. Du kan typisk forvente at det tager 38 min. at køre fra Mogador Al Madina til Agadir Almassira. Det kan være en idé at tjekke tendenser i trafikken omkring dit hotel, hvis du vil være sikker på at spare tid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Mogador Al Madina fra Agadir Almassira?

    Da der er mulighed for parkering hos Mogador Al Madina, kan du altid leje en bil fra helt ned til 46 kr./dag og parkere den på hotellet. Det vil give dig en masse frihed på dit besøg i Agadir. En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til Mogador Al Madina. Lufthavnen tættest på hotellet er Agadir Almassira.

  • Er der mad tilgængelig hos Mogador Al Madina?

    Mogador Al Madina har restaurant på hotellet som både overnattene og besøgende kan benytte. Spørg efter åbningstider i receptionen eller ring til Mogador Al Madina på +212 528 298 000. Gæster, der bor på Mogador Al Madina, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har Mogador Al Madina en pool?

    Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Mogador Al Madina. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Mogador Al Madina er +212 528 298 000.

  • Hvad er telefonnummeret til Mogador Al Madina?

    Det bedste kontaktnummer for Mogador Al Madina er +212 528 298 000.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Mogador Al Madina?

    På Mogador Al Madina er udtjekning senest kl. 11:30. Indtjekning kan være muligt fra kl. 14:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Er der vaskeservice på Mogador Al Madina?

    Ja, du kan vaske tøj på Mogador Al Madina.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Agadir?

    Fra oktober 2026 er der 3.435 udbydere at vælge mellem for hoteller i Agadir.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Agadir?

    Priser for hoteller i Agadir opdateres dagligt.

Places of interest near Mogador Al Madina

Attractions in Agadir, Marokko curated by momondo
Beliggenhed: Mogador Al Madina, Boulevard Du 20 Aout, Secteur Balnéaire, Agadir 80000

Top landmarks

  • Agadir Birds Valley306 m
  • Theatre de Verdure321 m
  • Royal Tennis Club367 m
  • Shems Casino0.5 km
  • Stade Al Inbiaat0.6 km
  • Agadir Beach0.7 km
  • Agadir Synagogue0.8 km
  • Casino Le Mirage1.1 km
  • Agadir Beach Promenade1.1 km
  • Marina Agadir1.7 km
  • Agadir City Centre1.7 km
  • Souk El Had2.1 km

momondo’s favorite Agadir hotels

Dunes d'Or Ocean Club

Secteur Balnéaire, Agadir

8,2
4 stjerner

783 kr.

Hyatt Place Taghazout Bay

Station Touristique de Taghazout Bay Km 17, Route d'Essaouira, Agadir

8,3
5 stjerner

1.065 kr.

El Pueblo Tamlelt

Blvd du 20 Aout, Agadir

6,0
3 stjerner

563 kr.

Zephyr Agadir

Lot 9, Sector H, Agadir

8,5
4 stjerner

409 kr.

Sahara Hotel Agadir - Adults Only

Avenue Mohamed V, Agadir

5,2
5 stjerner

958 kr.

Anezi Tower Hotel

Boulevard Mohamed V - BP:29, Agadir

7,1
4 stjerner

348 kr.

Paradis Plage Surf Yoga & Spa Resort

Km 26 Route d'Essaouira, Agadir

8,7
5 stjerner

975 kr.

Royal Mirage Agadir

Boulevard Mohamed 5, Bp 339, 5, Agadir

7,2
4 stjerner

478 kr.

Royal Decameron Tafoukt

Blv Du 20 Aout, Agadir

8,0
4 stjerner

999 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Agadir på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
fre. 6.11
lør. 7.11

Find bedre resultater til dit ophold i Agadir

Populære byer i Marokko