Hyatt Regency Barcelona Tower

5-stjernet hotel med Udendørspool

5 stjerner
lør. 5.9
-
søn. 6.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
675 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
675 kr.
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
868 kr.
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
973 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Property safety measures

Øget sanitet

Daglig rengøring, flere hygiejneprodukter.

Afstandspolitik

Lobbyer med afstandsmarkeringer.

Kontaktløs ind- og udtjekning

Reduceret kontakt ved indtjekning, kontaktløse transaktioner og papirløs udtjekning

Hyatt Regency Barcelona Tower room price & deals

lør. 5.9
-
søn. 6.9
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 2 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 2 x to enkeltsenge
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fjernsyn

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Allergivenlig
  • Handicapparkering
  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Toilet med støttehåndtag
  • Rygeområde

Restauranter

  • Minibar
  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Snackbar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Adapter
  • Aircondition

Pool og spa

  • Poolbar
  • Spa
  • Boblebad
  • Udendørspool
  • Sauna
  • Dampbad

Generelt

  • Hjemmesko
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Lydsikrede værelser
  • Skab med lås
  • Forhæng
  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt
  • Buksepresse

Parkering og transport

  • Opladning til elbiler
  • Parkering
  • Lufthavnsbus
  • Privat parking

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Bad

  • Bruser
  • Højt toilet
  • Hårtørrer
  • Eget badeværelse

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Børnevenlig buffet

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole

Soveværelse

  • Vækkeur
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Skønhedssalon

Fitness

  • Fitnesscenter
  • Tennis

Hyatt Regency Barcelona Tower Reviews

8,4
Meget god
3644 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1923
Meget god
594
God
450
Okay
233
Rimelig
196
Middelmådig
71
Dårlig
177
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

10
Fantastisk
Steve and Donna, aug. 2024
Det personale er fantastisk! Alle medarbejdere vi mødte, gjorde alt for at sikre at vores ophold var perfekt. De fik os til at føle os som VIP'er. Hotellet var smukt og let tilgængeligt for alle dele af byen via metroen, som ligger få skridt derfra. Værelset var moderne og meget rent. Vi vil ikke tøve med at blive her igen.

Hyatt Regency Barcelona Tower room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvor langt er Hyatt Regency Barcelona Tower fra Barcelona El Prat?

    Der er 5,9 km mellem Barcelona El Prat og Hyatt Regency Barcelona Tower. Turen til og fra lufthavnen burde tage omkring 10 min., alt afhængig af trafikken. Det kan tage længere på højt trafikerede tider - særligt i byområderne.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Hyatt Regency Barcelona Tower fra Barcelona El Prat?

    En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til Hyatt Regency Barcelona Tower. Lufthavnen tættest på hotellet er Barcelona El Prat.

  • Er Hyatt Regency Barcelona Tower kæledyrsvenligt?

    Gæster hos Hyatt Regency Barcelona Tower er velkomne til at medbringe deres hunde.

  • Er der mad tilgængelig hos Hyatt Regency Barcelona Tower?

    Ja, Hyatt Regency Barcelona Tower har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i L'Hospitalet de Llobregat for dem, der er på udkig efter noget andet. Hvis du bor hos Hyatt Regency Barcelona Tower, er du meget velkommen til at bestille mad gennem hotellets room service menu.

  • Har Hyatt Regency Barcelona Tower en pool?

    Hyatt Regency Barcelona Tower har en pool som hotellets gæster kan benytte. Vær opmærksom på at hoteller ofte har regler forbundet med brugen af poolen. momondo anbefaler derfor at du tjekker med receptionen før du hopper i poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Hyatt Regency Barcelona Tower?

    Det bedste kontaktnummer for Hyatt Regency Barcelona Tower er +34 934 135 000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hyatt Regency Barcelona Tower?

    Ja, Hyatt Regency Barcelona Tower har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Hyatt Regency Barcelona Tower?

    Ja. Hvis du leder efter et hotel med fitness center, så er Hyatt Regency Barcelona Tower et godt valg.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Hyatt Regency Barcelona Tower?

    På Hyatt Regency Barcelona Tower er udtjekning senest kl. 12:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 15:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Hyatt Regency Barcelona Tower?

    Prisen varierer afhængigt af den værelsestype, du foretrækker, og dine rejsedatoer. Gennemsnitsprisen pr. nat på Hyatt Regency Barcelona Tower, L'Hospitalet de Llobregat, er 2.674 kr., men du kan finde gode tilbud på helt ned til 884 kr.. Du kan finde priser til din rejse i formularen ovenfor.

  • Er der vaskeservice på Hyatt Regency Barcelona Tower?

    Ja, der er. Kontakt Hyatt Regency Barcelona Tower, L'Hospitalet de Llobregat, for at få flere oplysninger om alle vaskeservicer. Gæster kan også bruge stedets strygejern og strygebræt på værelset eller i vaskeriet.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i L'Hospitalet de Llobregat?

    Fra august 2026 er der 353 udbydere at vælge mellem for hoteller i L'Hospitalet de Llobregat.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i L'Hospitalet de Llobregat?

    Priser for hoteller i L'Hospitalet de Llobregat opdateres dagligt.

Places of interest near Hyatt Regency Barcelona Tower

Attractions in L'Hospitalet de Llobregat, Spanien curated by momondo
Beliggenhed: Hyatt Regency Barcelona Tower, Gran Via 144, 08907 L'Hospitalet de Llobregat, Catalonien

Top landmarks

  • Torre Werfen1.6 km
  • Hotel Porta Fira1.8 km
  • Fira Barcelona Gran Via1.9 km
  • UE Santboiana5.9 km

momondo’s favorite L'Hospitalet de Llobregat hotels

Travelodge Barcelona Fira

Carrer De La Botanica 25, L'Hospitalet de Llobregat, Catalonien

7,4
3 stjerner

697 kr.

Eurohotel Barcelona Granvia Fira

C/ Ciencias 98-100, L'Hospitalet de Llobregat, Catalonien

7,7
4 stjerner

748 kr.

Hotel Sb Plaza Europa

Calle Ciències 11-13, L'Hospitalet de Llobregat, Catalonien

8,3
4 stjerner

843 kr.

Hesperia Fira

L'Hospitalet de Llobregat, Catalonien

7,7

832 kr.

Hotel Porta Fira

Plaza Europa 45, L'Hospitalet de Llobregat, Catalonien

8,8
4 stjerner

932 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til L'Hospitalet de Llobregat på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
lør. 5.9
søn. 6.9

Find bedre resultater til dit ophold i L'Hospitalet de Llobregat