La Posada del Rey

3-stjernet hotel med Bar/lounge

3 stjerner
tor. 9.7
-
fre. 10.7
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
482 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
482 kr.
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
935 kr.
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
984 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed
Kåret som vinder af Europas bedste rejseapp 2023

Om La Posada del Rey, Llanes

Renlighed
9,2
Komfort
9,1
Beliggenhed
9,6
Serviceydelser
8,7
Ansatte
9,4
Valuta for pengerne
8,8
Overnatningsstedet er røgfrit og har mikrobølgeovn på fællesareal, køleskab på fællesareal og vaskeri på stedet. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer et bibliotek, hurtig indtjekning og hurtig udtjekning. Der er mulighed for udskiftning af håndklæder efter anmodning. Hotel La Posada del Rey har 6 værelser med minibar og pengeskab. Disse individuelt dekorerede og møblerede værelser har enkeltseng sovesofa. Gæsterne kan gøre brug af køleskabe og mikrobølgeovne på værelset. Badeværelserne har bruser med brusehoved med spredningseffekt, gratis toiletartikler og hårtørrer. Dette hotel i Llanes har gratis trådløs internetforbindelse med en hastighed på 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder). Fladskærms-tv findes på værelserne. Der kan anmodes om strygejern/strygebræt, udskiftning af håndklæder og udskiftning af sengetøj. Rengøring tilbydes dagligt. De aktiviteter, der er vist nedenfor, findes på stedet eller i nærheden. Gebyrer kan forekomme.

Priser og tilbud på værelser på La Posada del Rey

tor. 9.7
-
fre. 10.7
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Priserne er pr. nat, inklusive afgifter, men eksklusive skatter.

Faciliteter på Hotel

  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Gratis toiletartikler
  • Internet
  • Vaskeri
  • Hårtørrer

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Opvarmning
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Håndklæder/lagner (mod gebyr)
  • Skraldespande

Aktiviteter

  • Hiking
  • Adgang til strand
  • Cykeludlejning
  • Bræt-/puslespil
  • Golf
  • Kano
  • Bueskydning
  • Ridning

Bad

  • Bruser
  • Badehætte
  • Bidet
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Service og bekvemmelighed

  • Billeje
  • Sikkerhedsboks
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøgle
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Bibliotek
  • Fælles lounge/tv-område
  • Bøger
  • Fjernsyn

Tilgængelighed

  • Elevator
  • Badestol
  • Tilgængelig med elevator
  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Restauranter

  • Minibar
  • Mikroovn
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Køleskab
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger

Generelt

  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Sovesofa
  • Telefon
  • Flise-/marmorgulv
  • Byudsigt
  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Pengeskab
  • Rengøringsprodukter

Soveværelse

  • Fold-sammen-seng
  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Garderobe eller skab

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Grill
  • Have

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygejern og strygebræt

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Indendørs legeområde

Fitness

  • Tennis

Anmeldelser af La Posada del Rey

8,8
Meget god
463 verificerede bedømmelser
Fantastisk
237
Meget god
107
God
70
Okay
24
Rimelig
13
Middelmådig
6
Dårlig
6
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Oplysninger om værelsesbooking på La Posada del Rey

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:30; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Ofte stillede spørgsmål

  • Er der mad tilgængelig hos Hotel La Posada del Rey?

    En af de nemmeste måder at få mad på for Llanes gæster, der bor i Hotel La Posada del Rey, er at bestille roomservice, som er tilgængelig for alle hotellets gæster.

  • Har Hotel La Posada del Rey en pool?

    Ifølge vores data har Hotel La Posada del Rey ikke en pool, men hoteller renoverer ofte og udvider deres tilbud, og det er ikke altid, vi får besked. Det er derfor bedst at ringe til Hotel La Posada del Rey på +34 985 401 332.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel La Posada del Rey?

    Det bedste kontaktnummer for Hotel La Posada del Rey er +34 985 401 332.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel La Posada del Rey?

    Ja, Hotel La Posada del Rey har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Hotel La Posada del Rey?

    12:00 er tidpunktet for at tjekke ud på Hotel La Posada del Rey. Sen udtjekning kan være muligt, men afhænger af hotellet.

  • Hvor meget koster et værelse på Hotel La Posada del Rey?

    Priserne kan variere afhængigt af værelsestype, datoer og tilgængelighed. Du kan i øjeblikket finde gode tilbud på værelser på Hotel La Posada del Rey for mellem 528 kr. og 1.071 kr. pr. nat. Indtast dine foretrukne datoer i formularen ovenfor for at se de tilbud, der passer dig bedst.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Llanes?

    Der er 608 udbydere for hoteller i Llanes fra juli 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Llanes?

    Priser for hoteller i Llanes opdateres dagligt.

Interessante steder i nærheden af La Posada del Rey

Seværdigheder i Llanes, Spanien – udvalgt af momondo
Beliggenhed: La Posada del Rey, Calle Mayor, 11, 33500 Llanes, Asturien (provins)

Populære seværdigheder

  • Basilica de Santa Maria64 m
  • Sablon Beach242 m
  • Toro Beach1 km
  • Palace of la Espriella en Villahormes12.3 km

momondos yndlingshoteller i Llanes

Montemar

Genaro Riestra, 8, Llanes, Asturien (provins)

9,1
3 stjerner

846 kr.

Silken Spa La Hacienda De Don Juan

Calle La Concepcion 5, Llanes, Asturien (provins)

8,4
4 stjerner

643 kr.

Hotel-Apartamentos La Arquera

La Arquera, 59, Llanes, Asturien (provins)

9,2
3 stjerner

643 kr.

Kaype Quintamar

Playa De Barro 1, Llanes, Asturien (provins)

8,1
3 stjerner

695 kr.

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Llanes på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tor. 9.7
fre. 10.7

Find bedre resultater til dit ophold i Llanes