citizenM Miami Brickell

4-stjernet hotel med Udendørspool

4 stjerner
lør. 5.9
-
søn. 6.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
617 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
617 kr.
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
673 kr.
King-size-værelse, ukendt sengetype
673 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Property safety measures

Øget sanitet

Daglig rengøring, flere hygiejneprodukter.

Afstandspolitik

Lobbyer med afstandsmarkeringer.

Kontaktløs ind- og udtjekning

Reduceret kontakt ved indtjekning, kontaktløse transaktioner og papirløs udtjekning

citizenM Miami Brickell room price & deals

lør. 5.9
-
søn. 6.9
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 ekstra stor seng
Dobbeltværelse, 1 ekstra stor seng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Badestol
  • Tilgængelig med elevator
  • Allergivenlig pude
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Lav vask
  • Fjerfri pude
  • Toilet med støttehåndtag
  • Kæledyr ej tilladt
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Tablet
  • Fjernsyn
  • Smartphone-dockingstation

Bad

  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Soveværelse

  • Ekstra lange senge (> 2 meter)
  • Stikkontakt nær sengen
  • Tøjstativ

Restauranter

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Køleskab

Sundhed og sikkerhed

  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Pengeskab

Arbejdsområde

  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Generelt

  • Telefon
  • Bagageopbevaring

Pool

  • Tagterrasse-pool
  • Udendørspool

Vaskeri

  • Strygejern og strygebræt

Aktiviteter

  • Gavebutik

Fitness

  • Fitnesscenter

citizenM Miami Brickell Reviews

8,7
Meget god
2456 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1548
Meget god
440
God
174
Okay
79
Rimelig
86
Middelmådig
34
Dårlig
95
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

6.0
Okay
Jeffrey, feb. 2026
Der burde have været stillet en simpel plastikkop til rådighed. Der burde blive udleveret en vaskeklud.
6.0
Okay
Ignacio, dec. 2022
Hvis de var mere opmærksomme på klienten og mindre på at være så smarte, ville det være rarere.

citizenM Miami Brickell room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvordan er citizenM Miami Brickell prissat i forhold til andre 4-stjernede hoteller i Miami?

    4-stjerners hoteller Miami koster typisk 1.452 kr./nat, men citizenM Miami Brickell kan typisk bestilles til 720 kr./nat, og har fået den samme vurdering som konkurenterne.

  • Hvor langt er citizenM Miami Brickell fra Miami?

    Turen fra Miami til citizenM Miami Brickell kommer til at tage omkring 18 min. alt afhængig af trafikken, og har en distance på 10,0 km. Hoteller i de mest populære områder er som regel omgivet af mere trafik, hvilket giver en øget rejsetid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til citizenM Miami Brickell fra Miami?

    En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til citizenM Miami Brickell. Lufthavnen tættest på hotellet er Miami.

  • Er der mad tilgængelig hos citizenM Miami Brickell?

    Ja, citizenM Miami Brickell har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i Miami for dem, der er på udkig efter noget andet.

  • Har citizenM Miami Brickell en pool?

    Ja. Mange af momondos brugere, der rejser til Miami, leder specifikt efter hoteller med en pool. citizenM Miami Brickell har mange regler og retningslinjer ift. brug af pool, så sørg for at spørge ind til pool-åbningstider mv.

  • Hvad er telefonnummeret til citizenM Miami Brickell?

    Du kan komme igennem til hovednummeret på +1 305 529 3624.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos citizenM Miami Brickell?

    Ja, citizenM Miami Brickell har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på citizenM Miami Brickell?

    Der er fitnesscenter tilgængelig for citizenM Miami Brickell gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på citizenM Miami Brickell?

    Udtjekning på citizenM Miami Brickell er kl. 11:00. Sen udtjekning kan være muligt ved henvendelse til receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på citizenM Miami Brickell?

