Novotel Warsaw Center

4-stjernet hotel med Fitnesscenter

4 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
476 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, ukendt sengetype
476 kr.
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
498 kr.
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
526 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Om Novotel Warsaw Center, Warszawa

Renlighed
9,2
Komfort
9,1
Beliggenhed
9,6
Serviceydelser
8,9
Ansatte
9,2
Valuta for pengerne
8,6

Novotel Warszawa Centrum er et 4-stjernet hotel i Polen, der er kendt for at være et godt valg for alle typer rejsende. Plus, beliggenheden der placerer dig tæt på mange af områdets seværdigheder.

Novotel Warszawa Centrum tilbyder konferencefaciliteter og gratis trådløs internetadgang. Forretningsrejsende kan benytte en bred vifte af faciliteter, der gør det nemmere at holde arrangementer og møder. Uanset om du er på forretningsrejse eller ferie, vil du nyde fitnesscentret med fitnesscenter og sauna samt et spillelokale. Børn og børn er velkomne, og der tilbydes børneaktiviteter og børnepasning. Der tilbydes også spa-tjenester, så du kan blive forkælet og forynget. Der er døgnåben reception og sikkerhedsvagter døgnet rundt, så man er sikker og har alt, hvad man behøver, hele tiden.

Novotel Warszawa Centrum har 742 værelser. Samtlige værelser har fladskærms-tv og aircondition. Der er også køleskab og minibar på samtlige værelser, hvis man ønsker en hurtig snack. Der gøres rent på værelserne hver dag, så alt forbliver rent og friskt.

Hotellets NovoSquare Lounge Bar serverer internationale og lokale retter. NovoSquare Bar byder på snacks og lettere anretninger. Der ligger flere end 240 restauranter i gåafstand fra hotellet. Nogle populære steder omfatter Beef n' Pepper, som serverer europæiske retter, fem minutters gang derfra, og Steam Bar, hvor der serveres libationer. - Kun to minutter væk.

Seværdigheder i nærheden af hotellet omfatter det populære kultur- og videnskabspalads samt Photoplasticon, et specialmuseum.

Priser og tilbud på værelser på Novotel Warsaw Center

tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 x to enkeltsenge
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 2 x to enkeltsenge
Executive-værelse, 1 x to enkeltsenge
Executive-værelse, 1 x to enkeltsenge
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 x to enkeltsenge
Executive-værelse, 1 x to enkeltsenge
Executive-værelse, 1 dobbeltseng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 dobbeltseng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 2 x to enkeltsenge
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Hotel

  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Restauranter

  • Elkedel
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks
  • Spiseområde
  • Spisebord

Generelt

  • Flodudsigt
  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Sovesofa
  • Lydsikring
  • Udsigt over seværdighed
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Byudsigt
  • Bagageopbevaring

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Skraldespande

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Adgang med nøglekort
  • Fodmassage
  • Vandflaske
  • Døgnåben reception

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Badestol
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Bad

  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Walk-in-bad

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Børnevenlig buffet
  • Indendørs legeområde
  • Legeplads

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Bræt-/puslespil
  • Spillerum
  • Aftenunderholdning

Parkering og transport

  • Parkering
  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask

Soveværelse

  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Spa

  • Massage
  • Spa
  • Sauna

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Fitness

  • Fitnesscenter
  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Novotel Warsaw Center

9,0
Fantastisk10.155 verificerede bedømmelser

Oplysninger om værelsesbooking på Novotel Warsaw Center

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvordan er Novotel Warsaw Center prissat i forhold til andre 4-stjernede hoteller i Warszawa?

    Novotel Warsaw Center er 424 kr. billigere end et 4 stjernet hotel i gennemsnittet koster i Warszawa. Du kan normalvis finde en pris på 587 kr. for et ophold hos Novotel Warsaw Center.

  • Hvor langt er Novotel Warsaw Center fra Warszawa Chopin?

    Turen fra Warszawa Chopin til Novotel Warsaw Center kommer til at tage omkring 14 min. alt afhængig af trafikken, og har en distance på 7,7 km. Hoteller i de mest populære områder er som regel omgivet af mere trafik, hvilket giver en øget rejsetid.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Novotel Warsaw Center fra Warszawa Chopin?

    Hvis du er interesseret i at leje en bil til turen mellem Warszawa Chopin og hotellet, kan du få ro i sindet ved at vide at Novotel Warsaw Center tilbyder parkering ved hotellet. Biludlejning i området koster typisk 98 kr./dag for udlejning af en basismodel. En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til Novotel Warsaw Center. Lufthavnen tættest på hotellet er Warszawa Chopin.

