Hotel Concorde Hamamatsu

3-stjernet hotel med Restaurant

3 stjerner
tir. 1.9
-
ons. 2.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
599 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, ukendt sengetype
599 kr.
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
643 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
844 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Hotel Concorde Hamamatsu, Hamamatsu

Renlighed
8,5
Komfort
8,0
Beliggenhed
8,6
Ansatte
8,7
Valuta for pengerne
8,4
Faciliteter
8,0
Overnatningsstedet har 2 restauranter, en kaffebar/café og konferencelokaler. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer vaskeri på stedet, en døgnåben reception og gratis aviser. Hotel Concorde Hamamatsu har 232 værelser med aircondition og pengeskab samt gratis aviser. Sengene har linned af premium-sengetøj. Der er fladskærms-tv med satellitkanalerkanaler. Badeværelserne har en kombination af bruser/badekar med dybe badekar, hjemmesko, toiletter med elektronisk bidet og gratis toiletartikler. Dette hotel i Hamamatsu har gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel. Skriveborde og telefon er tilgængelig. Værelserne kan desuden have hårtørrer og mørklægningsgardiner. Rengøring tilbydes dagligt, og der kan anmodes om strygejern/strygebræt.

Hotel Concorde Hamamatsu room price & deals

tir. 1.9
-
ons. 2.9
Opholdstype
Bookinglink
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Restaurant
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Fladskærms-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Møde/banket-faciliteter
  • Internet
  • Parkering
  • Tøjvask
  • Vaskeri

Service og bekvemmelighed

  • Mødelokaler
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Døgnåben reception

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Internet
  • Aircondition
  • Gratis toiletartikler

Restauranter

  • Restaurant
  • Keddel
  • Køleskab

Tilgængelighed

  • Elevator
  • Rygeområde

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask

Generelt

  • Hjemmesko
  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab

Parkering og transport

  • Parkering

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv

Bad

  • Hårtørrer

Arbejdsområde

  • Skrivebord

Aktiviteter

  • Skønhedssalon

Hotel Concorde Hamamatsu Reviews

8,1
Meget god
996 verificerede bedømmelser
Fantastisk
390
Meget god
256
God
173
Okay
80
Rimelig
62
Middelmådig
16
Dårlig
19
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hotel Concorde Hamamatsu room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Licensnummer: 8080401018015

Frequently asked questions

  • Hvor langt er Hotel Concorde Hamamatsu fra Mt Fuji Shizuoka?

    Hvis du vil rejse direkte fra Mt Fuji Shizuoka til Hotel Concorde Hamamatsu, skal du forvente en kørsel på 1 t. 19 min., da de ligger ca. 42,5 km fra hinanden.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Hotel Concorde Hamamatsu fra Mt Fuji Shizuoka?

    Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Mt Fuji Shizuoka til Hotel Concorde Hamamatsu, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er der mad tilgængelig hos Hotel Concorde Hamamatsu?

    Ja, Hotel Concorde Hamamatsu har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i Hamamatsu for dem, der er på udkig efter noget andet. Gæster, der bor på Hotel Concorde Hamamatsu, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har Hotel Concorde Hamamatsu en pool?

    Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Hotel Concorde Hamamatsu. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Hotel Concorde Hamamatsu er +81 534 571 111.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel Concorde Hamamatsu?

    Du kan komme igennem til hovednummeret på +81 534 571 111.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel Concorde Hamamatsu?

    Ja, Hotel Concorde Hamamatsu har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Hotel Concorde Hamamatsu?

    Du kan planlægge at komme efter kl. 15:00 for at tjekke ind. Udtjekning er kl. 11:00. Vi råder dig til at underrette receptionen så tidligt som muligt, hvis du har særlige ønsker.

  • Hvor meget koster et værelse på Hotel Concorde Hamamatsu?

    Gæster kan i øjeblikket forvente at betale 583 kr. i gennemsnit for en nat på Hotel Concorde Hamamatsu, Hamamatsu. Indtast dine ønskede rejsedatoer i formularen ovenfor for at finde tilbud fra 345 kr. pr. nat.

  • Er der vaskeservice på Hotel Concorde Hamamatsu?

    Ja, du kan vaske tøj på Hotel Concorde Hamamatsu.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Hamamatsu?

    Fra august 2026 er der 174 udbydere at vælge mellem for hoteller i Hamamatsu.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Hamamatsu?

    Priser for hoteller i Hamamatsu blev sidst opdateret i dag.

Places of interest near Hotel Concorde Hamamatsu

Attractions in Hamamatsu, Japan curated by momondo
Beliggenhed: Hotel Concorde Hamamatsu, 109-18 Motoshiro, Hamamatsu 430-0946

Top landmarks

  • Hamamatsu Castle290 m
  • Shizuoka University of Art and Culture1.1 km
  • Okura Act City Hotel Hamamatsu Observation Gallery1.3 km
  • Act Tower1.3 km
  • Hamamatsu Railway Station1.3 km
  • Hamamatsu Gakuin University1.5 km
  • Shijimizuka Site2.1 km
  • Seien Girls' High School2.3 km
  • Hamamatsu University School of Medicine6.3 km
  • Seirei Christopher University9.3 km
  • Maisaka Railway Station9.6 km
  • Tokoha University Hamamatsu Campus11.3 km

momondo’s favorite Hamamatsu hotels

Crowne Plaza - ANA Hamamatsu by IHG

110-17 Itayamachi, Hamamatsu

7,8
3 stjerner

468 kr.

Hotel Ascent Hamamatsu

353-1, Sunayamacho, Naka-ku, Hamamatsu

7,6
3 stjerner

243 kr.

Comfort Hotel Hamamatsu

353-5 Sunayama-Cho, Chuo-ku, Hamamatsu

8,1
3 stjerner

211 kr.

Hotel Leon Hamamatsu

94 Tenma-Cho, Naka-ku, Hamamatsu

7,9
3 stjerner

205 kr.

Grand Mercure Lake Hamana Resort & Spa

4396-1 Yamazaki, Yuto-Cho, Hamamatsu

7,5
4 stjerner

391 kr.

Family Hotel Kaishunro

2669 1 Bentenjima Maisakacho Nishi Ku, Hamamatsu

7,2
2 stjerner

436 kr.

Okura Act City Hotel Hamamatsu

111-2 Itaya-Machi Chuo-ku, Hamamatsu

9,0
4 stjerner

692 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Hamamatsu på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tir. 1.9
ons. 2.9

Find bedre resultater til dit ophold i Hamamatsu

Populære byer i Japan