    Priserne kan variere afhængigt af værelsestype, datoer og tilgængelighed. Du kan i øjeblikket finde gode tilbud på værelser på citizenM Miami Brickell for mellem 612 kr. og 1.047 kr. pr. nat. Indtast dine foretrukne datoer i formularen ovenfor for at se de tilbud, der passer dig bedst.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Miami?

    Fra august 2026 er der 5.332 udbydere at vælge mellem for hoteller i Miami.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Miami?

    Priser for hoteller i Miami opdateres dagligt.

Places of interest near citizenM Miami Brickell

Attractions in Miami, Florida curated by momondo
Beliggenhed: citizenM Miami Brickell, 11 SE 10th Street, Miami, FL 33130

Top landmarks

  • Plaza on Brickell203 m
  • 701 Brickell Avenue324 m
  • Brickell on the River0.6 km
  • Icon Brickell0.6 km
  • 1450 Brickell0.7 km
  • Miami Kongrescenter0.7 km
  • Miami Tower0.9 km
  • Bayfront Park1.3 km
  • Bayside Marketplace1.6 km
  • Kaseya Center1.9 km
  • 900 Biscayne Bay2.1 km
  • Museum Park2.2 km

momondo’s favorite Miami hotels

Hilton Miami/Downtown

1601 Biscayne Boulevard, Miami, FL

8,2
4 stjerner

1.001 kr.

Hilton Miami Airport Blue Lagoon

5101 Blue Lagoon Drive, Miami, FL

7,4
4 stjerner

826 kr.

Miami Marriott Biscayne Bay

1633 North Bayshore Drive, Miami, FL

7,9
4 stjerner

1.156 kr.

Hyatt Centric Brickell Miami

1102 Brickell Bay Drive, Miami, FL

8,2
4 stjerner

1.318 kr.

citizenM Miami Worldcenter

700 Northeast 2nd Avenue, Miami, FL

8,7
4 stjerner

636 kr.

Intercontinental Hotels Miami By IHG

100 Chopin Plaza, Miami, FL

8,8
5 stjerner

1.516 kr.

La Quinta Inn & Suites by Wyndham Miami Airport East

3501 Northwest 42nd Avenue, Miami, FL

5,7
3 stjerner

427 kr.

Holiday Inn Miami West - Airport Area By IHG

7707 Northwest 103rd Street, Miami, FL

7,0
3 stjerner

516 kr.

enVision Hotel Miami International Airport

7250 Northwest 11th Street, Miami, FL

6,8
3 stjerner

426 kr.

Nearby accommodation in Miami

Little Havana

See more

Blue Little Havana

1537 Southwest 2nd Street, Miami, FL

8,3
1 stjerne

238 kr.

Se hoteltilbud

Azucar Miami

Miami, FL

8,2

347 kr.

Se hoteltilbud

Tower Hotel Little Havana

1450 Southwest 7th Street, Miami, FL

8,4
3 stjerner

318 kr.

Se hoteltilbud

Jefferson Hotel

528 Southwest 9th Avenue, Miami, FL

8,2
3 stjerner

333 kr.

Se hoteltilbud

Stunning Little Havana Close to Airport, Calle Ocho, Brickell, Cruises,Wynwood and the Beaches - Free Parking

Miami, FL

8,7

749 kr.

Se hoteltilbud

Bed in 6-Bed Dormitory Room

Miami, FL

8,5

351 kr.

Se hoteltilbud

Metropark Hotel

1343 Northwest 1st Street, Miami, FL

6,6
3 stjerner

855 kr.

Se hoteltilbud

Miami River Inn

437 SW 2nd Street, Miami, FL

7,3
3 stjerner

390 kr.

Se hoteltilbud

Apartments in the Heart of Miami - Port of Miami / Miami Airport

Miami, FL

6,2

603 kr.

Se hoteltilbud

Downtown

See more

Eurostars Langford

121 SE 1st Street, Miami, FL

8,3
4 stjerner

625 kr.

Se hoteltilbud

Hilton Miami/Downtown

1601 Biscayne Boulevard, Miami, FL

8,2
4 stjerner

1.001 kr.

