baseret på 7 anmeldelser
pr. nat
Billigste tilbud | Pris pr. nat |
---|---|
709 kr. | |
762 kr. | |
1.445 kr. |
T10 Hotel Iceland ligger i Hafnarfjördur, kun 15 minutters kørsel fra Hallgrimskirkja og Reykjaviks Rådhus. Gæsterne har blandt andet adgang til en flersproget medarbejderstab, bagageopbevaring og kaffe/te på fællesarealer. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet.
Er det virkelig det billigste hotel?
Vi søger på større bookingsites og blandt individuelle hoteller, så du kan sammenligne de bedste tilbud på værelser på T10 Hotel Iceland.
Sundhed og sikkerhed
Basis
Tilgængelighed
Restauranter
Parkering og transport
Bad
Udendørs
Service og bekvemmelighed
Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 11:00
Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.
I gennemsnittet koster T10 Hotel Iceland mindre end den gennemsnitlige pris for 3-stjernede hoteller i Hafnarfjordur. Prisen per døgn hos T10 Hotel Iceland er typisk omkring 709 kr., hvorimod den gennemsnitlige pris er 127 kr. mere i Hafnarfjordur.
Turen fra Reykjavik Keflavik Intl til T10 Hotel Iceland kommer til at tage omkring 1h 2min alt afhængig af trafikken, og har en distance på 33,8 km. Hoteller i de mest populære områder er som regel omgivet af mere trafik, hvilket giver en øget rejsetid.
Et meget populært valg for rejsene, der bor på T10 Hotel Iceland er at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra Reykjavik Keflavik Intl direkte til hotellet.
En af de nemmeste måder at få mad på for Hafnarfjordur gæster, der bor i T10 Hotel Iceland, er at bestille roomservice, som er tilgængelig for alle hotellets gæster.
Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos T10 Hotel Iceland. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til T10 Hotel Iceland er +354 899 8996.
Hvis du har spørgsmål vedrørende T10 Hotel Iceland eller din reservation, så kan du ringe direkte til receptionen på +354 899 8996.
Ja, T10 Hotel Iceland har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.
11:00 er tidpunktet for at tjekke ud på T10 Hotel Iceland. Sen udtjekning kan være muligt, men afhænger af hotellet.