  • Er Novotel Warsaw Center kæledyrsvenligt?

    Gæster hos Novotel Warsaw Center er velkomne til at medbringe deres hunde.

  • Er der mad tilgængelig hos Novotel Warsaw Center?

    Der er en restaurant i Novotel Warsaw Center som kan benyttes af gæster på hotellet. Man kan spise der eller tage maden med sig. Ring til receptionen på +48 225 960 000 for at få oplyst køkkenets åbningstider. Gæster, der bor på Novotel Warsaw Center, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har Novotel Warsaw Center en pool?

    Ifølge vores data har Novotel Warsaw Center ikke en pool, men hoteller renoverer ofte og udvider deres tilbud, og det er ikke altid, vi får besked. Det er derfor bedst at ringe til Novotel Warsaw Center på +48 225 960 000.

  • Hvad er telefonnummeret til Novotel Warsaw Center?

    Hvis du har spørgsmål vedrørende Novotel Warsaw Center eller din reservation, så kan du ringe direkte til receptionen på +48 225 960 000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Novotel Warsaw Center?

    Ja, Novotel Warsaw Center har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Novotel Warsaw Center?

    Novotel Warsaw Center har et fitnesscenter tilgængeligt for gæster, som gerne vil bruge det gennem deres ophold på hotellet.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Novotel Warsaw Center?

    På Novotel Warsaw Center er udtjekning senest kl. 12:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 15:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Novotel Warsaw Center?

    Prisen varierer afhængigt af den værelsestype, du foretrækker, og dine rejsedatoer. Gennemsnitsprisen pr. nat på Novotel Warsaw Center, Warszawa, er 988 kr., men du kan finde gode tilbud på helt ned til 452 kr.. Du kan finde priser til din rejse i formularen ovenfor.

  • Er der vaskeservice på Novotel Warsaw Center?

    Der er mulighed for vaskeservice på Novotel Warsaw Center. Kontakt receptionen for at få flere oplysninger.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Warszawa?

    Antallet af udbydere for hoteller i Warszawa er 9.307 fra juli 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Warszawa?

    Priser for hoteller i Warszawa opdateres dagligt.

Interessante steder i nærheden af Novotel Warsaw Center

Seværdigheder i Warszawa, Polen – udvalgt af momondo

Beliggenhed: Novotel Warsaw Center, ul. Marszalkowska 94/98, 00-510 Warszawa, Województwo mazowieckie

Populære seværdigheder

Pałac Kultury i Nauki0,6 km
Nowy Swiat Street0,6 km
Muzeum Narodowe w Warszawie0,8 km
Warszawaghettoen1,0 km
Saxon Have1,3 km

momondos yndlingshoteller i Warszawa

Novotel Warszawa Airport

1 Sierpnia 1 Street, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,6
4 stjerner

551 kr.

Golden Tulip Warszawa Centrum

Towarowa 2, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,9
4 stjerner

513 kr.

Sheraton Grand Warsaw

Boleslawa Prusa 2, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,0
5 stjerner

792 kr.

Hotel Mdm City Centre

1 Plac Konstytucji, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,2
3 stjerner

519 kr.

Polonia Palace Hotel

Jerozolimskie Av. 45, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,2
4 stjerner

669 kr.

Sound Garden Hotel Airport

Zwirki I Wigury, 18, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,5
3 stjerner

419 kr.

Hotel Gromada Warszawa Centrum

Plac Powstancow Warszawy 2, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,5
3 stjerner

396 kr.

a&o Warszawa Wola

Kasprzaka 18-20, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,3
2 stjerner

298 kr.

Crowne Plaza Warsaw - The Hub By IHG

Rondo Ignacego Daszynskiego 2, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,4
4 stjerner

625 kr.

Overnatning i nærheden af Warszawa

Mokotów

Vis mere

o3Hotel

ul. Mangalia 1, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,6
3 stjerner

375 kr.

Se hoteltilbud

Four Points by Sheraton Warsaw Mokotow

Suwak Street 7b, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,0
4 stjerner

517 kr.

Se hoteltilbud

Holiday Inn Express Warsaw - Mokotow By IHG

15F Postepu, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,1
3 stjerner

506 kr.

Se hoteltilbud

Aramis

ul. Mangalia 3b, Warszawa, Województwo mazowieckie

7,0
1 stjerne

309 kr.

Se hoteltilbud

Best Western Hotel Portos

3a Mangalia Street, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,3
3 stjerner

361 kr.