Se hoteltilbud

The Elser Hotel Miami

398 Northeast 5th Street, Miami, FL

8,5
4 stjerner

1.172 kr.

Se hoteltilbud

Comfort Inn & Suites Downtown Brickell-Port of Miami

100 Southeast 4th Street, Miami, FL

7,9
3 stjerner

720 kr.

Se hoteltilbud

YOTEL Miami

227 Northeast 2nd Street, Miami, FL

7,9
4 stjerner

916 kr.

Se hoteltilbud

citizenM Miami Worldcenter

700 Northeast 2nd Avenue, Miami, FL

8,7
4 stjerner

636 kr.

Se hoteltilbud

Intercontinental Hotels Miami By IHG

100 Chopin Plaza, Miami, FL

8,8
5 stjerner

1.516 kr.

Se hoteltilbud

The Grayson Hotel Miami

1100 Biscayne Boulevard, Miami, FL

8,2
4 stjerner

751 kr.

Se hoteltilbud

Sentral Alea Miami

230 Northeast 4th Street, Miami, FL

8,1
4 stjerner

945 kr.

Se hoteltilbud

Upper East Side

See more

The New Yorker Miami Hotel

6500 Biscayne Boulevard, Miami, FL

7,9
2 stjerner

458 kr.

Se hoteltilbud

Shalimar Motel

6200 Biscayne Boulevard, Miami, FL

5,6
3 stjerner

759 kr.

Se hoteltilbud

Royal Budget Inn

7422 Biscayne Boulevard, Miami, FL

7,8
1 stjerne

399 kr.

Se hoteltilbud

King Motel - Miami

7150 Biscayne Boulevard, Miami, FL

7,4
2 stjerner

911 kr.

Se hoteltilbud

Carl's El Padre Motel

5950 Biscayne Boulevard, Miami, FL

6,9
2 stjerner

1.183 kr.

Se hoteltilbud

The Vagabond Hotel

7301 Biscayne Boulevard, Miami, FL

9,1
3 stjerner

939 kr.

Se hoteltilbud

Treehouse Hotel

7126 Biscayne Boulevard, Miami, FL

8,2
2 stjerner

354 kr.

Se hoteltilbud

The Biscayne Hotel

6730 Biscayne Boulevard, Miami, FL

7,7
2 stjerner

418 kr.

Se hoteltilbud

Nomada Residences

Miami, FL

1.297 kr.

Se hoteltilbud

Coconut Grove

See more

Mayfair House Hotel & Garden

3000 Florida Avenue, Miami, FL

7,2
4 stjerner

1.073 kr.

Se hoteltilbud

Courtyard by Marriott Miami Coconut Grove

2649 South Bayshore Drive, Miami, FL

8,1
3 stjerner

1.132 kr.

Se hoteltilbud

The Ritz-Carlton Coconut Grove Miami

3300 Southwest 27th Avenue, Miami, FL

8,5
5 stjerner

2.704 kr.

Se hoteltilbud

Hampton Inn Miami-Coconut Grove/Coral Gables

2800 Southwest 28th Terrace, Miami, FL

8,1
3 stjerner

772 kr.

Se hoteltilbud

Coconut Grove 2 bedroom Apartment Amazing Views Includes Parking

Miami, FL

2.122 kr.

Se hoteltilbud

Private Residences At Hotel Arya By Sofla Vacations

2889 Mcfarlane Road, Miami, FL

7,6
4 stjerner

854 kr.

Se hoteltilbud

Mr C Miami Coconut Grove

2988 McFarlane Road, Miami, FL

9,3
5 stjerner

2.347 kr.

Se hoteltilbud

Arya Hotel & Suites Coconut Grove, WorldHotels Distinctive

2889 Mcfarlane Road, Miami, FL

7,9
4 stjerner

850 kr.

Se hoteltilbud

The Mutiny Hotel

2951 South Bayshore Drive, Miami, FL

7,5
4 stjerner

950 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Miami på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
lør. 5.9
søn. 6.9

Find bedre resultater til dit ophold i Miami

Populære byer i USA