Hotel Agdal

3-stjernet hotel med Restaurant

3 stjerner
5,6
Rimelig
baseret på 1881 anmeldelser
1.881 verificerede bedømmelser
man. 26.10
-
tir. 27.10
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for Hotel Agdal
Udbyder for Hotel Agdal
Udbyder for Hotel Agdal
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Hotel Agdal, Marrakech

Renlighed
2,5
Beliggenhed
4,5
Ansatte
3,4
Valuta for pengerne
4,0
Samlet
3,4
Hotel Agdal byder på 3-stjernet ophold i Gueliz. Det har også en ideel beliggenhed med minutter til fods fra Marrakech Railway Station. Der er en række premium services tilgængelige for gæster på Hotel Agdal som blandt andet omfatter biludlejnings-skranke og børnepasning. Faciliteterne inkluderer gratis Wi-Fi udendørs bassin og døgnåben reception. Alle værelser på hotellet har aircondition og en moderne, rummelig og nutidig indretning. De har alle eget badeværelse, bad og minibar. Hotellet har en restaurant, som serverer international og marokkansk cuisine. Hotellets bar sætter omgivelserne til en aftendrink. Et bredt udvalg af caféer og restauranter ligger også tæt på ejendommen.

Hotel Agdal room price & deals

man. 26.10
-
tir. 27.10

Hotel Amenities & Facilities

  • Restaurant
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Tøjvask
  • Vaskeri
  • Babysitning eller børnepasning
  • Døgnåben reception
  • Pengeskab
  • Aircondition
  • Elevator

Hotel Agdal Reviews

5,6
Rimelig
1881 verificerede bedømmelser
Fantastisk
177
Meget god
138
God
294
Okay
206
Rimelig
339
Middelmådig
247
Dårlig
480
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hotel Agdal room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvordan er Hotel Agdal prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Marrakech?

    3-stjerners hoteller Marrakech koster typisk 851 kr./nat, men Hotel Agdal kan typisk bestilles til 239 kr./nat, og har fået den samme vurdering som konkurenterne.

  • Hvor langt er Hotel Agdal fra Marrakech Menara?

    Hvis du vil rejse direkte fra Marrakech Menara til Hotel Agdal, skal du forvente en kørsel på 6 min., da de ligger ca. 3,7 km fra hinanden.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Hotel Agdal fra Marrakech Menara?

    En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til Hotel Agdal. Lufthavnen tættest på hotellet er Marrakech Menara.

  • Er der mad tilgængelig hos Hotel Agdal?

    Ja, Hotel Agdal har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i Marrakech for dem, der er på udkig efter noget andet. En af de nemmeste måder at få mad på for Marrakech gæster, der bor i Hotel Agdal, er at bestille roomservice, som er tilgængelig for alle hotellets gæster.

  • Har Hotel Agdal en pool?

    På nuværende tidspunkt viser vores data, at der ikke er en pool tilgængelig hos Hotel Agdal. Men nogle hoteller laver renoveringer, der kan medføre store ændringer på bygningen. For et mere nøjagtigt svar er det bedst at ringe direkte til hotellet på +212 672 065 462.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel Agdal?

    Det bedste kontaktnummer for Hotel Agdal er +212 672 065 462.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel Agdal?

    Ja, Hotel Agdal har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Hotel Agdal?

    Udtjekning skal ske inden kl. 12:00. Planlæg din tid inden afgang i henhold hertil, så du undgår eventuelle gebyrer.

  • Er der vaskeservice på Hotel Agdal?

    Der er mulighed for vaskeservice på Hotel Agdal. Kontakt receptionen for at få flere oplysninger.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Marrakech?

    Fra oktober 2026 er der 13.273 udbydere at vælge mellem for hoteller i Marrakech.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Marrakech?

    Priser for hoteller i Marrakech opdateres hver dag.

Places of interest near Hotel Agdal

Attractions in Marrakech, Marokko curated by momondo
Beliggenhed: Hotel Agdal, 1 Boulevard Zerktouni, Marrakech 4000

Top landmarks

  • Marrakech Railway Station0.6 km
  • Jardins el Harti0.8 km
  • Le Grand Casino de la Mamounia2.3 km
  • Menara Gardens2.4 km
  • Mosquée de la Koutoubia2.5 km
  • Jamaa el Fna2.8 km
  • Ben Youssef Mosque2.8 km
  • Almoravid Koubba2.8 km
  • Marrakech Museum2.8 km
  • Ben Youssef Madrasa2.9 km
  • Royal Palace2.9 km
  • Bab Agnaou3.1 km

momondo’s favorite Marrakech hotels

Valeria Premium Dar Atlas Resort

Route De Fès Km 12, Marrakech

7,2
4 stjerner

738 kr.

Novotel Marrakech Hivernage

Rue Haroun Errachid, Marrakech

7,2
4 stjerner

697 kr.

Hotel Mont Gueliz

10-12 Avenue Mohamed V Gueliz, Marrakech

6,5
4 stjerner

353 kr.

Hotel Riu Tikida Palmeraie

Route Fes, km 6, Marrakech

7,8
4 stjerner

1.024 kr.