Se hoteltilbud

Vienna House by Wyndham Mokotow Warsaw

ul. Postepu 4, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,2
4 stjerner

512 kr.

Se hoteltilbud

Wawa Star

Ul. Wolodyjowskiego 67a, Warszawa, Województwo mazowieckie

6,3
4 stjerner

66 kr.

Se hoteltilbud

Focus Hotel Premium Warszawa

15 Suwak, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,4
4 stjerner

552 kr.

Se hoteltilbud

Hampton by Hilton Warszawa Mokotow

ul. Postepu 7, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,0
3 stjerner

582 kr.

Se hoteltilbud

Ochota

Vis mere

ibis budget Warszawa West Station

ul Bitwy Warszawskiej 16, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,0
1 stjerne

349 kr.

Se hoteltilbud

ibis Warszawa West Station

ul. Bitwy Warszawskiej 1920r 16, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,5
3 stjerner

408 kr.

Se hoteltilbud

Green Wood Apartment Stara Ochota, 6th floor - no lift

Warszawa, Województwo mazowieckie

8,4

329 kr.

Se hoteltilbud

Apartament Triton Park

Warszawa, Województwo mazowieckie

8,5

401 kr.

Se hoteltilbud

Hampton by Hilton Warsaw Reduta

ul. Mszczonowska 3, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,9
3 stjerner

510 kr.

Se hoteltilbud

Mgr Studio Bitwy Warszawskiej Warszawa

Warszawa, Województwo mazowieckie

8,1

454 kr.

Se hoteltilbud

Apart Wawa App 38

Warszawa, Województwo mazowieckie

7,8

402 kr.

Se hoteltilbud

Wlochy

Vis mere

B&B HOTEL Warszawa-Okęcie

Aleja Krakowska 193, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,7
2 stjerner

342 kr.

Se hoteltilbud

Novotel Warszawa Airport

1 Sierpnia 1 Street, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,6
4 stjerner

551 kr.

Se hoteltilbud

Airport Hotel Okęcie

Komitetu Obrony Robotników 24, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,3
4 stjerner

455 kr.

Se hoteltilbud

Renaissance Warsaw Airport Hotel

Ul Zwirki I Wigury 1H, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,1
5 stjerner

828 kr.

Se hoteltilbud

Courtyard by Marriott Warsaw Airport

1J Zwirki i Wigury Street, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,1
4 stjerner

780 kr.

Se hoteltilbud

Sound Garden Hotel Airport

Zwirki I Wigury, 18, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,5
3 stjerner

419 kr.

Se hoteltilbud

Golden Tulip Warsaw Airport

Aleja Krakowska 235, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,9
4 stjerner

440 kr.

Se hoteltilbud

Stay inn Hotel Warszawa

Słowicza 28, Warszawa, Województwo mazowieckie

9,2
4 stjerner

566 kr.

Se hoteltilbud

Arche Hotel Krakowska

Aleja Krakowska 237, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,7
4 stjerner

442 kr.

Se hoteltilbud

Praga-Poludnie

Vis mere

Stara Praga- Dawniej Hostel Krokodyl

24A Czapelska, Warszawa, Województwo mazowieckie

7,5
1 stjerne

217 kr.

Se hoteltilbud

ibis Warszawa Ostrobramska

ul. Ostrobramska 36, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,1
2 stjerner

358 kr.

Se hoteltilbud

Folwark Historic Hotel

6/8 Aleja Zieleniecka, Warszawa, Województwo mazowieckie

7,7
3 stjerner

407 kr.

Se hoteltilbud

Tulip Residences Warsaw Targowa

Targowa 5, Warszawa, Województwo mazowieckie

8,5
3 stjerner

1.196 kr.

Se hoteltilbud

Apartamenty Media Park

Warszawa, Województwo mazowieckie

8,5

349 kr.

Se hoteltilbud

Noclegi Stadion Bed & Breakfast

ul. Zamoyskiego 26a, Warszawa, Województwo mazowieckie

7,8
3 stjerner

281 kr.

Se hoteltilbud

Stanislawa Augusta by P&J Apartments

Warszawa, Województwo mazowieckie

4,8

342 kr.

Se hoteltilbud

National Stadium Chic Studio

Warszawa, Województwo mazowieckie

8,5

552 kr.

Se hoteltilbud

Wow Rooms

Brazylijska 14A, Warszawa, Województwo mazowieckie

6,1
1 stjerne

230 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Warszawa på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tir. 4.8
ons. 5.8

Find bedre resultater til dit ophold i Warszawa

Populære byer i Polen