Udlejningsbiler fra Times i Sapporo
Find og sammenlign gode tilbud på Times udlejningsbiler i Sapporo
Sapporo Times lokationer
Herunder kan du finde information om alle Times biludlejningssteder i Sapporo, samt deres adresse, telefonnummer og brugeranmeldelser
Times
Information om Times udlejningsbiler i Sapporo
Har Times en lokation i Sapporo Okadama Lufthavn?
Nej, Times har på nuværende tildpunkt ikke en lokation i Sapporo Okadama Lufthavn. Dog vil der nok være andre biludlejningsfirmaer at vælge mellem i lufthavnen.
Hvor mange Times biludlejningslokationer er der i Sapporo?
Der er 9 biludlejningslokationer i Sapporo som Times ejer. Deres 1-6,Kita 1 jou Nishi, Chuo-ku, Sapporo-shi,Sapporo Sosei Square B2F, Sapporo lokation er den mest populære blandt vores brugere. I de seneste 12 måneder har 99% af de brugere der lejede en bil fraTimes i Sapporo valgt at hente den på 1-6,Kita 1 jou Nishi, Chuo-ku, Sapporo-shi,Sapporo Sosei Square B2F.
Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for biler i Sapporo?
Priser for biler i Sapporo opdateres dagligt.
Hvor mange udbydere søger momondo på for biler i Sapporo?
Der er 150 udbydere for biler i Sapporo fra april 2025.
Hvor gammel skal du være for at leje en bil i Sapporo?
Minimumsalderen for førere er forskellig fra land til land, herunder Sapporo. I mange EU-lande skal føreren være mindst 18 år gammel. For at leje en bil i udlandet skal du som regel være 21 år, og der kan blive opkrævet et ekstra gebyr for unge bilister, hvis du er under 25. Vi anbefaler, at du læser reglerne fra dit valgte udlejningsfirma igennem, før du booker.
Hvilken dokumentation eller ID skal du bruge for at leje en bil i Sapporo?
For at leje en bil i Sapporo skal alle førere have et gyldigt kørekort. Hvis dit kørekortet er på et andet sprog end sproget i det land, hvor du lejer bilen, kan det være nødvendigt med et internationalt kørekort for at undgå risikoen for at få en bøde. Hvis du lejer en bil i udlandet, kan du også blive nødt til at fremvise dokumentation for din hjemrejse, samt oplysninger om hvor du overnatter. Vi anbefaler, at du spørger det udlejningsfirma, du booker hos.