El Olivar Palace Marrakech

Km 10 Route Ourika, Marrakech

8,3
5 stjerner

862 kr.

Wazo Appart-Hôtel

Avenue Abdelkrim Khattabi, Marrakech

7,4
4 stjerner

392 kr.

Grand Mogador Menara

Avenue Mohamed VI, Marrakech

8,0
5 stjerner

778 kr.

Royal Mirage Deluxe Marrakech

Rue de Paris Hivernage, 2, Marrakech

7,2
5 stjerner

695 kr.

Kennedy Hospitality Resort

Avenue Du President Kennedy, Marrakech

7,5
4 stjerner

499 kr.

Nearby accommodation in Marrakech

Annakhil

See more

Be Live Experience Marrakech Palmeraie

Lot B6, Zone de Zahrat Annakhil, Marrakech

8,1
4 stjerner

866 kr.

Se hoteltilbud

Al Maaden Villa Hotel & Spa

Sidi Youssef Ben Ali 40 000, Marrakech

9,0
5 stjerner

2.351 kr.

Se hoteltilbud

Barceló Palmeraie Oasis Resort

Km 6 Route de Fes, Marrakech

8,2
5 stjerner

905 kr.

Se hoteltilbud

Amanjena

Route de Ouarzazate, km 12, Marrakech, Marrakech

9,7
5 stjerner

8.554 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Riu Tikida Palmeraie

Route Fes, km 6, Marrakech

7,8
4 stjerner

1.024 kr.

Se hoteltilbud

Be Live Collection Marrakech Adults Only

Lot B6, Zone de Zahrat Annakhil, Marrakech

8,7
5 stjerner

1.277 kr.

Se hoteltilbud

Mandarin Oriental, Marrakech

Route Du Golf Royal, Marrakech

9,1
5 stjerner

9.093 kr.

Se hoteltilbud

Pickalbatros Hôtel Du Golf

Circuit de La Palmeraie, Marrakech

9,0
5 stjerner

1.484 kr.

Se hoteltilbud

Park Hyatt Marrakech

Al Maaden Golf Resort, Marrakech

9,2
5 stjerner

2.919 kr.

Se hoteltilbud

Medina

See more

Hostel Amour d'auberge

1et2 Derb Chaabane Riad Zitoune Lakdim, Marrakech

8,4
2 stjerner

166 kr.

Se hoteltilbud

La Mamounia

Avenue Bab - Jdid Marrakech 40 040 MA, Marrakech

9,0
5 stjerner

5.054 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Central Palace

59 Sidi Bouloukate Medina, Marrakech

7,9
2 stjerner

173 kr.

Se hoteltilbud

Riad Mabrouk

Rue Bani Marine Medina, Marrakech

8,1
4 stjerner

699 kr.

Se hoteltilbud

Les Jardins de la Koutoubia

26 Rue De La Koutoubia, Marrakech

9,0
5 stjerner

2.088 kr.

Se hoteltilbud

The Central House Marrakech Medina - Hostel

Amssafah 32, Quartier Assouel, Marrakech

8,8
3 stjerner

367 kr.

Se hoteltilbud

Medina Gardens - Adults Only

Arset Djnan Lakhdar, 0, Marrakech

8,5
4 stjerner

1.318 kr.

Se hoteltilbud

El Fenn

2 Derb Moulay Abdellah Ben Hezzian, Marrakech

9,7
4 stjerner

4.289 kr.

Se hoteltilbud

Riad Andallaspa

Rue Tikhizrit Arset Laghzail, Marrakech

9,3
4 stjerner

890 kr.

Se hoteltilbud

Rahba Kedima

See more

Riad Ba Sidi

10 Znikat Rahba Kdima, Marrakech

8,0
4 stjerner

732 kr.

Se hoteltilbud

Riad Lorsya

61, Derb El Hammam, Marrakech

8,6
4 stjerner

510 kr.

Se hoteltilbud

Riad Bab 54

54 Derb N'Khel Rahba Laqdima, Medina, Marrakech

9,3
4 stjerner

818 kr.

Se hoteltilbud

Riad Zarka

143 Derb Aarjane, Marrakech

8,7
3 stjerner

579 kr.

Se hoteltilbud

Equity Point Marrakech

80, Derb El Hammam Mouassine Marrakech Medina, Marrakech

8,3
2 stjerner

773 kr.

Se hoteltilbud

Riad Le Dromadaire Bleu by Weekome

19 Rue Derb Chorfa Kbir, Marrakech

8,5
3 stjerner

379 kr.

Se hoteltilbud

Riad Dar Al Amal

5 Derb Tizougarine, Marrakech

9,3
3 stjerner

399 kr.

Se hoteltilbud

Riad Dalla Santa

2 Derb Maaden Sidi Abdelaziz, Marrakech

9,6
3 stjerner

1.231 kr.

Se hoteltilbud

Riad Le J

Derb El Hammam 67 Medina, Marrakech

8,7
3 stjerner

573 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Marrakech på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
man. 26.10
tir. 27.10

Find bedre resultater til dit ophold i Marrakech

Populære byer i Marokko