Leonardo Hotel Hamburg Airport har en rolig beliggenhed i det nordlige Hamborg, lige ved siden af lufthavnen, hvilket giver dig mulighed for at komme tæt på dine rejsearrangementer. Du kan nyde en afslappende weekend med komfortable værelser fyldt med moderne bekvemmeligheder og en kort gåtur fra metrostationen, så du får set mere af byen.
Der er et lille marked på stedet, så du vil aldrig løbe tør for nødvendige varer eller bekvemmeligheder. Hvis du planlægger at tage ud hele dagen, kan den døgnåbne reception sørge for madpakker, inden du tager afsted. Hele familien kan spille brætspil og puslespil i den fælles lobby, hvor der også tilbydes kæledyrsvenlig indkvartering. Hvis du ønsker at udforske området, kan du gå til den nærliggende golfbane og spille en runde eller to.
Leonardo Hotel Hamburg Airport har 147 værelser, som er udstyret med bekvemmeligheder, der vil hjælpe dig med at nyde dit ophold. Der er eget badeværelse, fladskærms-tv og roomservice efter anmodning. Vælg mellem comfort-værelser eller superior-værelser, så du kan få mest muligt ud af dit besøg.
Les 4 Saisons er en international restaurant, der er åben til morgenmad, frokost og middag. Der tilbydes gratis buffet om morgenen og en afslappet aftenmenu om eftermiddagen og aftenen. Leonardo Hotel Hamburg Airport har også en bar, hvor man kan nyde en cocktail eller en let forfriskning før sengetid.
Man kan tage metrostationen til nogle af byens mest populære vartegn, såsom Inner Alster-søen, Jungfernstieg og Hamborg Rådhus, for at nævne nogle få.